matlabak.ir

کد خبر: ۱۱۹۱۱
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷ - 17 December 2017
پرتقال یکی از بهترین انواع مرکبات و یا حتی تمام میوه ها می باشد. میوه ای غنی از ویتامین ها و املاح معدنی که به تامین سلامت انسان کمک شایانی می کند. در این مقاله به بررسی خواص پرتقال و خواص جوشانده برگ پرتقال در طب سنتی می پردازیم.
خواص پرتقال در طب سنتی | خواص جوشانده برگ پرتقال در طب سنتی !!


پرتقال یکی از قدیمیترین میوه هایی است که خواص زیادی در طب سنتی دارد.
سابقه مصرف پرتقال در كشورهای شرقي به ‌ويژه چين به بيش از 2200 سال پيش باز مي ‌گردد. مردم سرزمین شرقی بر اين باورند، با مصرف پرتقال می ‌توان سلامت و تندرستي جسم و روح را برای هميشه حفظ كرد.

 

خواص پرتقال در طب سنتی :

پرتقال میوه ای است لذیذ و خواص زیادی در طب سنتی دارد که با خوردن آن ، کمبود عناصر فلزی بدن تامین می شود و مقاومت طبیعی بدن را زیاد می کند و اثر مدر ، ملین و رقیق کننده خون را دارد. و در کم خونی و درمان سوء هضم موثر واقع می شود و در رفع التهاب مخاط لثه دندان و دهان تاثیر کلی را دارد. پرتقال دارای ترشی های آلی از جمله جوهر لیمو می باشد که دارای دو عمل غذایی هستند :

 

اول وظیفه شیمیایی خود را انجام می دهند و بعد مانند قندها و مواد چربی می سوزانند و حرارت بدن انسان را تامین می کنند. پرتقال مقوی اعصاب ، مخصوصا مغز می باشد و باید برای همه بیماران اعصاب تجویز داده شود. پرتقال بهترین محرک اشتهاء است و از این جهت توصیه می شود که آن را همیشه قبل از خوردن غذا بخورند تا بعد از غذا.

 

خواص جوشانده برگ پرتقال در طب سنتی :

جوشانده برگ پرتقال خواب آور خوبی است و از بین مرکبات پرتقال مفید تر می باشد. نیروی الکتریکی بدن را زیاد می کند و مانع رسوب خون در جدار رگ های گردن و قلب شرائین را برطرف و از ابتلاء به این بیماری جلوگیری می کنند. خوردن مداوم پرتقال ، انسان را از ابتلا به بیماری های اسکوربوت و راشیتیسم محفوظ می دارد. اسانس های معطر پرتقال خاصیت ضدعفونی کننده دارد که در ویتامین ث فراوان این میوه جمع شده و بدن را در برابر عفونت حفظ می کند.

 

از دیگر خواص پرتقال در طب سنتی !!

تب بر

ادارآور

ملین

التیام بخش زخم

مقوی معده

ضد سنگ کلیه

اشتهاء آور

بزاق آور

خواب آور

ضد خونریزی

ضد امراض پوستی

ضد استفراغ

ضد دیابت

ضد بواسیر

پاكسازی بدن

جلوگیری از پیری زود رس

پرتقال خون را رقیق می کند

یبوست با پرتقال درمان می شود.

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها