matlabak.ir

کد خبر: ۱۱۹۸۱
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱ - 21 December 2017
این دسرهم ظاهر زیبایی دارد و هم خیلی خوشمزه است . درست کردن آن کار زیاد سختی نیست برای یادگیری در ادامه مطلب با ما همراه باشید...
                    دسر شب یلدا / دستور تهیه کیک پسته به شکل هندوانه / دسر خوشمزه 

این دسرهم ظاهر زیبایی دارد و هم خیلی خوشمزه است . درست کردن آن کار زیاد سختی نیست و با اندک وسایل می توانید به راحتی  دسر خوشمزه ای را تهیه کرده و از خوردن آن لذت ببرید.

   

مواد لازم برای تهیه کیک :

 

تخم مرغ ۲ عدد

شکر یک لیوان

روغ مایع نصف لیوان

شیر نصف لیوان

پودر پسته نصف لیوان

رنگ خوراکی سبز چند قطره

پودر هل مقداری

بکینگ پودر نصف قاشق

آرد  یک لیوان

 

طرز تهیه کیک پسته به شکل هندوانه :

 

درست کردن این کیک به این روش است که ابتدا در یک ظرفی تخم مرغ ها را بشکنید با یک لیوان شکر آنقدر بهم بزنید تا کشدارشود .سپس نصف لیوان روغن مایع و نصف لیوان شیر بیفزائید.

 

در مرحله دوم یک لیوان پودر پسته، چند قطره رنگ خوراکی و پودر هل را داخل مواد بریزید . و بکینگ پودر و یک لیوان آرد را الک کرده و به مخلوط اضافه کنید. سپس خمیر را در قالب ریخته و در فر ۱۸۰ درجه ۵۰ دقیقه بگذارید بپزد.

 

در مرحله سوم وقتی که کیک پخت و خنک شد پودر کنید سپس این پودر کیک ها را با 200 گرم شکلات شیری تخته ای و 2 قاشق غذاخوری کره آب شده و چند قاشق شیر مخلوط کنید تا حالت خمیری پیدا کند .

 

در ته قالب کیسه فریزر بیندازید . مواد کیک را داخل قالب بریزید و فشردش کنید. مواد را از قالب بر گردانید .

 

در ظرفی دیگر یک بسته پودر ژله قرمز رنگ (هر طعمی که دوست داشتید) را با یک لیوان آبجوش مخلوط کرده و هم بنید تا دانه های ژلاتین حل شود. سپس نصف لیوان آب سرد مخلوط کنید.

 

روی کیک قسمت گودش را با خامه قنادی صاف کنید و چند قاشق از ژله آماده را روی خامه بریزید و در یخچال قرار دهید تا سفت شود و کاملا ببندد . اینکار را فقط بخاطر این انجام می دهیم چون هنگام ریخت تیکه های ژله زیرش سفید دیده نمیشود و یکدست قرمز می شود .

 

بقیه ژله را هم در ظرفی که درست کرده اید درون یخچال قرار دهید تا ببندد سپس با چنگال تکه تکه کنید و روی کیک و خامه بریزید و صاف کنید .

  

دورژله را هم با ماسوره خامه قنادی بزنید . روی دسر پسته به شکل هندوانه ، شکلات اشکی بچینید تا طبیعی تر دیده شود .

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها