matlabak.ir

کد خبر: ۱۱۱۵۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶ - 05 November 2017
زودانزالی به اختلالی گفته می شود که مرد در طول برقراری رابطه جنسی، زودتر از حد معمول و پیش از ارضای همسر دچار انزال می شود.
علائم ثانویه ناشی از زود انزالی !!


زودانزالی یکی از مشکلات شایعی است که بسیاری از مردان جوامع مختلف دنیا با آن دست به گریبان هستند، ولی به دلیل مراجعه نکردن به پزشک و دنبال نکردن راه های درمان، آمارهای واقعی از مبتلایان ارائه نشده و به نوعی، بسیاری از خانواده ها آگاهی کافی از این اختلال ندارند. به همین سبب، درمانی نیز در این زمینه صورت نمی گیرد.

 

علائم ثانویه ناشی از زود انزالی عبارتند از : 

- از دست دادن اعتماد به نفس در رابطه

- مشکل در روابط متقابل

- پریشانی روانی

- اضطراب

- خجالت

- افسردگی

- مردان ممکن است بیشتر از همسر خود نگران باشند

 

مردانی که زود ارضا می‌شوند می‌توانند دچار پریشانی روانی شوند اما نگرانی‌های آنها در مورد تاثیر زودانزالی در رابطه آنها اغلب بیشتر از اثر واقعی آن بر روی همسر و رابطه‌ی آنها است.

 

خبر خوب برای بسیاری از مردانی که نگران زود انزالی هستند این است که اکثر موارد دارای علت روانی بوده و احتمال بهبودی بالایی دارند. اگر مشکل در آغاز یک رابطه جنسی جدید رخ دهد، مشکلات در ادامه‌ی رابطه برطرف می‌شوند. با این حال اگر مشکل ماندگارتر باشد ممکن است پزشک درمان بصورت مشاوره توسط یک متخصص در حوزه روابط جنسی یا زوج درمانی توصیه شود.

 

قرص

تعدادی از داروهای ضد افسردگی برای کمک به دیر انزالی و دیر ارضا شدن در برخی از مردان موثر هستند. پزشکان برای تشخیص واضح زود انزالی قبل از بررسی دقیق سابقه‌ی جنسی، هیچ گونه دارویی را تجویز نمی‌کنند. درمان انزال زودرس به صورت دارویی می‌توانند عوارض جانبی ناخواسته‌ای به همراه داشته باشند و این موضوع باید قبل از مصرف هر دارو توسط بیمار مورد بحث قرارگیرد.

 

در حالی که برخی پزشکان داپوکستین را توصیه کنند، اما در برخی موارد زودانزالی اکتسابی و نیز مادام‌ العمر، مصرف آن محدود به استفاده توسط مردانی است که تمام معیارهای زیر را داشته باشند.

 

عوارض جانبی داپوکستین می‌توانند شامل :

حالت تهوع

اسهال

سرگیجه

سردرد

 

داروهای اعمالی برای دیر ارضا شدن

یک گزینه دیگر برای مردان مبتلا به زودانزالی درمان موضعی است که قبل از رابطه جنسی با یا بدون کاندوم به آلت تناسلی اعمال می‌شود. این کرم‌های بی‌حس کننده موضعی و اسپری تاخیری تحریک را کاهش می ‌دهند.

 

کرم لیدوکائین یا پریلوکائین که ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از مقاربت استفاده می‌ شود.

در حالیکه استفاده از لیدوکائین یا پریلوکائین و اسپری تاخیری می‌تواند مدت زمان قبل از انزال را افزایش دهد، استفاده طولانی مدت از بی‌حس کننده می‌تواند منجر به بی‌حسی و از دست رفتن نعوظ شود. کاهش احساس ایجاد شده توسط کرم ممکن است برای مرد قابل قبول نباشد، و بی‌حسی می‌تواند زن را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها