matlabak.ir

کد خبر: ۱۲۰۹۳
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۸ - 07 January 2018
ثواب بسیار زیادی برا چهار ذکر الهی نوشته شده در احادیث که علاوه بر این ثواب ها تاثیر فوق العاده ای نیز در زندگی ما دارند...
 4 ذکرآسمانی که ثواب بسیار دارند


یکی از زیباترین جلوه‌های ارتباط عاشقانه با خدا ، ذکر است. علاوه بر ثواب های زیادی که برای اذکار برشمرده شده است ، آثار خوب و زیادی نیز بر روح و روان آدمی دارند از جمله این آثار می توان به ؛ آرامش قلب ، روشنی دل ، بخشش گناهان ، یاد خدا و ...اشاره کرد.


تسبیح صبحان الله :


یکی از بهترین اذکار صبحان الله است. برای این ذکر الهی ثواب های بسیاری از امامان معصوم و پیامبر نقل شده است که در زیر به دو حدیث شریف از زبان پیامبر اکرم (ص) و علی (ع) اشاره می کنیم :

پیامبر اکرم می فرمایند : هرکه صد بار ((( صبحان الله ))) بگوید بهتر است از راندن صد شتر برای قربانی کردن در حج.

امام علی (ع) فرمودند: هرکس روزی سی مرتبه تسبیح (سبحان الله) بگوید: خداوند هفتاد نوع بلا که کمترین آنها فقر است را از وی دفع می نماید.

 


الله اکبر :


تکبیر الله اکبر به معنی خدا بزرگتر از آن است که وصف شود یکی از بهترین اذکار است که در احادیث زیادی ائمه ما را به گفتن این ذکر دعوت می کنند.

پیامبر اکرم فرمودند : هرکه صد بار ((( الله اکبر ))) بگوید بهتراست از آزاد کردن صد بنده.

امام صادق (ع) فرمودند: ذکر (لا اله الله و الله اکبر) را زیاد بگوئید، چون در نزد پروردگار چیزی از این دو ذکر محبوبتر نیست.

 


 4 ذکرآسمانی که ثواب بسیار دارندتحمید، الحمد الله :


سفارش های زیادی از ائمه اطهار برای گفتن این ذکر در همه حالات اعم از نعمت یا مصیبت شده است. دو حدیث زیر در مورد این ذکر آسمانی :

حضرت محمد (ص) می فرمایند : و هر که خدا را صد بار حمد گوید بهتر است از فرستادن صد اسب با زین و لجام و سوار آن در راه خدا برای جهاد.

امام باقر و صادق علیهم السّلام فرمودند: هر کس (الحمد الله کما هو اهله) بگوید، نویسندگان آسمانها مشغول می گردند.

 

 

تهلیل ، لا اله الا الله :


پیامبرعظیم شان در مورد این ذکر الهی فرمودند : هرکه صد بار بگوید : ((( لا اله الا الله ))) در آن روز از نظر عمل بهترین مردم است مگر از کسی که زیادتر گفته باشد. و همچنین فرمودند : کلمه (لا اله الاّ الله) بهاء و قیمت بهشت است.


گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها