matlabak.ir

کد خبر: ۱۲۰۹۵
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۲ - 07 January 2018
گوینده جناب خان ، محمد بحرانی در اینستاگرامش در خصوص اعتراضات مردم برای وضع اقتصادی کشور و کشته شدن هموطنانمان نوشت ...
واکنش گوینده جناب خان به اعتراضات اخیر مردم

 

محمد بحرانی ، گوینده جناب خان در اینستاگرام خود در مورد اعتراض مردمی از گرانی و وضع اقتصاد و کشته شدن هموطنانمان در این اعتراض ها نوشت :

 

سلام به همه . این روزها برای من روزهای عجیبی است که تشخیص درست از نادرست برایم حسابی سخت شده است.از شروع ورودم به این شغل با خودم عهد کردم که اگر روزی هرجایی به هر نحوی تریبونی برای حرف زدن پیدا کردم در حد بضاعت و سواد و ذوق اندکم زبان بی زبان ها و قومیت ها و حاشیه نشین ها و شهرستانی ها و مجهورترها باشم. کما اینکه دوستم جناب خان ، کاراکتری که از دل زندگی خودم و زیستن در یک خانواده ی معلمی و نفس کشیدن کنار جنگ زده ها برآمده است. لبو فروشی است که یتیم بزرگ شده و حسابی گرسنگی کشیده و زبان تیزی هم دارد.  و دیدید که در تمام این مدتی که بالاجبار سکوت کرده علی رغم هزاران پیشنهاد رنگارنگ هرگز شرافتش را کنار نگذاشت.

اما این روزها واقعا نمی دانم کار درست کدام است. از طرفی از اولین باری که امکان رای دادن پیدا کرده ام همواره در تمام انتخابات ممکن شرکت کرده ام چرا که تصور می کردم و شاید می کنم که یک جامعه ناچارا باید آرام آرام اصلاح شود و رو به بهتر شدن برود.

از طرفی درک می کنم ( البته به اندازه خودم) که صبر و تحمل در برابر این همه فقر و تبعیض و نابرابری و درد هم اندازه ای دارد. کاش حکومت این بار بفهمد و ببیند که بسیاری از کسانی که معترضند نه فریب خورده اند نه آشوب گر بلکه مردمند. مردمی که اینقدر صدای اعتراض آرامشان شنیده نشد که مجبور به فریاد شدند و کاش فریادشان را بشنوید. و کاش کسانی که این روزها در خیابان ها چشم در چشم یک دیگرند بدانند که صلح و آزادی از دل این همه خشم بیرون نمی آید.کاش هنگام درگیری ها حواسمان باشد که این رو به رویی همان محمدآقا و کمال آقا و مریم خانم همسایه است. از خارج نیامده است.نه من باید به خونش تشنه باشم ونه او به خون من . همزمان به خودم می گویم که پسرجان شاید تو هیچوقت به تمامی طعم گرسنگی و سرما و دیده نشدن را نچشیده ای وگرنه سعی نمی کردی سراغ منطق و آرامش بروی. حقیقت این است که نمی دانم . کاش به طریقی که نمیدانم چیست کام تلخ مردمم این همه تلخ نماند.


واکنش گوینده جناب خان به اعتراضات اخیر مردم 

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها