matlabak.ir

کد خبر: ۱۱۹۵۰
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵ - 19 December 2017
این غذا یکی از پیش غذا های فینگر فودی است که بسیار مقوی می باشد و شما می توانید آن را با موادی که در مطلب زیر آورده ایم درست کنید .


                                 طرز تهیه کباب تند آسیابی برای کودکان / غذای انگشتی ، فینگر فود مناسب کودکان

این غذا یکی از پیش غذا های فینگر فودی است که بسیار مقوی می باشد و شما می توانید آن را با موادی که در مطلب زیر آورده ایم درست کنید . این غذای انگشتی را در عرض 20 دقیقه می توانید آماده کنید . توجه داشته باشید که پیاز چه موجود در این غذا را باید به ۲۴ قسمت مساوی خرد کنید.

 

 

مدت زمان آماده سازی و پخت 30 دقیقه

تعداد نفرات 12 نفر

مجموعه :غذای کودکان ، غذای انگشتی ، فینگر فود

 

مواد لازم :

 

شکر قهوه ای : ۱ قاشق غذا خوری

آب لیمو تازه : ۲ قاشق غذاخوری

سس سویا : ۱ قشاق غذا خوری

گوشت : ۱۲ قطعه مساوی

روغن زیتون : ۲ قاشق غذا خوری

پیاز چه : ۳ عدد

سرکه : به میزان لازم

ادویه کاری : به میزان لازم

آب نمک : به میزان لازم

 

طرز تهیه کباب تند آسیابی :

 

برای دست کردن این نوع کباب آب لیمو و روغن زیتون و سس سویا و شکر را در ظرفی مناسب با یکدیگر به خوبی مخلوط کنید سپس قطعات گوشت را به مخلوط این مواد اضافه کنید. به مدت ۲۰ دقیقه گوشت ترکیب شده با مواد را در گوشه ای قرار دهید تا مواد به خوبی جذب گوشت شوند می توانید از شب قبل نیز گوشت را در این مواد بخوابانید.

 

در مرحله دوم : تابه را بر روی شعله گاز قرار دهید تا به خوبی داغ شود سپس روغن زیتون را در درون تابه بریزید و به گوشت ادویه کاری و آب نمک و سرکه بیافزایید و قطعه های گوشت را در درون تابه قرار دهید سپس هر قطعه گوشت را به دود ۲ عدد پیاز چه بپیچید به طوری که دو طرف پیاز چه ها از داخل گوشت بیرون بزند سپس سیخ های چوبی و یا فلزی را در درون گوشت فرو کنید.

 

در مرحله سوم : گوشت ها را در درون قابلمه ای قرار دهید و درب قابلمه را بگذارید تا دو طرف گوشت ها پخته شوند حدود ۱۰ دقیقه زمان لازم است تا قطعه های گوشت به خوبی پخته شوند. بعد از اینکه گوشت ها پخت آن ها را با همان سیخ فلزی و یا چوبی در داخل ظرفی مناسبی قرار دهید . سپس آب نمک و سرکه جوشانده شده را بر روی گوشت ها بریزید.غذای انگشتی شما آماده سرو است . نوش جان .

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها