matlabak.ir

کد خبر: ۱۱۷۶۵
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱ - 09 December 2017
بیاید با خواندن این مقاله اختلافات مهم خانوادگی یتان که زندگی شما را تهدید می کند و در نهایت منجر به طلاق می شود را درمان کنیم. اگر اختلافات به درستي حل نشود می تواند زندگی زناشويی را دچار بحران های جدی کند.
اختلافات خانوادگی تان را به حداقل برسانید !!


خانواده مهمترین نهاد اجتماعی انسان هاست. بسیاری از معضلات جامعه و مشکلات اخلاقی مربوط به همین نهاد است. هر چه محیط خانواده شاد و امن باشد به همان اندازه در روحیه افراد و اعضای آن تاثیر مثبت گذاشته و این تاثیرات به جامعه منتقل می شود. اگر محیط خانواده محیطی ناهنجار باشد علاوه بر خانواده به جامعه هم این ناهنجاری ها منتقل می شود.

 

روانشناسان معتقدند که زندگی زناشویی یک نوع نزاع دوستانه است و اختلاف خلقت بین آن دو ایجاب می کند که با یکدیگر پرخاش و نزاع کنند. منتها خداوند حکیم طوری این دو جنس مخالف را با همدیگر جوش داده و بین آن ها الفت ایجاد کرده است که پرخاش ها و تندخوئی ها در برخی از اوقات ثمربخش واقع شده ، نظام خانواده و اجتماع از این راه برقرار می گردد. در زیر برای اینکه اختلافات خانوادگی تان کمتر شود با راهکار دکتر دکتر محمدرضا مقدس بیات به کمک شما آمده ایم.

 

حل اختلافات خانوادگی به نقل از دکتر محمدرضا مقدس بیات :

تمرین کنید و خیلی خوب یاد بگیرید که اولین و مهمترین فرد زندگی تان، همسرتان است و نه خانوادیتان. هیچ وقت مترجم و وکیل مدافع خانواده ی خودتان نباشید و تلاش نکنید از کارهایشان دفاع کنید یا آنها را برای همسرتان با ترجمه کردن توجیه کنید!

 

هرگز اجازه ندهید که دیگران به اسم دلسوزی ، راهنمایی ، تجربه و ترحم به حریم خصوصی زندگی شما راه پیدا کنند! هر کسی باید سبک زندگی خودش را شخصا طراحی کند و نسخه ها و رونوشت زندگی دیگران به درد اشخاص دیگر نمی خورد.

 

گاهی وقت ها خیلی بهتراست که از خواسته های خودتان به نفع دوام و بقای خانواده صرف نظر کنید. تمرین کنید تا از کنار بعضی از مسایل سُر بخورید و رد بشوید تا اینکه بخواهید با آنها برخوردی کنید که دردسر ساز بشود و نشود جمع و جورش کرد.

 

همیشه و در هر شرایطی، حامی و پشتیبان همسرتان باشید و آن را در شرایط سخت و دشوار زندگی تنها نگذارید. اگر اهل قهر کردن هستید، هرگز اجازه ندارین خانه رو برای مدت طولانی و بی خبر ترک کنید.

 

در مواقع دلخوری ، عصبانیت و جر و بحث کردن، پای خانواده ها رو وسط نکشید و حتی المقدور جلوی فرزندان تان خویشتن داری کنید. هرگز به همسرتان توهین نکنید و تهدید نکنید، چون با این کار به انتخاب خودتان و دراقع به خودتان توهین می کنید.

 

یادتان باشد که زندگی مشترک رینگ بوکس و نزاع نیست و برد و باخت یکطرفه نداره. یا هر دو نفر با هم برنده می شوند یا هر دو با هم می بازند. اگر اشتباهی رو مرتکب شدید، صادقانه آن را  بپذیرد و جبرانش کنید . البته فراموش نکنید که بهترین نوع عذرخواهی، علاوه بر دلجویی کردن، تکرار نکردن اشتباه و تغییر رفتار است.

 

آخرین نکته:

اگر در هضم و جذب و قبول موارد بالا با مشکل مواجه هستین، مطمئن باشید که بهتره با یک روان درمانگر مجرب یا با یک زوج درمانگر متبحر مشورت کنید.  مراقب شیرازه ی زندگی تان باشید تا به واسطه ی خودخواهی ها، ندانم کاری ها ، تعصبات غلط و نابجا از هم پاشیده نشود.

 

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها