matlabak.ir

کد خبر: ۱۲۰۸۳
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۴ - 30 December 2017
کتابخانه هاسکل به عنوان کتابخانه بدون مرز نیز شناخته میشود به طوری که خط مرزی بین آمریکا و کانادا از میان آن عبور میکند.

کتابخانه هاسکل

کتابخانه و خانه اپرای هاسکل، یک ساختمان نئوکلاسیک است که خانواده هاسکل ( خانم هاسکل و فرزندشان سرهنگ استوارت هاسکل ) در تاریخ 1901 شروع به ساخت آن کردند و به دلیل اینکه دوست داشتند هم آمریکایی ها و هم کانادایی ها بتوانند از آن استفاده کنند آن را در مرز این دو کشور بنا کردند.

یک خط سیاه فرضی این بنا را به دو نیم تقسیم میکند که از وسط سالن مطالعه و اپرا عبور میکند به طوری که آمریکا در سمت چپ و کانادا در سمت راست  این خط قرار دارد، البته در ورودی کتابخانه هاسکل در سمت آمریکاست و کانادایی ها نیز باید از این در وارد شوند.

هاسکل به عنوان یک بنای و یک مرکز فرهنگی نقش مهمی در غنی سازی زندگی اعضای آن و جامعه ایفا می کند. دسترسی به اطلاعات گسترده ( 20 هزار جلد کتاب به زبان انگلیسی و فرانسوی )، هنرهای تجسمی ، اپرا و طیف گسترده ای از خدمات کتابخانه ای از مواردیست که در این مکان به طور رایگان در اختیار مردم قرار داده میشود.

خانواده هاسکل بعدا این ساختمان را به شهر های Derby Line و جزیره راک تحویل دادند هم اکنون این بنا توسط هیئت مدیره خصوصی بین المللی متشکل از چهار مدیر آمریکایی و سه مدیر کانادایی اداره می شود.

امریکا در سال 1976 و کانادا در سال 1985 این ساختمان را به عنوان یک بنای ملی در لیست اماکن تاریخی خود به ثبت رسانده اند.

عکس ها بیشتری از کتابخانه هاسکل:

کتابخانه هاسکل

کتابخانه هاسکل

کتابخانه هاسکل

کتابخانه هاسکل


گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها