matlabak.ir

کد خبر: ۱۱۰۸۱
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶ - 31 October 2017
اولین غذای کمکی برای نوزاد فرنی است که طرز پخت فرنی برای نوزاد بسیار مهم است در اینجا طرز تهیه انواع فرنی برای نوزاد را برایتان آورده ایم.

جو دوسر یکی از مواد بسیار مغذی است که از ۶ ماهگی میتوان به کودک داد. تحقیقات نشان می دهند که بچه هایی که جو دو سر می خورند بهتر می توانند در مدرسه به درس توجه و دقت کنند. حبوباتی که غنی از فیبر هستند، مانند جو دو سر، به آرامی هضم می شوند و به بچه ها انرژی بیشتری می دهند. این صبحانه برای کودکان بالای ۱ سال است.

 

فرنی جو دوسر

 

مواد مورد نیاز برای تهیه جو دوسر :

۵۰ گرم جودوسر پرک شده

۳۵۰ میلی لیتر شیر یا آب

ماست و کمی عسل برای سرو

 

دستور طبخ جو دوسر :

جودوسر را به همراه شیر یا آب و کمی نمک در قابلمه ای ریخته و روی حرارت بگذارید. پس از اینکه جوش آمد حرارت را پایین آورده و اجازه دهید ۴ تا ۵ دقیقه بپزد، گاه گاهی آنرا هم بزنید که ته نگیرد.

 

جو دو سر را میتوانید در ماکروفر نیز بپزید به این صورت که مخلوط شیر و (یا آب) و جو و نمک را در کاسه بزرگی ریخته و برای ۵ دقیقه در ماکروفر بگذارید. هنگام سرو آنرا با ماست و عسل مخلوط کنید.

 

یادداشت : قابل توجه این است که اگر از ابتدا کودک را به طعم جودوسر عادت دهیم لطف بزرگی در حق او کرده ایم زیرا جو دوسر فوق العاده مغذی است.آموزش طرز تهیه فرنی خوشمزه مخصوص کودکان 6 ماهه !!

 

فرنی سیب و برنج

 

این فرنی مقوی بوده و برای کودکانی که وزن کم دارند بسیار مناسب است.

 

مواد لازم برای تهیه فرنی سیب و برنج :

2 قاشق غذاخوری پودر خانگی برنج

1/2 سیب

1/2 پیمانه آب

 

طرز تهیه فرنی سیب و برنج :

سیب را شسته و پوست بگیرید و سپس آنرا به قطعات کوچک ریز نمایید. آب را جوش آورده و آرد برنج را به آن اضافه نمایید و بطور ممتد هم بزنید که توده نشود. سپس سیب ها را افزوده و به هم زدن ادامه دهید تا سیب و آرد پخته و فرنی به غلظت دلخواه درآید.

 

سپس آن را از روی حرارت بردارید و پس از اینکه خنک شد آنرا پوره نمایدد. بهتر است آرد برنجی که برای فرنی کودک استفاده می نمایید آرد برنج قهوه ای و خانگی باشد , تا از تازه و سالم  و مغذی بودن آن مطمئن شوید.


آموزش طرز تهیه فرنی خوشمزه مخصوص کودکان 6 ماهه !!

 

فرنی با شیر خشک

 

مواد لازم برای تهیه فرنی با شیر خشک :

آرد برنج فرنی با شیر خشک : یک قاشق مربا خوری

شکر : نصف قاشق مربا خوری

آب سرد : یک پیمانه

شیر خشک: یک پیمانه شیر خشک

 

طرز تهیه فرنی با شیر خشک :

آرد برنج و شکر را داخل آب میریزیم و کامل حل میکنیم و روی حرارت میگذاریم. وقتی کمی غلیظ شد از روی روی شعله برمیداریم و در ظرف مناسب می ریزیم و شیرخشک را به آن اضافه می کنیم. بعد از اینکه سرد شد، در حدی که اگر به پشت دست بریزیم نسوزاند به نوزاد می دهیم.

 

روز اول فقط یک قاشق، روز بعد دو قاشق و در طی چند روز مقدار را افزوده و تعداد وعده ها را به سه بار می رسانیم. در ضمن اولین فرنی را رقیق و به تدریج غلیظ تر تهیه می کنیم.


آموزش طرز تهیه فرنی خوشمزه مخصوص کودکان 6 ماهه !!


گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها