matlabak.ir

کد خبر: ۱۰۱۴۳
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۰ - 14 August 2017
الان شاید در خانه خود با اصول چیدن میز شام آشنایی زیادی نداشته باشید و از جایگاه قاشق و چنگال ، تعداد آنها ، نحوه چیدمان بشقاب ها و اصول پایه چیدمان و پذیرایی اطلاعی ندارید حتما این مطلب را بخوانید.

 

تکنیک های حرفه ای برای چیدن میز شام نوعروسان + تصویر

 

 


 

عروس خانم های عزیز که در خانه پدری به سر میبرده و همیشه چیدن میز شام و ناهار و غذای آماده توسط مادر بوده است الان شاید در خانه خود با اصول چیدن میز شام آشنایی زیادی نداشته باشید و از جایگاه قاشق و چنگال ، تعداد آنها ، نحوه چیدمان بشقاب ها و اصول پایه چیدمان و پذیرایی اطلاعی ندارید حتما این مطلب را بخوانید.

 

سفره آرایی فقط ملزم به آراستن غذا و تزیین سالاد و ماست نیست بلکه چیدمان صحیح میز و رعایت اصول آن از موارد مهمی است که حتما باید رعایت شود. مثلا در مهمانی های رسمی نحوه سرو کردن غذا و چیدن میز شام یا ناهار یا سفره باید با مهمانی های خانوادگی و خودمانی متفاوت باشد.

 

چند نکته مهم در چیدن میز شام

 

تزیین محوطه میز شام

 

در مهمانی ها و دور همی ها قبل از هر کاری باید اطراف میز شام را تمیز کنید . اگر میز غذای شما در فضای باز است پس مطمئن باشید که میز غذای شما در بهترین شرایط جوی قرار دارد و محوطه اطراف عاری از هرگونه زباله است. می توانید از چراغ های تزیینی، شمع و ... برای جلوه بخشیدن به چیدمان محل غذاخوری استفاده کنید.

 

سفره میز شام

 


 

ابتدا میزتان را با یک سفره ضخیم بپوشانید و  بعد سفره اصلی را پهن کنید این کار باعث می شود ظروف روی میزتان حرکت نکند. و مانع از ایجاد سر و صدا در هنگام برداشتن یا قرار دادن ظروف شود. در ضمن از یک رومیزی متناسب با ابعاد و شکل میز استفاده کنید و مطمئن شوید تمام گوشه ها و بخش های میز را پر می کند.

 

چیدن بشقاب  

بشقاب های تخت را اول و بشقاب گرد را روی آن قرار دهید.

 

چیدن قاشق و چنگال

 

همیشه قاشق در سمت راست بشقاب و چنگال در سمت چپ آن است. در ضمن چاقو و قاشق کوچک بالای بشقاب ها نیز برای صرف دسر قرار می گیرد. در ضمن لیوان ها همیشه بالای چاقو قرار داده می شود.

 

نحوه چیدن دستمال سفره

 

 


 

دستمال سفره را می توانید با طرح ها و رنگ های مختلف انتخاب کنید و با هنر و سلیقه خود به آن ها فرم داده و روی بشقاب گرد قرار دهید. توجه داشته باشید دستمال سفره ها در انتخاب طرح و رنگ آن ها دقت کنید که با میز غذای شما همخونی داشته باشد و مانع از شلوغ شدن بیش از حد میز شام شود.

 

چاشنی ها میز شام

 

چاشنی های روی میز باید در محلی واقع شود که همه به آن دسترسی داشته باشند؛ مثلا یک جا سسی را برای دو تا سه نفر در نظر بگیرید. همچنین توجه داشته باشید که همیشه یک بشقاب کوچک برای دور ریختن استخوان ها و ... غذاهای خاصی مثل غذاهای دریایی در نظر بگیرید.

 

نکته :

هرگز هیچ یک از مواد غذایی را با بسته بندی سر سفره قرار ندهید این کار زیبایی میز شما را کاملا از بین می برد.

 

 

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها