matlabak.ir

کد خبر: ۱۱۴۸۴
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱ - 21 November 2017
دبی یکی از شهرهای مهم امارات متحده عربی است. دبی یکی از هفت امارت امیر نشین امارات متحده عربی است. جدیدترین جاذبه گردشگری دبی موسوم به “برج قاب دبی” طبق برنامه زمان بندی شده، این ماه (نوامبر 2017) افتتاح شد.
دبی به یکی از مهم ‌ترین ‌های مکان های گردشگری دنیا تبدیل شده است که هرکسی دوست دارد یک بار هم که شده از آن بازدید کند. هرچند شاید این شهر از نظر تاریخی خیلی غنی نباشد، اما در هرصورت تاریخ مخصوص به خود را دارد که می توان در بازدید از خانه ‌ی شیخ سعید، خانه‌ ی شیخ جوما، موزه‌ ها و روستاهای تاریخی به آن پی برد.

 

جدیدترین جاذبه گردشگری دبی موسوم به "برج قاب دبی” طبق برنامه زمان بندی شده، این ماه (نوامبر 2017) افتتاح شد. برج قاب دبی گذشته، حال و آینده دبی را در معرض نمایش بازدید کنندگان قرار می دهد. این قاب به معنای واقعی کلمه، در یک طرف دبی جدید و در طرف دیگر آن دبی قدیم را نشان می دهد.

 

جدیدترین چشم انداز  شهر دبی، موسوم به برج قاب دبی (Dubai Frame) سازه ای است  با طول ۱۵۰ متر و پهنای ۹۳ متر. این قاب که ایده آن از نمایشگاه جهانی۲۰۲۰ (World Expo 2020)  گرفته شده است، قابی است طلایی رنگ از فولاد ضد زنگ که از دو برج در طرفین تشکیل شده و به وسیله یک پل شیشه ای به مساحت ۱۰۰ متر مربع به یکدیگر متصل می شوند.


‍ قاب دبی، جدیدترین جاذبه توریستی دبی !!

 

 در قسمت تحتانی این قاب، موزه ای تعبیه شده است که سیر تکاملی دبی را از زمانی که فقط روستایی برای زندگی صیادان و ماهی گیرها بوده تا به اکنون که به کلان شهری پیشرفته تبدیل شده، در معرض نمایش گردشگران قرار می دهد.

 

نمایشگاه "دبی در گذشته” و "دبی در عصر حاضر” که بر روند توسعه این شهر از ابتدا تا به حال متمرکز شده است و همچنین  تصاویر مجازی از آینده دبی در ۵۰ سال پیش رو، را می توانید از این ماه (نوامبر) در "قاب دبی” مشاهده کنید.

 

انتظار می رود این پروژه ۱۶۰ میلیارد دلاری، سالانه دو میلیون بازدید کننده را جذب خود نماید. طبق پیش بینی های انجام شده تهیه بلیط برای بازدید از این مجموعه به صورت  بلیط الکترونیک خواهد بود. پیش بینی می شود که این سازه نیز مانند "برج الخلیفه” و "برج العرب”  به یکی از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری دبی تبدیل شود.

 

طراح این سازه که به شکل قاب عکسی بزرگ  طراحی شده، فرناندو دانیس (Fernando Donis) است که پیشترها طراحی برجهای پوشه (Porsche Design Towers) و برج رنسانس دبی (Dubai Renaissance Tower) را نیز بر عهده داشته.

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها