matlabak.ir

کد خبر: ۱۱۸۹۲
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸ - 16 December 2017
سیاه دانه داروی هر دردی به جز مرگ است . در طب سنتی خواص زیادی برای سیاه دانه ذکر شده است که در این مقاله به بررسی خواص آن می پردازیم.
خواص سیاه دانه در طب سنتی | خواص روغن سیاه دانه در طب سنتی !!


سیاه دانه دارای خواص درمانی زیادی می باشد خواص سیاه دانه در طب سنتی به دلیل موجود مواد موثری مانند اسيدهای چرب لينولئيک، اولئيک، پالمئيك، استئاريک، تيموكينون، نيژلون، آلكالوئيدها نظیر نی ژلامين ان اكسايد، ساپونين ها نظیر ملانيتن، اسيدهاي آمينه نظیر آرژنين، متيونين، لايزين، گلايسين و لوسين، فيتواسترول، پروتئين، كربوهيدرات، چربی، فيبر خام، املاح كلسيم، آهن، سديم، پتاسيم، اسيد گلوتاميک و اسكوربيک است.
 

این ماده قادر است سلولهای بتا که در بیماری های لوزالمعده دیابتی در حال مردن هستند را تحریک کند. همچنین می تواند بدن افراد مسموم شده را توسط سلاح های شیمیایی بهبود بخشیده و MRSA را نابود سازد.در این مقاله خواص سیاه دانه از دیدگاه طب سنتی را برایتان فراهم کرده ایم.

 

خواص سیاه دانه در طب سنتی عبارتند از :

خواص سیاه دانه برای درمان اسهال : یک قاشق غذاخوری سیاه دانه ی آسیاب شده را با نصف استکان عصاره ی تره تیزک (شاهی) مخلوط کرده و پس از صرف غذا در سه وعده میل نمایید.

 

خواص سیاه دانه برای درمان سرگیجه و درد گوش : یک قاشق مرباخوری عسل را با چند قطره روغن سیاه دانه مخلوط کرده و هر صبح ناشتا، میل کنید. این کار را حداقل تا 11 روز ادامه دهید.

 

خواص سیاه دانه برای درمان فشار خون بالا: افراد مبتلا به این مشکل می توانند تنها طی مدت دو ماه درمان شوند. کافی است دوبار در روز 100 و 200 میلی گرم عصاره سیاه دانه را مصرف کنند.

 

خواص سیاه دانه برای درمان آسم: آزمایشات انجام شده بر روی تعداد زیادی حیوانات مبتلا به آسم به وضوح نشان می دهد که اثرات سیاه دانه (همراه با آویشن) نتایج بسیار چشمگیری را نسبت به داروهای معمولی دارد.بنابر دیگر آزمایشات نوشیدن آب جوش به همراه عصاره سیاه دانه اثرات بسیار مطلوبی را برای افراد مبتلا به آسم و راههای هوایی آنها دارد.

 

خواص سیاه دانه برای درمان سرطان روده بزرگ: این سرطان رشد یافته را می توان با استفاده ازعصاره سیاه دانه به راحتی متوقف کرده و از مصرف داروهای شیمیایی مضر در امان ماند. تحقیقات دامی نشان می دهد که روغن سیاه دانه بدون داشتن عوارض جانبی، اثرات عجیبی را بر روی موشهای سرطانی داشته است.

 

خواص سیاه دانه برای تقویت موی سر : ماساژ سر با روغن سیاه دانه و پوشاندن آن با نایلون در تقویت موی سر و بازکردن رگهای سر موثر است و بیشتر از 2 ساعت نباید روی سر بماند.

 

خواص سیاه دانه برای تقویت کبد : این روغن برای ناراحتی‌های کبدی و صفراوی مفید است و صفراآور است و باعث تقویت کبد می‌شود.

 

خواص سیاه دانه برای درمان حساسیت فصلی : بخور سیاه دانه بیش از 50 درصد از "حساسیت‌های فصلی” را بهبود می بخشد.

 

خواص سیاه دانه برای افزایش شیر مادران :  مصرف سیاه دانه همراه شیر برنج برای افزایش شیردهی مادران موثر است.

 

خواص سیاه دانه برای درمان روماتیسم : یک فنجان روغن سیاه دانه را گرم کنید. سپس قبل از خواب آن را در محل درد بمالید و خوب ماساژ دهید. بعد محل مورد نظر را با یک تکه پارچه پشمی باندپیچی نموده و استراحت کنید.

 

خواص سیاه دانه برای درمان میگرن : نصف قاشق سیاه دانه آسیاب شده را با نصف قاشق انیسون (دانه هایی شبیه رازیانه دارد) و سه تکه میخک کوبیده شده، مخلوط کنید و با یک لیوان شیر بجوشانید (بهتر است کمی عسل خالص نیز اضافه کنید). یک فنجان از این معجون دارویی را می توانید در هنگام شروع سردرد و میگرن بنوشید.با روغن سیاه دانه، گیجگاه و شقیقه خود را چرب کنید.

 

خواص سیاه دانه برای درمان بی اختیاری ادرار : پوسته تخم مرغ را پس از شستن کامل ، با حرارت مقداری تفت دهید و با مقداری سیاه دانه مخلوط کرده و بکوبید تا کاملا نرم شود. یک قاشق چایخوری از این مخلوط را در یک لیوان شیر ریخته و آن را به هم بزنید و صبح و شب، به مدت یک هفته میل کنید.

 

خواص روغن سیاه دانه در طب سنتی عبارتند از :

 خواص روغن سیاه دانه در درمان بیماری ها : مصرف روغن سیاه دانه در برنامه غذایی در کاهش قند خون، تعادل فشارخون، بهبود آرتروز و التهاب لثه مۆثر است و کلیه و مجاری ادرار را تصفیه می کند.

 

خواص روغن سیاه دانه: یک فنجان روغن سیاه دانه را گرم کنید. سپس قبل از خواب آن را در محل درد بمالید و خوب ماساژ دهید. بعد محل مورد نظر را با یک تکه پارچه پشمی باندپیچی نموده و استراحت کنید.

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها