matlabak.ir

کد خبر: ۱۰۱۲۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۷ - 13 August 2017
خداوندا یاری کن در عشق امام زمان بسوزیم و بگرییم و ای خدا کوتاهیهای ما را نسبت به او ببخش و ما را یاری کن تا وظائفی که در قبال او داریم به بهترین وجه انجام دهیم.

 

مراقب باشیم... اعتیاد به غیبت امام زمان ، گریبانگیر ما نشود!!!

 

 


 

 

یا عزیز الزهرا(س)! این دل اگر کم است، بگو سر بیاورم، یا امر کن که یک دل دیگر بیاورم، مولا! خلاصه عرض کنم؛ دوست دارمت! دیگر نشد عبارت بهتر بیاورم. "

 

امام زمان(عج) ، رهبری است که باید با هدایت مردم، جامعه را اصلاح کند، نه اینکه مردم در هر وضع و حالی قراردارند همانطور باشند تا امام زمان ، جامعه را برای آنها به عدالت برساند

امام زمان (عج ) مانند کعبه است که او به سمت مردم نمی رود، بلکه مردم باید به سمت او بیایند. بنابراین امام در پرده غیب قرار می گیرد تا مردم به درک ضرورت وجود او برسند و از وضع موجود خسته شده و احساس ناامیدی کرده و با نشان دادن عطش خود به رهبری معصوم، او را از پرده غیب بیرون آورند.

 

 

همانطور که شهید میثمی می فرماید :

 خداوندا یاری کن در عشق امام زمان بسوزیم و بگرییم و ای خدا کوتاهیهای ما را نسبت به او ببخش و ما را یاری کن تا وظائفی که در قبال او داریم به بهترین وجه انجام دهیم.

 

امام هادی علیه السلام فرمود:

قائم آل محمد، مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف است كه واجب است در زمان غیبتش منتظر او باشند و زمان ظهورش، مطیع باشند.

بنابراین امام معصوم در این حدیث، انتظار امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را واجب دانسته است.

 

با توجه به جایگاه بلندی كه انتظار در مكتب شیعه دارد و تأكیدها و سفارش‌های فراوان پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم و امامان معصوم علیهم السلام بر موضوع انتظار فرج، شیعیان باید به این موضوع اهتمام بیشتر و توجهی درخور داشته باشند. باید مراقب بود اعتیاد به غیبت امام، گریبانگیر ما نشود.

 

هم‌اكنون هزار و اندی سال از غیبت آن امام معصوم می‌گذرد و هنوز اذن ظهور از ناحیه ذات اقدس اله صادر نشده است.

 

پس بیایید با زمزمه ی الهم عجل لولیک الفرج  ... بهترین کارکه دعای تعجیل ظهور مولا بر گردن ما شیعیان است را انجام دهیم ...

 

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها