matlabak.ir

کد خبر: ۱۱۶۱۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱ - 29 November 2017
آیا مقاربت در بارداری و دخول در دوران حاملگی به جنین صدمه میزند یا نه؟ پوزیشن های مناسب برای مقاربت جنسی در دوران بارداری کدامند ؟ در این بحث به بررسی موضوع آمیزش و نزدیکی در دوران بارداری خواهیم پرداخت.
همه چیز درباره نزدیکی در دوران بارداری !!


در زمان رابطه جنسی، آلت تناسلی مرد از واژن فراتر نمی ‌رود و امکان ورود آن به رحم وجود ندارد، جنین در حال رشد به وسیله مایع آمنیوتیک موجود در رحم حفاظت می شود . و لذا این عمل نمی تواند جنین را تحت تاثیر منفی قرار دهد.بنابراین نگران آسیب رسیدن به جنین نباشید.

 

اگر بارداری معمولی و کم ‌خطری داشته باشید، رابطۀ جنسی، تحریک جنسی یا ارگاسم نمی‌تواند موجب زایمان زودرس یا سقط جنین شود. اگرچه ممکن است ارگاسم، تحریک نوک پستان‌ها و پروستاگلاندین موجود در مایع منی باعث ایجاد انقباضات ملایمی در رحم شما شود، اما این انقباضات عموماً موقتی و بی‌خطر است.

 

اگر پزشک شما، نزدیکی و رابطۀ جنسی را برای شما ممنوع یا محدود نکرده است، جای هیچ نگرانی نیست و شما می‌توانید در دوران بارداری نیز رابطۀ جنسی داشته باشید.

 

پوزیشن های مناسب برای مقاربت جنسی در دوران بارداری کدامند ؟

1.  پوزیشن پهلو : در این پوزیشن ، دخول بسیار کم عمق بوده و کمترین میزان دخول به لحاظ عمق را خواهیم داشت و مادر در وضعیت راحتی قرار داشته و فشاری روی او وارد نمی باشد .

 

2. پوزیشن دخول از پشت  : در این حالت دخول داخل واژن، اما از پشت انجام می شود . در این وضعیت نیز میزان دخول به لحاظ عمق ، بسیار کم بوده و آسیبی مادر و جنین را تهدید نمی کند .

 

3. پوزیشن زن بالا : در این پوزیشن مادر کاملا تسلط بر میزان وشدت و سرعت دخول می باشد. ممکن است عمق دخول بیشتز از سایر پوزیشن ها باشد. اما همین که شدت آن توسط مادر کنترل می شود، نکته ی مثبت این نوع دخول می باشد .

 

نکته : هر نوع مقاربت در طول بارداری بدون اشکال است. به موازات پیشرفت در این دوران مثلا به دلیل تغییرات فیزیکی نوع مقاربت نیز تحت تاثیر قرار میگیرد . مثلا خوابیدن به پشت سخت می شود. بنابراین خود زوجین با توجه این مسائل موضع خود را در حین آمیزش می توانند تغییر دهند تا بدون هیچ گونه ناراحتی و درد مقاربت انجام شود.

 

آیا نزدیکی کردن از پشت در دوران بارداری مجاز است ؟

نزدیکی از مقعد عموما برای یک خانم دردناک و آسیب زا می باشد. در دوران بارداری بدلیل افزایش ریسک همورویید ( بدلیل یبوست و شرایط کلی بارداری ) ، توصیه می شود هرگز از راه مقعد در بارداری نزدیکی نکنید.

 

مدت زمان نزدیکی در بارداری :

مدت نزدیکی حتما کوتاه باشد و باعث خستگی خانم باردار نشود، مقاربت حتما با آرامی انجام شود و از دخول عمیق اجتناب گردد. در حین رابطه جنسی فشار به سینه و شکم خانم وارد نشود.بهترین وضعیت نزدیکی از پهلو است . در این دوران باید از تحریک پستان ها در طول نزدیکی پرهیز کرد زیرا احتمال زایمان زودرس را افزایش می دهد.

 

 

نزدیکی کردن در دوران بارداری بارداری برای چه کسانی دردسر ساز است ؟

برخی از پزشکان ممکن است در برخی شرایط نزدیکی کردن را برای شما ممنوع یا محدود کنند. از جمله این شرایط ، می توان به وضعیت های زیر اشاره کرد :

 

    کوتاه بودن دهانه رحم (کم بودن طول سرویکس)

    نشت مایع آمنیون

    جفت سرراهی و پایین

    سابقه سقطهای مکرر

    خونریزی یا لکه بینی

    استرس خود مادر یا پزشک

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها