matlabak.ir

کد خبر: ۱۲۰۸۴
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۷ - 01 January 2018
در پی نارضایتی های مردم از وضع اقتصادی موجود و عدم رسیدگی دولت به مطالبات اقتصادی مردم اعتراضاتی در برخی شهر ها شکل گرفت که با حظور اغتشش گران و حمایت پشت پرده برخی


در پی نارضایتی های مردم از وضع اقتصادی موجود و عدم رسیدگی دولت به مطالبات اقتصادی مردم اعتراضاتی در برخی شهر ها شکل گرفت که با حظور اغتشش گران و حمایت پشت پرده برخی از کشورها مانند عربستان و انگلیس از آنان این اعتراضات صلح آمیز به صحنه درگیری و تخریب اموال عمومی بدل شد که البته مردم با هوشیاری راه خود را از اغتشش گران جدا کردند اما این امر به مزاق بعضی از سیاسیون خارجی خوش اومد و شروع به حمایت از این آشوب های خیابانی کردند.

رئیس جمهور آمریکا نیز یکی از کسانی بود که از این اعتراضات حمایت کرد.وی در توییتر خود نوشت:

تظاهرات بزرگی در ایران(وجود دارد). مردم سرانجام دارند می‌فهمند که چطور پول و ثروتشان سرقت و صرف تروریسم می‌شود. به نظر می‌رسد که آنها دیگر این موضوع را تحمل نخواهند کرد».

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه افزود: «آمریکا به دقت در حال نظاره کردن نقض‌های حقوق بشر(در ایران) است» .

ترامپ پیش از این نیز در ادبیاتی مشابه و ضد ایرانی، ضمن حمایت از اغتشاشات گفته بود که «جهان در حال نظاره کردن تظاهرات ایران است».

این واکنش از سوی افراد سیاسی دیگری نیز در آمریکا تکرار شد اما بودند سیاسیونی که با این کار ترامپ مخالف بودند و در جاهایی نیز اخطاراتی به وی دادند یک از روزنامه ها نوشت که مردم ایران هرقدر هم که از نظام خود سیر باشند باز غیر ممکن است که به حایت رئیس جمهور کشوری که بیشترین چالش های سیاسی و اقتصادی را برایشان به وجود آورده اهمیتی دهند.

نیویورک تایمزنیز با انتشار مطلبی از ترامپ خواست برای کمک به اعتراضات ایران ساکت باشد.


 تظاهرات تهران

نیویورک تایمز نوشت:

گر می‌خواهی به اعتراضات ایران کمک کنی فقط ساکت باش و علنی حمایت نکن!

 

 

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها