matlabak.ir

کد خبر: ۱۱۶۱۹
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰ - 29 November 2017
خوردن پاچه گوسفند و سیرابی از زمان های قدیم یکی از غذاهای لذیذ برای ایرانی ها محسوب می شده است. پاچه گوسفند حاوی مقادیر زیادی ژلاتین و اسیدهای چرب اشباع است . در این مطلب قصد داریم شما با خاصیت های های باورنکردنی پاچه گوسفند آشنا کنیم.
خواص پاچه گوسفند در طب سنتی !!


در طب سنتی گفته شده هرعضو گوسفند همان عضو را در بدن تقویت می کند کسی که مشکل چشم دارد چشم گوسفند را بخورد تا چشمش تقویت شود
. پاچه ی گوسفند خرابی های مفصل را باز سازی می کند وافرادی که پاهایشان لاغر و ضعیف هست، باخوردن پاچه گوسفند پاهایشان قوت پیدا می کند.

 

همچنین کسی که ستون فقرات ضعیفی دارد و دیسک پیدا می کند باید راسته ی گوسفند بخورد. آیا این باورها درست است در این مقاله به بررسی خواص درمانی پاچه گوسفند در طب سنتی می پردازیم . با ما همراه باشید.

 

پاچه ی گوسفند بخاطر ژله ای که دارد خیلی خوب مفصل را بازسازی می کند و در مقایسه با سایر قسمت‌ های آن که مورد مصرف غذایی قرار می ‌گیرد چربی کمتری دارد. همچنین منبع پروتئینی مناسب برای بدن به شمار می ‌رود.

 

پاچه گوسفند به دلیل اینکه حاوی کلسترول بوده مصرف آن بیشتر از دو بار در ماه توصیه نمی ‌شود ولی با این وجود نسبت به مغز کلسترول بسیار کمتری داشته و در واقع مصرف آن برای درمان پوکی استخوان و افرادی که مدام دچار شکستگی استخوان می‌شوند، مناسب است.

 

اما گاهی استفاده بیش ازحد از این مواد مشکلات بسیاری را برای افراد ایجاد می کند. پاچه گوسفند حاوی مقادیر زیادی ژلاتین و اسیدهای چرب اشباع است که استفاده افراطی از آن به خصوص در کهنسالان سبب افزایش مواد مضری مانند اوره و کراتین در بدن می شود.

 

افراد مسن باید از مصرف پاچه گوسفند به منظور تسریع روند درمان شکستگی استخوان اجتناب کنند، این گروه از افراد باید محصولات پروتئینی مانند مرغ، ماهی و بوقلمون را جایگزین این ماده کنند.


گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها