matlabak.ir

کد خبر: ۱۱۵۸۴
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۱ - 28 November 2017
عاشق شدن ساده ولی رهایی از شكست عشقی دردآور است. ترمیم قلب شكسته اصلا آسان نیست و هیچ راهی وجود ندارد تا بتوانید خیلی‌سریع جراحت ‌های قلبتان را بهبود ببخشید
همه چیز درباره شکست عشقی !!


در هر جدایی شما از مراحل متفاوتی می گذرید، وضعیت های روحی مختلفی را تجربه می کنید که هر کدام برای مدتی شما را درگیر خود می کنند. اگر بخواهیم این مراحل را دسته بندی کنیم، باید از سه فرآیند روانی کندن و جدا شدن، انطباق و در نهایت التیام نام ببریم.

 

ما به طور نا خودآگاه شكست عاطفی را به يک فاجعه تبديل می كنيم . مسلما هر نوع فقدانی برای ما دردناک و ناراحت كننده است واين امر بسيار طبيعی است.

 

اولين اشتباه ما اينست كه نمی خواهيم بپذيريم كه غم هم بخشی ناگزير از زندگی ماست و اگر نباشد، شادی معنا پيدا نمی كند و می خواهيم كه از آن فرار كنيم.

 

 در اين شرايط  لازم هست كه ما ناراحتيمون را بپذيريم و پيام درونش را كه حاكی از اينست كه "به رابطه فكر كن و توی رابطه خودت و نيازهات و نقطه ضعفهات رو بشناس"

 

را دريافت كنيم و اتفاقا از تنهايی پيش آمده براي فكر كردن در اين زمينه بهره ببريم. دومين اشتباه ما اينست كه دائما با خودمان تكرار می كنيم كه وای ! من تنها شدم! ديگه با كی حرف بزنم و چت كنم؟! ديگه با كی سينما و كافه برم ؟! و ...

 

در واقع ما با اين مرثیه های درونی از یک واقعیت، یک مصیبت و فاجعه می سازیم و در نقش یک قربانی خیلی بیشتر از سوگواری طبیعی به خودمان آسیب می زنیم . از این پس روضه خوانی را متوقف کنیم و بالغانه با وقایع رو به رو شویم !

 

بهترین راه رفع مشکلات شکست عاطفی :

بهترین راه حل برای رفع مشکلات مربوط به شکست عاطفی پیشگیری است. در این گونه روابط افرادی که شخصیت وابسته دارند بیشتر امکان دارد دچار این حالت شوند، پیشگیری به معنای جلوگیری از به دام افتادن است.

 

اگر فکر می کنید ممکن است وارد رابطه عاطفی کوتاه مدتی شوید که چشم انداز خوب و روشنی ندارد بسیار مراقب باشید. در ادامه توصیه هایی برای دختران و پسرانی که دچار شکست عاطفی شده اند به تفکیک ارائه می شود اما قبل از آن به نکته مهمی باید اشاره شود.

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها