matlabak.ir

کد خبر: ۱۱۷۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶ - 05 December 2017
تحقیقات جدید نشان داده مصرف روغن ارده ی کنجد برای سلامتی خواص بسیار زیادی دارد.در این مقاله خواص روغن ارده ی کنجد و روش تهیه و نگهداری ارده و روغن ارده کنجد را برایتان فراهم کرده ایم.
خواص روغن ارده ی کنجد + طرز تهیه ارده و روغن ارده کنجد !!


روغن ارده ی کنجد در گذشته همراه مورد توجه نیاکان ما بوده است. با نگاهی دقیق به کتاب های کهن در می یابیم که حکما برای روغن کنجدی که بدون تفت داده شدن و تبدیل به ارده شدن ، تهیه می شده است ، ارزش غذایی خاصی قائل نمی شدند مگر آنگه آن را برای مصارف دارویی استعمال می کردند. طبیعت روغن ارده ی کنجد گرم و تر است و ماندگاری آن تا هفت سال است.

 

برخی از اساتید و حکما معتقدند فقط باید روغن ارده کنجد را مصرف کرد و روغن خود کنجد خوراکی نیست و در این مورد اختلاف نظر وجود دارد .اشخاصی که اهل احتیاط هستند می توانند فقط روغن ارده کنجد را مصرف کنند. البته نظر حکیم اخیراندیش به مصرف روغن ارده کنجد هست و نه روغن کنجد !

 

برخی از خواص روغن ارده ی کنجد عبارتند از :

کاهش دهنده سطح کلسترول بد خون "LDL" و افزایش جذب کلسترول خوب "HDL"

جلوگیری از بروز آب مروارید

کاهش ابتلا به بیماری پارکینسون

جلوگیری از بیماری‌های مفصلی و آرتروز

ویتامین E موجود در آن از بیماری آلزایمر جلوگیری می‌کند.

 تحریک پذیری غشاء مخاطی را کم می‌کند. این روغن برای درمان سرفه، یبوست، آرتریت و پوست خشک توصیه می‌شود.

مصرف مرتب آن اضطراب را کاهش می‌دهد، گردش خون را تقویت می‌کند، مانع اختلالات عصبی می‌شود و سیستم دفاعی بدن را تقویت می‌کند.

نشاط آور است، هوشیاری ایجاد می‌کند، دردهای مزمن و گرفتگی عضلات را کاهش می‌دهد.

ویتامین E موجود در آن به رشد مو سرعت می‌بخشد.

برای افرادی که از کم خونی و سرگیجه رنج می‌برند مفید است.

مصرف موضعی این روغن، پوست را نرم و لطیف می‌کند.

از پوست در برابر کلر موجود در آب استخر محافظت می‌کند.

بریدگی‌ها و جراحت‌های سطحی را سریعتر درمان می‌کند.

از بروز آکنه جلوگیری می‌کند.

رسوب زدایی از عروق کل بدن به ویژه عروق قلبی و باز کردن عروق بسته ی قلب

 ملین طبع

رفع کننده ی یبوست

رطوبت زا

رفع صفرای سوخته سودا که منشا بیماری های زیادی میباشد

مناسب و دارای قابلیت درمانی  برای تنگی نفس و سرفه ،تشنج خشک ، زخم ریه و آسم و بسیاری از بیماری های دیگر

درمان موضعی در ادرار سوختگی کودکان (مالیدن به محل سوختگی) 

 

خواص ذکر شده در مورد روغن کنجد بدین معنا نیست که شما آزادید هر چه قدر که می‌خواهید از آن در طی یک روز استفاده کنید. بخورید و بیاشامید ولی زیاده روی نکنید (قاعده در مصرف هر ماده ی غذایی)

 

طرز تهیه ارده و روغن ارده کنجد


تهیه ارده :

 ارده، به کنجد خمیر شده‌ گفته می‌شود. برای تهیه ارده، ابتدا دانه‌های کنجد را پس از جمع‌آوری، خیس می‌کنند تا پوسته سیاه یا قهوه‌ای‌ رنگ و نازک آن به راحتی جدا شود. سپس دانه‌های سفید رنگ و پوست‌ کنده کنجد را با آسیاب له می‌کنند و خمیر نسبتا شلی به‌دست می‌آورند که به این خمیر، ارده می‌گویند.

 

تهیه روغن ارده :

روغن ارده که گاهی به روغن کنجد ارده نیز معروف است از ارده استخراج می شود. روغن ارده به وسیله حرارت دادن و سرخ کردن کنجد یا به عبارتی بو دادن کنجد و سپس آسیاب نمودن آن تولید می‌شود. لذا می‌توان نتیجه گرفت روغنی که از ارده به‌دست می‌آید، روغن کنجد بو داده می‌باشد، درحالیکه روغن پرس سرد کنجد، مستقیما از کنجد خام بدست می آید. روغن کنجد پرس سرد با استفاده از وارد کردن فشار به دانه‌های کنجد بدست می آید و استخراج آن از دانه روغن صرفا یک روش مکانیکی است و هیچ گونه فراوری یا افزودنی به دانه کنجد اعمال نمی شود.

 

نحوه نگهداری از ارده و روغن کنجد

برای دستیابی بهتر به فواید ارده کنجد و فواید روغن کنجد بایستی با نحوه نگهداری از این ماده مغذی آشنایی داشت، ارده و روغن کنجد سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده‌اند که اگر در معرض هوای گرم و نور قرار بگیرند، چربی‌هایشان اکسید می‌شود، بنابراین بهتر است ارده کنجد و دیگر فراورده‌های کنجد در جای خشک، خنک و دور از آفتاب نگهداری شود.

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها