matlabak.ir

کد خبر: ۱۱۰۸۳
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲ - 31 October 2017
در این مطلب به معرفی چند راهکار طب سنتی برای درمان سرماخوردگی با گیاهان دارویی اشاره شده است.
درمان فوری سرماخوردگی در یک روز / با طب سنتی نسخه سرماخوردگی را بپیچید !!


بسیاری از اوقات حتی با رعایت کامل نکات پیشگیری از سرماخوردگی، افراد دچار سرماخوردگی می شوند و به دنبال راه هایی برای درمان سرماخوردگی شان هستند و به مصرف داروهایی مختلفی روی می آورند.

 

اما هیچ نوشیدنی مثل یک دمنوش خوشمزه و داغ، حال آدم سرماخورده را دگرگون نمی‌کند. نوشیدنی که از خوردن هزار جور قرص و شربت، انتخاب آخر می ‌شود و کارش را به ‌درستی انجام می ‌دهد .در این مطلب به معرفی چند راهکار طب سنتی برای درمان سرماخوردگی با گیاهان دارویی اشاره شده است.

 

زنجبیل

زنجبیل (در بسیاري از کاربردهاي آن) یک روان کننده یا ترکیباتی است که موجب عرق کردن می شود. این باعث کاهش تب و سایر علائم سرماخوردگی یا آنفولانزا می شود. شما همچنین می توانید آن را به عنوان دارویی براي کاهش گلو درد استفاده کنید.

 

گندنای کوهی

معجون تهیه شده از آن می تواند بخوبی جای شربت سرماخوردگی را بگیرد.

 

ترب کوهی

ریشه این گیاه نه تنها غنی از ویتامین C است، بلکه داراي ایزوتوسیانات ها و سولفورفان است.

 

سیاه‌ دانه

بازکننده گرفتگی‌های بینی و سینوس‌ها است و مخصوصاً اگر با سرکه باشد برای زکام مفید است. این درحالی است که تأثیر درمانی سیاه‌دانه در سینوزیت در مقالات طب جدید برابر با آنتی‌بیوتیک بیان شده است.

 

زوفا

این گیاه ترکیباتی دارد که به عنوان ضدباکتري عمل می کند.

 

فرنجمشک

چاي تهیه شده از آن به شما آرامش داده و ناراحتی هاي گوارشی را کاهش می دهد.

 

پونه کوهی و آویشن شیرازی

 

دم کرده پونه کوهی و آویشن شیرازی در فصل پاییز و زمستان بسیار مناسب بوده، خاصیت ضد عفونی کنندگی داشته و برای سرماخوردگی نیز بسیار مفید است. این دمنوش را می توان با مقداری عسل مخلوط نموده و روزانه چند نوبت میل نمود.

 

همچنین برای درمان سرماخوردگی بهتر است ازاستشمام رایحه گرم همچون نعناع، گل نرگس و ...بهره ببرید واز بخور های آویشن، نعنا، اکالیپتوس استفاده کنید.

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها