matlabak.ir

کد خبر: ۱۱۰۱۸
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۱ - 19 October 2017
ادگیری زبان دوم مثل قدم زدن در پارک آسان نیست. اما اگر تصمیم دارید یک زبان دوم بیاموزید مطمعن باشید که اتفاقات فوق العاده ای در انتظار شماست.

آموزش زبان انگلیسی ، زبان دوم ، یادگیری زبان


 

یادگیری زبان دوم مثل قدم زدن در پارک آسان نیست. اما اگر تصمیم دارید یک زبان دوم بیاموزید مطمعن باشید که اتفاقات فوق العاده ای در انتظار شماست.

مدرسان زبان تقریبا همه جور بهانه ای را از دانش آموزان خود برای یاد نگرفتن زبان شنیده اند

" وقتش را ندارم"

"یک زبان یاد گرفتم اما فراموشش کردم"

"الان وقتش نیست"

شاید خود شما نیز در دلتان این گونه بهانه تراشی ها را بکنید. این در حالی است که بسیاری از کسانی که یک زبان را با موفقیت آموخته اند نیز همین حرف ها را در دل خود گفته اند.

یادگیری زبان هم مانند کتاب خواندن یا رفتن به باشگاه نیاز به برنامه ریزی و زمان دارد. مسئله اصلی در اینجا اولویت های ماست. مانع اصلی در یادگیری زبان درواقع کشف راه های یادگیری زبان نیست بلکه عدم درک چرایی یادگیری زبان است که ما را از آموختن آن بازمیدارد.

بسیاری از مردم چیز زیادی درباره این نمی دانند که اصلا چرا باید یک زبان دوم یاد بگیرند اما دانشمندان این خلاء را پر کرده اند. آن ها فواید شگفت انگیزی را کشف کرده اند.

در این مطلب ما به 7 خاصیت شگفت انگیز یادگیری زبان دوم اشاره می کنیم، با ما همراه باشید.

1.     تصمیم گیرندگان بهتری می شوید

اولین خاصیت یادگیری زبان دوم این است که کمک می کند سریع تر و موثر تر تصمیم بگیرید. بر اساس تحقیقی که در دانشگاه شیکاکو انجام شد یادگیری یک زبان دوم می تواند احساس ترس از دست دادن را از شما دور کند در نتیجه هوشمندانه تر تصمیم خواهید گرفت.

وقتی یک زبان دیگر یاد میگیرید در حین تمرین مکالمه مجبورید سریع درباره ی یک کلمه یا یک جمله تصمیم بگیرید اینکه چگونه منظور خود را بیان کنید و آیا جمله شما معنی می دهد یا نه. در یک مکالمه رو در رو فرصتی برای فکر کردن ندارید و این به سرعت و دقت شما در تصمیم گیری کمک می کند.

2.     مقیاس فرصت های شغلی شما را جهانی می کند

وقتی زبان دومی را یاد بگیرید جهان برایتان بزرگ تر می شود و به طور کلی دنیای شما تغییر می کند. مطمعنا شرکت های بسیاری وجود دارند که با کشورهای دیگر تجارت می کنند و کمبود سخنران های دوزبانه همیشه بوده و هست. حتی اگر خیلی روان هم نتوانید به آن زبان صحبت کنید همین که دانش آن زبان را دارید شما را از سایر کارجویان متمایز می کند.

3.     مردم تمایل بیشتری پیدا می کنند تا با شما هم صحبت شوند

یادگری زبان دوم تنها به این معنی نیست که شما یک مهارت جدید آموخته اید بلکه با فرهنگ جدیدی آشنا می شوید. خیلی از مردم علاقه دارند درباره ی فرهنگ های مختلف بدانند.

و از همه مهم تر اینکه دو زبانه شدن شما را با مردم دیگر مرتبط می کند به خصوص اگر به زبان های محبوبی چون اسپانیایی و چینی صحبت کنید. لازم نیست خیلی روان صحبت کنید حتی اگر مهارت های برقراری مکالمه ساده را داشته باشید مردم منظورتان را می فهمند. بسیاری از مشکلات امروزه ناشی از عدم ارتباط صحیح و احساس عدم درک افراد از یکدیگر است. شگفت زده می شوید وقتی ببینید صحبت کردن به زبان مادری کسی چقدر در برقراری ارتباط با او موثر و کارامد است.

4.     تجربه متفاوتی از سفر

برنامه ریزی سفر خارجه تنها با اتکا به تور مسافرتی امکان پذیر نیست. وقتی شما مشکل زبان نداشته باشید و بتوانید با مردم کشور مقصد ارتباط برقرار کنید آن ها می توانند جاهایی را به شما نشان دهند که خودتان هرگز نمی توانستید کشف کنید و سفر بهتر و خاطره انگیز تری را تجربه خواهید کرد تا اینکه خودتان به تنهایی و دست و پا شکسته و گنگ و گیج سفر کنید. همچنین در سراسر جهان می توانید دوستان جدیدی پیدا کنید.

5.     یادگیری زبان سوم، چهارم و پنجم براتان راحت تر می شود

وقتی شما یک زبان دوم یاد بگیرید یادگیری زبان های سوم و چهارم و پنچم خیلی راحت تر خواهد بود. مانند هر کار دیگری اولین قدم سخت ترین قدم است یادگیری زبان های دیگر نیز یکی پس از دیگری آسان تر می شود.

با یادگیری هر زبان اعتماد به نفس تان افزایش می یابد انعطاف پذیری تان افزایش یافته و ترفند ها و راه های جدیدی را برای یادگیری زبان کشف می کنید.

6.     تقویت حافظه

دانشمندان همیشه از مغز به مانند یک عضله یاد می کنند. همانطور که با ورزش عضلات بدن قوی می شوند ذهن نیز با یادگیری بیشتر تقویت می شود.

با یادگیری بیشتر ذهن شما به مرور قوی تر می شود درست مثل یک عضله. حتی یادآوری چیزهایی که فراموش کرده بودید هم آسان تر می شود. 

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها