matlabak.ir

کد خبر: ۱۱۵۵۴
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲ - 26 November 2017
مدتی است خبر تعطیلی روز دوشنبه 6 آذر در میان مردم وجود دارد اما تعطیلی این روز در تقویم ذکر نشده است به همین دلیل تعطیلی این روز موجب ابهام در میان مردم و رسانه ها شده است


آیا دوشنبه تعطیل است؟ / چرا تعطیلی دوشنبه در تقویم ذکر نشده است؟ طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای نگهبان، دوشنبه، 6 آذر مصادف با هشتم‌ ربیع‌الاول، همزمان با آغاز امامت و ولایت حضرت امام عصر(عج) تعطیل رسمی است.

 

مجلس در سال گذشته طبق بند «ح» ماده 37 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه، تعطیلی هشتم ربیع‌الاول را تصویب کرد و سپس با تأیید شورای نگهبان، این امر به قانون دائمی تبدیل شد و از این پس هرساله این روز به‌مناسبت سالروز آغاز امامت حضرت ولی‌عصر(عج) تعطیل رسمی است.

 

در پی خبر فوق مدارس کشور روز دوشنبه ۶ آذرماه تعطیل است.

 

نجات بهرامی معاون رسانه‌ای مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: روز دوشنبه 6 آذرماه، مدارس کل کشور تعطیل است و هیچ کلاس درسی تشکیل نخواهد شد.

 

 

چرا تعطیلی 6 آذر در تقویم‌های رسمی ثبت نشده است؟

 

این گزارش می‌افزاید، با توجه به اینکه هشتم ربیع‌الاول امسال مصادف با ششم آذرماه هجری شمسی است و تعطیلی این روز نیز در فروردین امسال تأیید شده و از طرفی تقویم‌ها نیز پیش از سال جدید چاپ و منتشر می‌شود، بنابراین تعطیلی 6 آذر در تقویم‌های رسمی ثبت نشده است.

 

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان نیز در گفت‌وگویی که با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم داشته، این موضوع را تأیید کرده و گفته است که شورای نگهبان در مهلت 20روزه درباره تعطیلی هشتم ربیع‌الاول اعلام نظر نکرد که این امر طبق قانون به‌منزله تأیید مصوبه مجلس شورای اسلامی است.

 

احتمال لغو تعطیلی هشتم ربیع در سال‌های آینده با پیشنهاد مطهری

 

 

علی مطهری نایب‌رئیس مجلس و نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در جلسه علنی روز چهارشنبه (اول آذر) در قالب طرح کاهش تعطیلات رسمی کشور با تعطیلی این روز در سال‌های آینده مخالفت کرد؛ در نهایت طرح پیشنهادی وی و تعدادی دیگر از نمایندگان با قید یک‌فوریت تصویب شد که احتمال لغو تعطیلی هشتم ربیع‌الاول در سال‌های بعد قوت گرفته است.


گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها