matlabak.ir

کد خبر: ۱۱۱۱۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷ - 03 November 2017
مهمترین ویژگی ها و مشکلات تک فرزندی را بشناسید !!


ویژگی‌ های شخصیتی تک ‌فرزند خانواده !!


خانواده هایی وجود دارند که به اصطلاح تک فرزند هستند به هین خاطر والدین چنین خانواده هایی نگران هستند که واقعا تک فرزندی چه تاثیراتی بر روی زندگی دارد . در این مقاله سعی شده تا مهمترین ویژگی ها و مشکلات تک فرزندی پرداخته شود.با ما همراه باشید.

 

تک‌ فرزند، هرگز جایگاه برتر خود را در خانواده از دست نمی‌دهد، او همچنان کانون توجه می‌ماند. تک ‌فرزند که زمان بیشتری را از کودکانی که خواهر برادرانی دارند با والدین می‌گذراند، بیشتر زود پخته می ‌شود و رفتارها و نگرش ‌های بزرگ‌ سال را نشان می دهد.

 

 وقتی‌ هم که متوجه می ‌شود در زمینه‌ های زندگی خارج از خانواده، مانند مدرسه، کانون توجه نیست، دچار مشکلاتی می ‌شود. او یاد گرفته که نه تقسیم کند نه رقابت. اگر توانایی‌ های او توجه و تأیید کافی را برایش به ارمغان نیاورد، احتمالا احساس ناامیدی خواهد کرد.

 

تک فرزندان همان ‌ها هستند که دنیا را متحول می‌ کنند. افرادی تکلیف ‌گرا، مرتب و منظم، با وجدان و وظیفه ‌شناس و بسیار قابل ‌اطمینان می ‌باشند. آنها عاشق واقعیت، افکار و اندیشه ‌ها و جزئیات هستند و از قبول مسئولیت‌ های مختلف واهمه ‌ای ندارند.

 

تک ‌فرزندها خصوصیاتی شبیه فرزندان اول دارند و همواره زیر بار انتظارات سنگین والدین هستند. بر مبنای پژوهش‌ها، آنها مانند فرزندان اول اعتماد به ‌نفس بیشتری دارند، خوش ‌بیان هستند و احتمالا بیش از بچه‌ های دیگر از تخیل خود استفاده می‌کنند. گرچه آن‌ها پرتوقع نیز هستند، از انتقاد متنفرند و ممکن است انعطاف ناپذیر و کمال ‌گرا باشند.

 

یکی از خصیصه‌ های منفی این افراد سرسختی و خشونت شدید آن‌ هاست. کمی کینه‌ ای و پرتوقع هستند و معمولا از قبول اشتباهاتشان سر باز می‌ زنند. به‌ هیچ ‌وجه انتقادپذیر نیستند. در برابر دیگران افرادی بسیار حساس و نفوذ پذیرند که احساساتشان خیلی زود جریحه ‌دار می ‌شود. لئوناردو داوینچی تک ‌فرزند بوده است.


گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها