matlabak.ir

کد خبر: ۱۰۱۹۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰ - 15 August 2017
نحوه چیدمان پذیرایی مستطیلی ، راهنمای چیدمان و دیزاین دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل ، چیدن دکوراسیون پذیرایی ، نحوه دیزاین نشیمن

 

 

چگونه یک پذیرایی مستطیل شکل را بچینیم ؟/نحوه چیدمان پذیرایی مستطیل شکل

 

 

 


 

 

 

همه ما می دانیم که چیدن یک پذیرایی با پلان مربع خیلی ساده و راحت است و به همین دلیل هیچ یک از ما علاقه ای به داشتن یک خانه به شکل راهرو نیستیم .

یک امر عادی است که چیدن یک اتاق نشیمن مستطیل شکل برای ما به یک معضل جدی باشد ، زیرا اگر که دکوراسیون درستی را طراحی نکنید وقتی وارد نشیمن که می شوید حس بودن در یک تونل زیرگذر را در ذهن شما تداعی می کند و یا نشیمن شما به یک راهرو طولانی مانند سالن بولینگ تبدیل می کند ؛ پس باید پذیرایی مستطیل شکل را جوری طراحی کنیم که یک فضای صمیمی ایجاد شود.

 

 


 

 

قوانین و راه حلی هایی وجود دارد که به شما کمک می کند تا این مشکل را حل کنید؛ پس نگران این که حالا چه جوری پذیرایی مستطیل شکل خانه مان را طراحی و دیزاین کنیم نباشید فقط کافی است که با مجله اینترنتی مطلبک تا آخر این مطلب همراه باشید:

 

 

 

قبل از هراقدامی فکری برای رفت و آمد کنید :

 

از مشکلات اصلی چیدمان پذیرایی های مستطیل شکل ، تعیین راهی برای رفت و آمد است . یکی از بزرگترین اشتباهاتی که برخی برای دیزاین پذیرایی مستطیل شکل انجام می دهند قراردادن مسیر رفت و آمد از بین میزجلو مبلی و مبلمان اصلی است ، رفت و آمد در این فضا مزاحمت برای کسانی که روی مبلمان نشسته اند ایجاد می کند ؛ پس شما یادتان باشد که این اشتباه را تکرار نکنید. در نظر گرفتن مسیر رفت آمد اصلی در یک طرف از اتاق نشیمن بهترین راه برای ایجاد یک فضای راحت و آرامش بخش است . به مسیر رفت وآمد در شکل زیر نگاه کنید که به درستی انتخاب شده است :

 

 

  

 

 

دومین کاری که انجام می دهید تجزیه و تحلیل وسایل پذیرایی است :

 

به وسایل نگاه کنید و ببینید چه وسایلی باید در پذیرایی باشد ؟ چه تعداد مبلمان دارید ؟ انتظار دارید فضای نشیمن چه نیازی را برآورده کند ؟

خب الان می دانید که چه وسایلی را می خواهید داخل نشیمن بگذارید ؛ مبلمان ، میز ناهارخوری ، تلویزیون و... . حالا این وسایل را از بقیه لوازم داخل خانه جدا کنید تا بهتر در دسترس شما باشند و همچنین این کار کمک می کند تا تمرکز شما را برای دیزاین و طراحی بالاتر برود.

 

  

 

 

وقت تعیین نقطه کانونی منزل است :

 

یک اتاق می تواند دو نقطه کانونی داشته باشد که آن هم تلویزیون و شومینه هستند و همانطور که می دانیم تلویزیون نقطه کانونی است که در همه خانه ای بدون استثنا وجود دارد. نحوه چیدمان پذیرایی با یه نقطه یا دونقطه کانونی باید مستلزم رعایت نکاتی است :

ابتدا باید محل قرار گرفتن این دونقطه کانونی را مشخص کنید به عبارت ساده تر، اول جای تلویزیون و شومینه را مشخص کنید سپس بقیه وسایل پذیرایی را حول محور این دونقطه کانونی بچینید .

 اگر یک یک نقطه کانونی دارید : یک دست مبلمان برای شما کافی است و آن هم باید جلوی تلویزیون بچینید. ولی در عوض می توانید گوشه دیگر پذیرایی به دوبخش مجزا یکی برای یک کتابخانه شیک و بخش دیگر برای یک میز ناهار خوری زیبا تفکیک کنید ، که البته بهتر است میز ناهار خوری نزدیک به اشپزخانه باشد.

 

  

 

 

چگونه فضای داخل پذیرایی مستطیل شکل را تفکیک کنیم ؟

 

برای تفکیک فضای پذیرایی از بقیه فضاها بهتر است که کاناپه یا یکی از مبلمان پشت به فضای غذاخوری و یا مثلا کتابخانه و... قرار گرفته و محدوده آن را با فضای نشیمن تفکیک شود. همچنین می توانید با کمک وسایل دکوری، گیاهان دکوراتیو و قرار دادن مابین میز ناهار خوری و سرویس مبلمان آنها را از هم تفکیک کنید.

برای اینکه فضای تفکیک شده بیشتر به چشم بیاید در میان دو ست مبل خود نیز تکه فرش های کوچک و هماهنگ با رنگ دکوراسیون خود بکار ببرید .

 

  

 

 

استفاده از دو دست مبل در فضای نشیمن مستطیل شکل بله یا خیر ؟

 

کاملا امکان پذیر است . خانم هایی که دوست دارند در خانه دو دست مبلمان داشته باشند پذیرایی های مستطیل شکل این امکان را برای آنها به راحتی فراهم می کند اما مستلزم رعایت و دانستن نکاتی است :

باید کشیدگی فضای مستطیل شکل پذیرایی زیاد باشد.

یک دست از مبلمان خود را از مدلی ساده و راحتی انتخاب کرده، و بخش دیگر را کمی رسمی تر و برای مهمانان در نظر بگیرید.

باید دقت کنید که تفاوت بین این دو سری از مبلمان نباید آنقدر زیاد باشد که در نشیمن خانه شما حس نا هماهنگی و بی نظمی به وجود بیاید.

اگر که فضای کافی ندارید و دوست دارید فضای غذاخوری جدا در خانه داشته باشید پس بی خیال دو دست مبلمان در پذیرایی باشید.

وجود شومینه در خانه یک بهانه ای برای چیدن یک دست مبلمان در اطراف آن و ایجاد یک فضای جداگانه از فضای خانوادگی است. مبلمان راحتی خود را جلوی تلویزیون بچینید و از یک مبلمان رسمی هم برای چیدن در کنار شومینه استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها