matlabak.ir

کد خبر: ۱۱۹۹۷
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲ - 23 December 2017
دسر تارت ریواس خیلی خوشمزه و ساده است...این تارت یک دسر سنتی ایرانی و ملل است که طرفداران زیادی دارد. این دسر برای ضیافتهای رودربایستی بسیار مناسب است ...


    تارت ریواس ، دسر سنتی و خوشمزه ایران و ملل

در این مقاله از مجله اینترنتی مطلبک برای شما عزیزان طرز تهیه دسر سنتی و خوشمزه که طعمی بی نظیر دارد را برای شما آموزش می دهیم برای یادگیری با ما همراه باشید .

 

مدت زمان آماده سازی و پخت 1 ساعت

تعداد نفرات 4 نفر

مجموعه : دسرها ، دسر سنتی ، ، دسر ملل ، دسر خوشمزه

 

مواد لازم :

 

ریواس 1 دسته

شکر دانه ریز ¼ پیمانه، 270 گرم

آب  1 قاشق غذاخوری

زرده تخم مرغ 4 عدد

کره 125 گرم

بیسکویت ساقه طلایی  150 گرم

بیسکویت کره‌ای مغز دار  150گرم 

سفیده تخم مرغ  3عدد

               


طرز تهیه :

 

1. برای تهیه این دسر سنتی و خوشمزه اول یک دسته ریواس را پاک کرده و درشت خرد کنید . 125 گرم کره را بگذارید سرد شود و خرد کنید . ریواس‌های باقی مانده را برای سرو کردن سرخ کنید .

 

2. برای قسمت رویه بسته، ریواس را داخل یک روغن‌دان بریزید . 55 گرم (¼ پیمانه) شکر و آب را اضافه کرده و روی حرارت قرار دهید تا تا به مدت 10 الی 15 دقیقه بپزد و با یک همزن و یا گوشت کوب ریواس های پخته و له شده را کوبید تا به شکل پوره یکدست دربیاید. زرده تخم مرغ‌ها، کره و ½ پیمانه از شکر باقیمانده را به پوره‌ی ریواس اضافه کنید . 15 دقیقه تا مخلوط غلیظ شود روی شعله‌ی کم بپزید و هم بزنید . سپس کناربگذارید تا خنک شود.

 

3. بیسکویت‌ها را در یک غذاساز می‌زنیم تا خوب له شوند. کره‌ی آب شده را اضافه کرده و هم بزنید تا خوب مخلوط شوند. مخلوط را بین چهار قالب تارت دالبوری با کفه‌ی جدا شو تقسیم کنید آن‌را به صورت یک‌دست بین کفه و دیواره‌ها فشار دهید .سپس به مدت 30 دقیقه در یخچال گذاشته تا خودشان را بگیرند و رویه خنک شده را بین قالبهای تارتلت تقسیم کنید .

 

4. با همزن برقی سفیده‌های تخم مرغ را در یک کاسه شکسته و هم  بزنید تا موج‌های نرم شکل بگیرند. شکر باقی‌مانده را کم کم اضافه کرده و هم بزنید تا کامل حل شوند. مخلوط را در یک قیف با نوک ساده‌ی 1.5 سانتی‌متری بریزید . مرینگو را با قیف روی رویه ریخته و با استفاده از حرارت گاز مرینگو را به حالت کاراملی دربیاورید ریواس بریانی را روی آن قرار دهید و سرو کنید .

 

 

 

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها