matlabak.ir

کد خبر: ۱۱۳۵۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۲ - 14 November 2017
در هرکشوری ست های عجیب و غریب وجود دارد. در این مطلب درمورد عجیب ترین جشن ها در سراسر دنیا بدایند...
عجیب ترین جشن های جهان + عکسهرکشوری ویژگی ها و سنت های خاص خودش را دارد . اولین چیزی که در یک کشور مردم را تحت تاثیر قرار می دهد مکان های به یاد ماندنی انجا است اما مانند جشنواره ها ، جشن های ملی در ذهن باقی نمی مانند . به هر کشوری که سفر می کنید، سعی کنید بازدید از این فستیوال ها رو حتما داخل برنامه هاتون جای بدهید، چون ضمن اینکه می توانید تجربیات جدید بدست بیاورید، با تاریخچه، آداب و رسوم و سرگرمی های مخصوصشان نیز آشنا شوید. جشنواه های متعددی در سراسر جهان متناسب با هر سلیقه ای وجود دارد . در این مطلب برای شما همرهان مجله اینترنتی مطلبک 15 عدد از عجیب ترین جشن های دنیا را گردآوری کرده ایم با ما همراه باشید :

 

1 – جشنواره فانوس هاوایی ، روز یاد بود:

فانوس های شناور هاوایی هرساله حدود 50 هزار نفر را در ساحل در کنار یک دیگر جمع می کند. این مراسم برای قدردانی ،یادآوری مردگان ،یادآوری خاطره ها ، دعاکردن و..هرساله در 29 مه برگزار می شود.

 

عجیب ترین جشن های جهان + عکس2 – جلسه high line  :

جشنواره های لاین در کوه پالتو در ایتالیا برگزار می شود . شرکت کنندگان این جشن در بالای کوه وقت خود را صرف نواختن موسیقی ، ورزش یوگا ، بازی و... می کنند. هدف از انجام این مراسم ، ادای احترام به سربازان کشته شده در طول جنگ اول است.

 

 عجیب ترین جشن های جهان + عکس

عجیب ترین جشن های جهان + عکس3 – ال آنفاریانات ، جشنواره آرد و تخم مرغ :

جشنواره آرد و تخم مرغ هرسال در روز 28 دسامبر در اسپانیا به عنوان بخشی از جشن های کریسمس برگزار می شود. شرکت کنندگان این جشن مردهای متاهلی هستند که گروه های مختلفی را تشکیل می دهند و یک جنگ با مواد غذایی را با اعلام قانون جدید آغاز می کنند.

 

عجیب ترین جشن های جهان + عکس4 – جشنواره فانوس در تایلند:

هزاران نفر از مردم دراین مراسم فانوس روشن می کنند و بر این باور هستند که این جشن تسکینی و مرهمی است برای تمام مشکلات و ناکامی هایی که درطول سال داشته اند.

 

 عجیب ترین جشن های جهان + عکس5 - جشنواره پری دریایی در آمریکا :

هزاران نفر از مردم در این جشن که هرساله برگزار می شود شرکت می کنند و لباس پری دریایی با رنگ های زیبا می پوشند سپس در آب های استخر شنا می کنند.

 

عجیب ترین جشن های جهان + عکس6 – دریای قرمز در سنت پترزبورگ روسیه :

این جشن پرطرفدار، آتش بازی بر روی آبهای اسکارلت در روسیه انجام می گیرد. علاوه بر آتش بازی های دیدنی و جذاب که رویداد اصلی این جشن است ، نمایش ، کنسرت های متعدد موسیقی و ... نیز در این مراسم انجام میگیرد . جشنواره دریای قرمز پس از پایان جنگ جهانی دوم مرسوم شد.

 

عجیب ترین جشن های جهان + عکس


 

7 – جشنواره سونگکران درتایلند :

در 13 آوریل به مدت 3 روز این مراسم بزرگ آب پاشی برگزار می شود که در اصل یک جشن بودایی است البته آب پاشیدن روی مردم تنها محدود به تفنگ‌های آب‌پاش نمی‌شود زیرا مردم با سطل و یا حتی فیل، سعی در خیس کردن دیگران در این روز می‌کنند. شرکت کنندگان ان جشن لباس های رنگی می پوشند. این سنت برای تایلندی ها خیلی با ارزش است و در روز جشن، اعضای خانواده دور هم جمع می شوند تا احترام خودشان را به بزرگترها با ریختن آب خوشبو بر روی دست‌های آنها نشان بدهند.

 

عجیب ترین جشن های جهان + عکس8 – جشنواره ساکارا در ژاپن :

این جشن برای لذت بردن از زیبایی های گل ها (شکوفه گیلاس ) و طبیعت برگزار می شود. هرسال در پایان ماه مارس تا اوایل ماه مه درختان گیلاس در سراسر ژاپن شکوفه می دهند و مردم این جشن را برای قدردانی از این شکوفه ها برگزار می کنند. مردم ژاپن در این جشنواره به زیر درخت های گیلاس می نشینند و با خوردن نوشیدنی ، خوراکی ، نواختن موسیقی و... این مراسم را جشن میگیرند.

 

عجیب ترین جشن های جهان + عکس9 – جشنواره گل و لای در کره جنوبی :

از دیگر جشنواره های عجیب در دنیا در کره جنوبی با نام جشن گل و لای است که این مراسم نه تنها سرگرم کننده است بلکه به سلامت شرکت کنندگان نیز کمک می کند . این جشن را می توان به عبارت عامیانه کشور خودمان گل بازی نامید ، فقط با این تفاوت که گل های سرشار از مواد معدنی را که برای ساخت لوازم آرایشی به کار می رود استفاده می کنند. این مراسم در تابستان به مدت یک هفته برگزار می شود که در آخر هفته ها داغ تر و شلوغ تر است و  از سال ۱۹۹۸ تا به امروز توانسته بازدید کنندگان بسیاری را به این کشور آسیایی شرقی جذب کند.

 

عجیب ترین جشن های جهان + عکس

عجیب ترین جشن های جهان + عکس


 

10 – جشنواره فیل در هند :

گرچه این جشنواره در درجه اول به نام فیل ها است اما حیوانات دیگری مانند شتر ، اسب نیز می توانند در این جشن شرکت کنند . از رسومات این جشنواره این است که حیوانات را به طور کامل با رنگ ، گل ، پارچه ، طلا می پوشانند. ماه مارس زمان برگزاری ایین جشن است که در آن فقط فیل های ماده می توانند در مسابقه ها ، رقابت ها و .. شرکت کنند . از جمله کارهایی که در این جشن صورت می گیرد رقابت بین فیل ها ، طناب کشیدن فیل ها ، جنگ بین فیل ها و ... انجام می شود.

 

عجیب ترین جشن های جهان + عکس


 

11 – جشنواره بالن های هوایی در آمریکا :

علاوه بر آمریکا این جشن سالانه در خیلی از مناطق برگزار می شود.

 

عجیب ترین جشن های جهان + عکس12 – توماتینا

یک جشن اسپانیای که در هفته گذشته از ماه اوت برگزار می شود. اجرای موسیقی ، رقص ، نمایش ، آتش بازی از جمله اقداماتی است که در این جشنواره صورت می گیرد تا بازدیدکنندگان خود را سرگرم کند ولی رویداد الی این جشن جنگ با گوجه فرنگی است. توماتینا از جذابیت‌های توریستی اسپانیا به شمار می‌رود

 

عجیب ترین جشن های جهان + عکس

عجیب ترین جشن های جهان + عکس13 – روز مرده در مکزیک :

روز اول و دوم نوامبر مکزیکی ها با پوشیدن لباس ها و آرایش چهرهای عجیب شبیه مردگان یادی از مردگانشان می کنند و بر این باور هستند که در این روزها مردگان از خانه های خویشاوندان خود دیدن می کنند. روز مرگ " جشن ترسناکی نیست فقط ادای احترام به مردگان است.


عجیب ترین جشن های جهان + عکس


 

14 – جشنواره چتر شناور در پرتغال :

هرسال با شروع شدن این مراسم تو ماه جولای، خیابون های شهر آگوئدا، فوق العاده جذاب و دیدنی میشوند.

 

عجیب ترین جشن های جهان + عکس15 – نبرد پرتغال در ایتالیا :

 

عجیب ترین جشن های جهان + عکستهیه و ترجمه : گروه وبگردی مطلبک

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها