matlabak.ir

کد خبر: ۱۲۰۰۸
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷ - 24 December 2017
آیا می‌توانید روی جنسیت فرزندتان تاثیر بگذارید؟ شما می توانید به راحتی و با روش های خانگی و با تغییر رژیم غذایی تان دختردار شوید. با مطلبک همراه باشید.
رژیم غذایی دختردار شدن / بخور و نخورهایی برای دختردار شدن !!


با اینکه آمارها نشان می دهد که بیشتر افراد به دنبال پسردار شدن هستند، ولی کم نیستن افرادی که دنبال راه‌های دختردار شدن هستند. اگر شما جزو این دسته افراد هستین می توانید به سادگی با تغییر در رژیم غذایی خود ، جنسیت نوزاد را انتخاب کرد. در اینجا به شما آموزش می دهیم که چگونه دختردار شوید. با ما همراه باشید.

 

مادرانی که می خواهند دختردار شوند باید زیر نظر متخصص تغذیه از رژیم غذایی که حاوی میزان بالاتری از کلسیم و منیزیم و میزان پایین ‌تری از پتاسیم و سدیم باشد پیروی و رژیم را تا زمان مثبت شدن تست بارداری به طور کامل رعایت کنند. غذاهای حاوی کلسیم و منیزیم بالا شامل لبنیات، انواع کلم ، کشک ، ماهی و آهک خوراکی است.

 

کرفس، قارچ،  بامیه ، گوجه فرنگی ، سیب ‌زمینی ، کدوحلوایی ، اسفناج ، بادمجان ، تربچه ، پیاز، ریواس ، کدو، نخودسبز، هویج ، آلو، پرتقال ، برگه زردآلو ، خرما ، شلیل، طالبی ، گرمک ، خربزه ، گلابی ، موز، کشمش ، انگور، سیب ، گیلاس ، هلو و نارنگی از جمله غذاهای ایست که باید از مصرف آن پرهیز شود.

 

اما سبزیجات با پتاسیم پایین همچون جوانه حبوبات ، کاهو ، خیار، لوبیا و فلفل سبز نیاز به محدودیت مصرف ندارد، ضمن این ‌که رعایت توصیه‌های زیر ضروری است .

 

مصرف انواع لبنیات بخصوص لبنیات کم‌چرب را افزایش دهید. چربی لبنیات پرچرب با جذب کلسیم تداخل دارد. میزان نمک مصرفی را به دلیل سدیم و پتاسیم کاهش دهید.

 

مواد غذایی شور مانند خیارشور، غذاهای آماده و نیمه‌ آماده ، سوسیس ، کالباس ، انواع کنسروها ، زیتون شور ، پفک و چیپس را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

 

مغزهای آجیلی به شرطی که بدون نمک باشد خوب است. استفاده از انواع گوشت‌ها بجز کنسرو تن ماهی مجازاست . همچنین از مصرف شکلات و شیرینی اجتناب کنید.

 

اگر زن و شوهر از نظر مزاج جنسی و جسمی گرم و قوی باشند و مرد اسپرم‌های سالم و به میزان متعارف داشته باشد و مقاربت در وقت مناسب و خوب و بلافاصله پس از اتمام عادت ماهانه زن انجام شود، شرایط برای به وجود آمدن جنین پسر فراهم است و عکس این شرایط نیز باعث به وجود آمدن جنین دختر خواهد شد.

 

رژیم غذایی دختردار شدن عبارت از :

اگر پدر یا مادر یا هر دوی آنها دارای مزاج گرم و خواستار فرزند دختر باشند، باید رژیم غذایی که حاوی غذاهایی با مزاج سرد است تجویز و میزان رطوبت یا خشکی رژیم غذایی نیز بر حسب مزاج فرد تنظیم شود . توصیه‌های غذایی مادر و کودک در این خصوص به قرار زیر است.

 

مصرف لبنیات را افزایش دهید. از میوه‌های دارای مزاج سرد و تر از جمله مرکبات ، انار، آلو، هندوانه ، آلبالو، گیلاس و زردآلو بیشتر استفاده کنید و مصرف میوه‌های گرم ‌مزاج مانند خرما ، انجیر، انگور و انبه را کاهش دهید.

 

میزان مصرف سبزیجات از جمله کاهو، خیار، گوجه، گشنیز و کدو را افزایش داده و از مصرف انواع کلم ، سیر، پیاز ، کرفس ، زنجبیل ، فلفل ، سیاهدانه ، ترب ، انواع کلم و کنگر بپرهیزید.

 

گوشت مرغ و ماهی را به صورت آبپز استفاده کنید و مصرف گوشت گوسفند ، میگو و گوشت شترمرغ را به حداقل برسانید. استفاده از سماق، لیموترش و نارنج هنگام مصرف گوشت‌ها سبب تعدیل مزاج گرم می ‌شود.

 

از مصرف مغزهای آجیلی بپرهیزید ولی می‌توانید از تخمه کدو استفاده کنید. در صورت سوءمزاج خشک، جهت افزایش رطوبت بدن، میزان مایعات مصرفی را افزایش دهید.

 

از غذاهای سرخ شده، کبابی و غلیظ بپرهیزید. همچنین مصرف غذاهای آبکی و آبپز را زیاد کنید و از مصرف غذاهای پر ادویه و تند بپرهیزید.

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها