matlabak.ir

کد خبر: ۱۰۴۳۰
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱ - 23 August 2017
به امید روزی از همین روزها كه همگی ما، خود را در برابر این مسئولیت بزرگ الهی ، مسئول بدانیم و لحظه ای از وظیفه خویش در راه دفاع از دین خدا غافل نشویم. و برای قیام به پاخیزیم.

به انتظار ظهورنباید نشست... باید ایستاد!!!.

 

 

 


 

 

شاید عده ای وقتی که  این جمله را می شنوند بسیاری از سوالات در ذهنشان خطور کند!

( به انتظار نباید نشست ... به انتظار باید ایستاد )

 

انتظار؟...

ایستادن؟...

نشستن؟...

به انتظار باید ایستاد یا باید نشست؟

چرا باید به انتظار ایستاد؟

چرا نباید به انتظار نشست؟

به انتظار چه کسی؟

چه چیزی؟

چه زمانی؟

وسوالاتی از این قبیل ...

 

با سلام خدمت رهروان عزیز در این قسمت از مقاله مطلبک ما را همراهی کنید.

 

پاسخ به این سوالات بسته به منش و روحیات هر فردی متفاوت است .تنها نکته ای که در این جمله بسیار حائز اهمیت است این است که باید ببینیم با شنیدن کلمه انتظار، اولین چیزی که در ذهنمان نقش می بندد چیست. آیا آن را درک می کنیم یانه ؟آیا یک حسی در درونمان به وجود می آید یا خیر ؟ آن موقع است که می توانیم خیلی چیزها را در مورد خودمان بفهمیم.

 

انشاء الله که همه بتوانیم انتظار واقعی را درک کنیم.

 

 

در این مطلب می خواهیم بپردازیم به معنی انتظار ...!!!

انتظار یعنی ديدن روزنه اميد براى رهايى ، ديدن افق فردا ،  اميد به بهترین وضع در آينده است ، تكامل يافتن و به رشد و کمال رسیدن است.دوران انتظار، دوران تكلیف است. و آن تكلیف، نگهبانی دین خداست در سطح فرد و در سطح اجتماع و بنیادین کردن پایه های اعتقادی است.

 

معنی به انتظار نباید نشست باید ایستاد ...!

 بله عزیزان فردی که منتظر است بايد هميشه در حال فرار از وضع موجود و تلاش براى رسیدن به فردايى بهتر از امروز باشد فرد منتظر بايد بر عليه هرچه شرّ است مقابله کند تا جامعه براى ظهور و حضور آن انسان كامل آماده باشد.

 

اکنون جاى تأسف است كه در جامعه ای که آلوده، ناپاك و نامناسب است بنشینیم و منتظر چنين انسان والا و وارسته ای باشیم تا بیایید و بهترین وضع را برایمان ایجاد کند. البته اين نه شرط ادب است و نه شرط ميهمان دارى و نه شرط انسان الهى. پس نباید بنشینیم بلکه باید به پا خیزیم و با ادب حضور جامعه را برای ظهور آماده سازیم .

 

تصور کنید قرار است یک میهمان عادی به منزل ما بیاید.اولین کاری که می کنیم چیست ؟ این است که بلند می شویم و خانه را پاک می کنیم تا رضایت میهمان را به عمل بیاوریم.و بعد به بقیه کارها می رسیم.

 

اکنون که امام زمان ( عج ) بهترین و برترین میهمان ما و بشر اسلامی است. چگونه وجدان ما قبول می کند که خانه های دلمان و جامعه مان را پاک نسازیم و نیاراییم؟

 

 پس برای این کار باید برخیزیم و با ناپاکی ها و پلیدیها بجنگیم و محیط را برای حضورش پاک کنیم . یادمان باشد قبل از هر چیز باید ابتدا خودمان و نفس آلوده مان را بشوییم و به تقوا بپردازیم. آنگاه که خود پاک شدیم سپس خانه ، مدرسه ، دانشگاه و بعد جامعه نیز پاک می شود.انسان اگر خود متحول و منقلب شود ، عالم را در كام خود شیوا و شیرین می بیند. چیزی برای او تلخ نیست. هیچ اتفاقی هم  توان آن را ندارد كه قلب متحول شده را قبض كند!

 

 

اینجاست که همه ی پاکان در مقابل ظلم می ایستند و نبرد و پیکار را به تمکین ترجیح داده و مژده ایستادگی در برابر ظالمان را سر می دهند. و قیام می کنند.

 

همانا قیام مظلومان ظهور حضرت ( عج ) خواهد بود.

 

 

به امید روزی از همین روزها كه همگی ما، خود را در برابر این مسئولیت بزرگ الهی ، مسئول بدانیم و لحظه ای از وظیفه خویش در راه دفاع از دین خدا غافل نشویم. و برای قیام به پاخیزیم.

 

تا زنده ام می ایستم به انتظارت

شاید هم نیایی

اما من کارم را می کنم

 

الهم اعلجل لولیک الفرج...

 

 

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها