matlabak.ir

کد خبر: ۱۰۵۷۲
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷ - 28 August 2017
میگرن به دلیل گشادی بیش از حد رگهای داخل سر است.که باعث میشود وقتی خون به این رگها میرسد سرعت بیشتری میگیردوشخص احساس ضربان ونبض در این ناحیه میشود.

درمان خانگی میگرن و سردرد !!

 


 

میگرن به دلیل گشادی بیش از حد رگهای داخل سر است.که باعث میشود وقتی خون به این رگها میرسد سرعت بیشتری میگیردوشخص احساس ضربان ونبض در این ناحیه میشود.

 

درمان خانگی میگرن :

1-روغن بنفشه پایه کنجد در بینی بریزید. تحقیقات نشان داده است مواد معدنی و ویتامین های موجود در سیاه دانه در درمان دیابت، سل، بیماری های قلبی و عروقی، کم خونی و میگرن مفید است.

 

2- داروی شافیه ۱۵ماهه ۶- خوردن سیاهدانه ۷- خوردن آب باران ۸- بستن سر باپیشانی بند محکم ۹-خضاب کردن

 

3 - برای تسکین سردرد، یک قطره روغن گیاهی نعنا فلفلی و یک قطره روغن گیاهی بابونه را با هم مخلوط کرده روی پیشانی و گیجگاه ها زده و به آرامی ماساژ دهید.

 

4 – برای درمان سردرد اسطوخودوس، بادکش گرم کتف ۷ تا ۱۴ مرحله

 

5- اگر می خواهید که واریس نگیرید قبل ازخارج شدن ازحمام روی کف وساق پایتان آب سرد بگیریدچون بخاطرگرما وبخارحمام خون زیادی درپاهاجمع می شوند وآب سرد مجددا این خون مازاد را از پاها به بالای بدن منتقل می کند .مزیت دیگر گرفتن آب سرد بر روی پاها بسته شدن سینوس های سر وآماده شدن بدن برای مواجه شدن باسرمای خارج حمام است وهمین کار باعث کاهش سرماخوردگی می شود. ودرکتاب حلیة المتقین امده که این کار باعث جلوگیری از سردرد می شود. حالا میفهمیم چرا تو حمومای قدیمی دم درب خروجی حوض آب سرد بود.

 

6- چای زنجبیل برای قرن ها در جهان شرق برای درمان انواع بیماری ها کاربرد داشته است. اضافه کردن یک اینچ ریشه زنجبیل به یک فنجان آب و جوشاندن آن به مدت 5 دقیقه نقش آسپیرین را در کاهش التهاب و سردرد ایفا می کند.

 

7- چای سبز یک آنتی اکسیدان قوی و سرشار از مواد مغذی است. این ماده به تحریک سیستم عصبی و از بین بردن رادیکال های آزاد بدن و همچنین مولکول های ناپایدار که به دیان آ می توانند آسیب برسانند، کمک می کند.

 

درمان درد شقیقه :

در این نوع سردرد یکطرف سر درد می کند.

 

۱- روغن بسباسه (پوست جوزبویا) را با روغن بنفشه مخلوط کنید ودر سوراخ بینی هرطرف بینی که درد میکند بریزید.

 

۲- داروی شافیه شش ماهه(به اندازه یک عدس آنرا با روغن بنفشه مخلوط کنید ودر سوراخ بینی میریزید)

 

۳- قبل از حمام هفت کف آب گرم روی سر بریزید.

 

۴- هنگام خروج از حمام پاها را بشویید.

 

۵- مرکب۳ ۶- ماهی تازه غیرپروشی(طبیعی) بخورید.

 

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها