matlabak.ir

کد خبر: ۱۱۰۰۵
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۰ - 16 October 2017
در مورد انواع مدل کانتر (صحفه روی کابینت ) و مزایا و معایب آنها بدانیم تا بتوانیم بهترین انتخاب را داشته باشیم و همچنین بهترین جنس کانتر موجود در بازار را بشناسیم.

 چه صفحه ای برای روی کابینت مناسب تر است ؟ راهنمای خرید بهترین جنس کانتر


 

صفحه های روی کابینت که به آن کانتر نیز گفته می شود جنس ، کیفیت و قیمت های متفاوتی دارند ؛ همانطور که می دانیم اهمیت انتخاب صفحه روی کابینت دست کمی از انتخاب صحیح اندازه ، جنس و رنگ کابینت ندارد به عبارت دیگر اگر انتخاب کابینت صحیح انجام شود ولی جنس صفحه خوبی برای کابینت استفاده نکنید تمام زحمت های شما به هدر رفته است .


 

صفحه کابینت باید سال ها مورد استفاده قرار گیرد پس گزینش یک صفحه خوب خصوصا برای کابینت های زمینی خیلی مهم است و نیازمند شناخت نوع ، جنس و کیفیت این صفحه ها است. در این مطلب با تحقیقی که انجام داده ایم به  شما کمک می کنیم تا بدون هیچ نگرانی بهترین جنس کانتر را انتخاب کنید و مشهورترین انواع مدل این صفحه ها و معایب و مزایای آنها را کاملا بشناسید. با بخش دکوراسیون مجله اینترنتی مطلبک همراه باشید :

 

 

 

1 – کورین : صفحه کورین را بشناسیم

 


چه صفحه ای برای روی کابینت مناسب تر است ؟ راهنمای خرید بهترین جنس کانترکورین یک صفحه نسبتا جدید برای روی کابینت ها است که برای آشپزخانه و حمام مورد استفاده قرار می گیرد و از مواد ترکیبی جامد تشکیل شده است. از بهترین و خوب ترین ویژگی هایی که کورین را محبوب کرده است ؛ می توان به دامنه وسیع رنگ های گوناگون آن برای پوشش هر نوع سطح داخلی اشاره کرد . بهتر است مزایای و معایب آن را بشناسیم.

 


مزایای این کانتر :

 

 • کورین یکپارچه و بدون درز است و گرد و خاک را به خود جذب نمی کند.
 • ضد لک ، ضد زنگ ، ضد جرم ، ضد آب
 • در برابر ضربه مقاوم هستند.
 • قابلیت طراحی و فرم پذیری ( خم دادن ، بریده شدن ، سوراخ کردن ) دارد.
 • کورین را می توان به طور دائم ترمیم و تعمیر کرد
 • و در آخر خالی از لطف نیست که بدانید در برابر اسید های آزمایشگاهی مقاوم است.

 

برویم سراغ معایب آن :

 

 • این صفحه به حرارت بسیار بالا حساس است پس باید رعایت کنید
 • تحمل فشار بیش از اندازه را ندارد و می شکند
 • و در آخر هم بگوییم که 100 درصد ضد خش نیست ؛ کاملا برعکس صفحه کوارتز

 

 

 


2- کوارتز : کورین یا کوارتز؟ انتخاب باشماست

  چه صفحه ای برای روی کابینت مناسب تر است ؟ راهنمای خرید بهترین جنس کانتر


 

این مدل صفحه های روی کابیت این روزها محبوبیت زیادی در بین مشتریان دارند اما به اشتباه در بین مردم به کورین معروف شده اند اما درحقیقت این کانترها که از جنس سنگ کوارتز هستند و تفاوت بالایی با کورین دارند که با خواندن مزایا و معایب آنها می توانید به راحتی این تفاوت را درک کنید.

 

باید بگوییم که کوارتز نیازی به مراقبت و نگهداری ندارد و مهندسی شده هستند . باوجود این که قیمت بالایی دارند اما طرفدار زیادی دارند.

 

 

مزایای عالی کوارتز

 

 • نگران لک شدن و خش افتادن این صفحه نباشید
 • تنوع رنگ بالا با ثبات رنگ عالی ، زیبایی ظاهری
 • صاف ، یکدست و براق هستند ( نگران نفوذ و رشد باکتری ، قارچ و نفوذ رطوبت در این صفحه نباشید زیرا هیچ خلل و فرجی ندارد به عبارت دیگر ضد باکتری است )
 • عدم جرم گیری و نظافت آسان ( این صفحه نیاز به هیچ شوینده ای ندارد و به راحتی می توانید با آب و صابون آن را تمیز کنید )
 • مقام در برابر آتش سوزی ، ترک خوردگی و شکستن
 • دوام بسیار بالایی دارد
 • کوارتز 100 درصد ضد خش است .
 • ضد گرما ، ضد اسید ، ضد ضربه هستند.

 

کوارتزها قطعات سنگ درشتی هستند که رگه هایی در آن می توانید مشاهده کنید و بسیار براق هستند. کوارتز ها از سنگ های گرانیت هم ماندگاری بیشتری دارند ، دامنه رنگی گسترده ای نیز دارند .

 

 

 

3 - سنگ گرانیت : یک انتخاب برای روی کابینت

 

 

چه صفحه ای برای روی کابینت مناسب تر است ؟ راهنمای خرید بهترین جنس کانترباوجود اینکه سنگ های کوارتز توجه همه را به خود جلب کرده اند اما هنوز هم حرف اول و آخر را در آشپزخانه ؛ سنگ های گرانیت می زنند. مهمترین دلیل انتخاب سنگ گرانیت در آشپزخانه نمای طبیعی آن است زیرا نمای آشپزخانه را برخلاف کوارتز مصنوعی و ساختگی نمی کند.

 

مزایا و معایب این نوع سنگ :

 

در برابر گرما و جذب آن مقاومت بالایی دارد – درمقابل ضربه و بار سنگین از بقیه رقبا سرآمدتر هستند – تنوع طرح آن در حد معمولی است و ممکن است که به راحتی با برخی آشپزخانه ها ست نشوند – ضد خراش ، ضد ضربه ، ضد ترک هستند اما نه خیلی زیاد

 – یک محصول بادوام برای روی صفحه کابینت است -- ضد کپک و قارچ هستند.

معایب آن عدم یکپارچگی در اتصالات – غیرقابل تعمیر بودن – سالی یک بار باید آن را برق بیاندازید – درمقابل کوارتز نیاز به نگهدار بیشتری دارند – این سنگ را باید با تمیز کننده مخصوص سنگ گرانیت تمیز کنید – اگر روی آن روغن یا سرکه بریزد سریع باید پاک شود زیرا لک می شود.

 

 

 چه صفحه ای برای روی کابینت مناسب تر است ؟ راهنمای خرید بهترین جنس کانتر

 

 

 

 

4 - سرامیک: یک کانتر مقرون به صرفه

 


چه صفحه ای برای روی کابینت مناسب تر است ؟ راهنمای خرید بهترین جنس کانتریکی دیگر از انتخاب های شما می تواند سرامیک باشد که نسبت به دیگر رقبای موجود در بازار مقرون به صرفه تر است ، البته که هم مزایا و هم معایبی دارد که در ادامه می توانید بخوانید :

 

معایب و مزایا :

در برابر گرما بسیار مقاوم بوده است -- ارزان تر از دیگر محصولات هستند – سرامیک را می توان به راحتی عوض کرد – سرامیک به این سادگی لک نمی شود –به راحتی با دیگر رنگ های موجود در آشپزخانه تطبیق داده می شوند – بهتر است برای نصب این نوع کانتر از دوغاب با دوام و رنگ تیره استفاده کنید.

سشت و شوی زیاد باعث ایجاد خش روی این جنس صفحه ها ( کانترها) می شود – دلیل اصلی در انتخاب نکردن این دو صفحه می توان کدر شدن سریع آنها باشد که البته باتوجه به این که مقرون به صرفه هستند و به راحتی تعویض می شوند از این عیب می شود چشم پوشی کرد – اگر به مد اهمیت می دهید و دوست ندارید که تا یه مدت زمان طولانی طرح ، رنگ و دکوراسیون آشپزخانه را عوض کنید و یا به دنبال صفحه جدید برای روی کابینت باشید بهتر است به دنبال کانتر دیگری باشید.

 

 


 

5 - سنگ مرمر : محبوب ترین انتخاب برای آشپزخانه

 

 

چه صفحه ای برای روی کابینت مناسب تر است ؟ راهنمای خرید بهترین جنس کانتر


سنگ مرمربا جود معایبی که دارد و در ادامه می خوانید  ؛ جزء محبوب ترین انتخاب ها برای صفحه روی آشپزخانه است و طرفدارهای خاص خود را دارد.

 

معایب و مزایای این سنگ زیبا :

 


چه صفحه ای برای روی کابینت مناسب تر است ؟ راهنمای خرید بهترین جنس کانتراین سنگ زیبا و طبیعی ظاهری برازنده دارد اما در برابر ضربه ها ، خراش های چاقو و ساطور آشپزخانه اصلا مقاومت ندارد – سطح صاف و صیقلی سنگ مرمر یک پاکی و طراوت زیبایی به آشپزخانه می بخشد – به دنبال آشپزخانه کلاسیک هستید این سنگ یک انتخاب عالی است – خراش های ظریف را نشان نمیدهد و هرگز کهنه نمی شود

در برابر مواد شیمیایی و اسیدی مقاومت ندارد به عنوان مثال اگر کمی آبلیمو روی مرمر بریزد اطراف آن سفیدک می زند – سنگ مرمر برخلاف سنگ مرمریت نور را از خود عبور می دهد – به خاطر وجود خلل و فرج هایی درمقابل لک آسیب پذیر است .

 

 


6 - استیل : یک انتخاب خوب

 


چه صفحه ای برای روی کابینت مناسب تر است ؟ راهنمای خرید بهترین جنس کانترکانترهای استیل آشپزخانه را نسبتا زیبا جلوه می دهند زیرا که بیشتر وسایل آشپزخانه نیز استیل هستند و این مزیت آنها باعث شده که طرفدارهای زیادی داشته باشند .

 

از مزایا و معایب استیل بدانیم :

 

لک ، زنگ زدگی و خط و خش در گذشته از بزرگترین ایرادهایی بود که به صفحه استیل وارد بود اما امروزه آشپزخانه هایی با کابینت های که رویه ی استیل ضد زنگ دارند مورد علاقه آشپزهای حرفه ای هستند

لک برروی استیل ضد زنگ باقی نمی ماند – این نوع صفحه روی کابینت مناسب آشپزخانه هایی است که روزانه در آنها حجم کار بسیار بالایی صورت می گیرد – اگر به دنبال ظاهری نه چندان زیبا هستید این یک انتخاب خوب است – مهمترین مزیت این نوع صفحه روی کابینت این است که بسیار ضد باکتری هستند ، بهتر که بگوییم بهداشتی ترین نوع متریال برای صفحه روی کابینت اشپزخانه هستند - البته ناگقته نماند که براق و بدون خش باقی نمی ماند – دربرابر حرارت مقاوم هستند و به سادگی تمیز می شوند.

 

نکته مهم : برای اینکه بتوانید یک اسیتل با کیفیت بخرید یک آهنربا به شما کمک می کند . اگر آهنربا استیل را جذب کرد بدانید که با یک استیل بدون کیفیت روبه رو هستید و صدرصد در آن آهن به کار رفته است و با گذشت زمان زنگ زده می شود.

 

 

 

7 - لمینیت


 

چه صفحه ای برای روی کابینت مناسب تر است ؟ راهنمای خرید بهترین جنس کانترجنس پانل اصلی این صفحه از MDF خام بوده است و دارای روکش فورمیکا (HPL) است . لمینت یک گزینه مناسب از نظر ارزان قیمت بودن است . لمینیت را به خاطر برند معروف فورمیکا با نام فورمیکا نیز می شناسند این کانتر مانند دیگر محصولات دارای معایب و مزایایی است :

 

معایب و مزایای لمینیت :


نصب آن باید با دقت انجام شود تا به صفحه آسیب نزند و اب نیز نفوذ نکند – هیچ لمینیت 100 درصد بدون خش و لکی وجود ندارد – نوع لمینت High Pressure Laminate "HPL” با کیفیت ترین محسوب می شود – قابل ترمیم است – تنوع رنگی بسیار بالایی دارد – درگذشته لمینیت ها مقاومت بسیار کمی داشتند اما امروزه بسیار مقاوم تر شدند پس بر اساس شنیده های گذشته قضاوت نکنید – مواد پاک کننده روی رنگ آن تاثیر می گذارند و باعث پاک شدن رنگ آن می شوند – لکه اسید روی آن باقی می ماند – در برابر حرارت مقام بالایی ندارد – به راحتی نصب و تعویض می شود .چه صفحه ای برای روی کابینت مناسب تر است ؟ راهنمای خرید بهترین جنس کانتر 
8 - سیمان و شیشه بازیافتی :


 

ه صفحه ای برای روی کابینت مناسب تر است ؟ راهنمای خرید بهترین جنس کانتراول از هرچیزی باید بگوییم که این کانتر هزینه نسبتا بالایی دارد و از تریکب سیمان و شیشه به وجود می آید که زیبایی خاص خودش را دارد . این صفحه انتخاب خوب ، بادوام و قابل تنظیم برای روی کابینت اشپزخانه است. اگر که دوست دارد محیط زیست هستید می توانید از این کانتر استفاده کنید.

  

9 - صحفه روی کابینت گلاس : شفافیت و زیبایی آشپزخانه

 


 


یکی دیگر از کانترها که شما می توانید روی آن حساب کنید صحفه های گلاس هستند که از ویژگی بارز آنها که چشم هر کسی را می تواند به خود خیره کند شفافیت و درخشندگی آنها است که آشپزخانه شما را فوق العاده زیبا می کند.

 

معایب و مزایای این کانتر:


می توانیم صفحه گلاس را متنوع ترین کانتر در رنگ و طرح بدانیم ؛ این صفحه را می توانید به راحتی با هر رنگ اشپزخانه ای تطبیق بدهید – سرامیک گلاس یکی دیگر از مدل های جدید هستند که از تطبیق سرامیک و گلاس به وجود آمده اند – برترین ویژگی این کانترها همانطور که در بالا اشاره کردیم براق بودن و شفافیت انها است – تنوع بسیار بالا در طرح  رنگ و بافت دارد – صحفه گلاس یک متریال بهداشتی است و هیچ باکتری یا خاکی در آن نفوذ نمی کند زیرا هیچ خلل و منفذی ندارد – گزینه عالی برای کسانی که دوست دار محیط زیست هستند به شمار می روند ، زیرا که از مواد بازیافتی ساخنته می شوند - صحفه های یک دست بدون منفذ و خلل و فرجی هستند – از محبوب ترین رنگ های گلاس آبی فیروزه ای و دیگر سایه های آبی – در تغییر رنگ و کدر شدن این نوع کابینت ها جای هیچ نگرانی نیست – نسبتا بادوام هستند – در برابر گرما و حرارت بسیار مقاوم هستند و شما می توانید بدون نگرانی ظروف داغ را روی این صحفه ها بگذارید – نیاز به مراقبت و نگهداری کمتری دارند .

اگرچه که مقاوم هستند اما در مقابل ضربه شدید مقاوم هستند – اشیاء سنگین و تیز باعث ایجاد خط و خش روی صحفه های گلاس می شود – کاملا قابل تعمیر نیستند گاهی اوقات برخی از آسیب ها می تواند شما را مجبور کند تا کلا انها را تعویض کنید – هزینه بالای نصب و خرید این کانتر ها می تواند عاملی برای اجتناب از خرید انها شود.

 

 

 

10 - کامپوزیت‌های چوب :

 


ه صفحه ای برای روی کابینت مناسب تر است ؟ راهنمای خرید بهترین جنس کانترکانتری ارزان ولی در عین حال بادوام و تمیز است . قابل روکش شدن این محصول به زیبایی آن در محیط آشپزخانه می افزاید . کامپوزیت های چوب شامل : ام دی اف ، اچ دی اف ، نئونان و پلی وود است که  از مزایای آن هم می توان به صاف ، سفت ، بدون گره بودن و در آخر پیچ و تاب نخوردن آن اشاره کرد.  اگر به قیمت اهمیت زیادی می دهید کامپوزیت های چوب یک انتخاب عالی هستند.

 11 - پلی‌وود :


 

ه صفحه ای برای روی کابینت مناسب تر است ؟ راهنمای خرید بهترین جنس کانتراین محصول شامل چوب و ترموپلاستیک است که در اصطلاح به پلی وود مشهور است البته ناگفته نماند که با نام پی وی سی نیز در بازار شناخته شده است. این محصول را می توان در موارد مختلفی مورد استفاده قرار داد که یکی از مصارف آن برای صفحه روی کابینت و پیشخوان آشپزخانه است . پلی وود یا همان پی وی سی دوام و استحکام بالایی دارد و یک کانتر ارزان قیمت به شمار می رود.

 12 -  چوب و ام دی اف :


 

 ه صفحه ای برای روی کابینت مناسب تر است ؟ راهنمای خرید بهترین جنس کانترچوب را همه ما می شناسیم پس نیازی به توضیح در مورد آن نیست . اگر به دنبال ظاهری گرم و صمیمی برای آشپزخانه هستید چوب یک گزینه عالی است. بهترین چوب هایی که شما می توانید برای صحفه روی کابینت استفاده کنید ؛ بلوط ، گردو و راش هستند.

درست است که چوب و ام دی اف در عامیانه هردو چوب خوانده می شوند اما خوب است بدانیم که چوب طبیعی با ام دی اف تفاوت هایی دارد ، ممکن است که این سوال ذهن شما را مشغول کند که چوب یا ام دی اف کدامیک بهتر است ؟ با خواندن معایب و مزایای زیر می توانید به راحتی بفهمید که کدام یک برای آشپزخانه شما بهتر است :

 

مزایای و معیاب ام دی اف و چوب :

 

از مزایای MDF می توان به تنوع در طرح ، نوع ، ضخامت ، چگالی ، تراکم ذرات روکش آن اشاره کرد – چوب و ام دی اف را می توان راحت برش ، سمباده و ماشین کایر کرد – ورقه های ام دی اف کاملا صاف و متراکم هستند – ام دی اف برخلاف چوب هیچ گونه گره ای در داخل انواع فیبرندارد – قیمت ام دی اف از چوب بسیار مناسب تر است – در تمامی سطح ها چگالی ام دی اف یکسان است – مقاومت در برابر پوسیدگی ، رشد قارچ ها و حشرات موذی در ام دی اف بسیار بالا است – همچنین ام دی اف از نئوپان نز مقاومت بیشتری در برابر رطوبت دارد – چوب نسبت به سنگ نیاز بیشتری به مراقبت دارد – به راحتی تمیز می شود – صحفات چوب بادوام هستند و تا زمانی که خط و خش نداشته باشند بسیار براق و زیبا هستند – چوب به گذشت زمان پیچ و تاب برمی دارد.

 

 

 

امیدواریم در این مطلب از مجله اینترنتی مطلبک اطلاعات مفیدی به شما ارائه داده باشیم، با این حال اگر فکر می کنید پیشنهاد یا انتقادی دارید و یا همچنان بخشی از سوالاتتان بدون پاسخ مانده، حتما از طریق ارسال نظر با بخش مشاوره ی دکوراسیون مطلبک در میان بگذارید.نویسنده : زهرا.ا

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها