matlabak.ir

کد خبر: ۱۱۶۰۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱ - 29 November 2017
اهدای مدال پهلوانی به علیرضا کریمی توسط سازمان بسیج ورزشکاران

در پی امتناع کشتی‌گیر ملی علیرضا کریمی از مسابقه با کشتی گیر اسرائیلی و باخت عمدی ایشان در مقابل حریفش برای روبرو نشدن با کشتی گیر رژیم قاصب اسرائیل سازمان بسیج ورزشکاران از این ورزشکار مدال آور کشورمان تقدیرکرد و مدال پهلوانی را به علیرضا کریمی اهدا کرد

 

سازمان بسیج ورزشکاران در بیانیه ای در خصوص کشتی علیرضا کریمی اعلام کرد: این دلاور مرد غیور نشان داد همچنان پای ارزشها و آرمانهای انسانی ایستاده است.

 

متن بیانیه سازمان بسیج ورزشکاران به این شرح است :

 

بار دیگر ورزش ایران در حمایت‌ها از ارزش‌های انسانی درخشید و نشان داد حاضر نیست پهلوانی و مرهم گذاشتن بر دل کودکان مظلوم را فدای قهرمانی کند.

 

 علیرضا کریمی کشتی‌گیر وزن ۸۶ کیلوگرم ایران در پیکارهای کشتی آزاد زیر ۲۳ ساله های جهان در کشور لهستان کاری کرد کارستان، که ارزش آن از هزاران مدال طلا برای مردم حق‌طلب و حامی مظلوم کشورمان بالاتر است؛ به همین خاطر است که پهلوان علیرضا کریمی حالا در دل‌های مردم جا گرفته، که این افتخار هرگز با کسب هیچ مدالی بدست نمی‌آمد.

 

این دلاورمرد غیور یکبار دیگر نیز در سال ۲۰۱۳ از رویارویی با نماینده رژیم غاصب صهیونیستی سر باز زده بود، و حالا با گذشت چهار سال از آن ماجرا نشان داد کماکان پای ارزش‌ها و آرمان‌های انسانی ایستاده است، کاری که از هیچ قهرمانی ساخته نیست، بلکه پهلوانی می‌خواهد قوی دل و جوانمرد.

 

پهلوان کریمی عزیز، به تو تبریک می‌گوییم؛ تو دوباره در زمره افرادی قرار گرفتی که از جان و مالشان در راه دفاع از مظلوم گذشتند، و اجر این افراد با خداست. دست مریزاد!

 

سازمان بسیج ورزشکاران به همین مناسبت و بخاطر تقدیر از این اقدام ارزشمند، طی مراسمی، مدال پهلوانی را از سوی ریاست سازمان بسیج مستضعفین به علیرضا کریمی اهدا خواهد کرد.

 

رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان روزهای ۴ و ۵ آذرماه در شهر بیدگوشچ لهستان برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا، یونس امامی و امین طاهری در اوزان ۶۵ و ۱۲۵ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت. علیرضا کریمی نیز با توجه به برخورد با نماینده رژیم اشغالگر قدس از دور رقابت ها کنار رفت و شانس مسلم کسب مدال و عنوان سومی جهان را از دست داد.

 

لازم به ذکر است در این رقابتها تیم های روسیه، قزاقستان و گرجستان به ترتیب اول تا سوم شدند.
گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها