matlabak.ir

کد خبر: ۱۲۱۰۶
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱ - 10 January 2018
فیلتر تلگرام تصمیم درستی بوده است؟وقتی که مسئولین از فیلتر شکن استفاده میکنند از مردم چه توقعی است!!


فیلتر تلگرام و استفاده از فیلتر شکن ها در میان مردم و مسئولین


همانطور که میدانید در پی تظاهرات ضد دولتی در شهرهای مختلف کشوربر اساس تصمیم شورای عالی امنیت ملی ،تلگرام فیلتر شد

به نظر می رسد یکی از مهمترین دلایل فیلتر تلگرام، اخلال در شبکه هماهنگی معترضینی که با هدف خاصی در خیابانها حضور داشتند بود چرا که یک کانال تلگرامی در واقع به معترضین سمت و سو می داد

هر چند که با درخواست وزیر ارتباطات، کانال های تلگرامی هدف دهنده چندین بار مسدود شدند اما مجدداً با قبول مقررات تلگرام با نامی دیگر به صحنه برمی گشتند که طبق گمانه زنی ها، همین عامل از مهمترین دلایل مقامات مسئول برای فیلتر تلگرام بوده است.


فیلتر تلگرام و استفاده از فیلتر شکن ها در میان مردم و مسئولین


اما باید دید فیلتر تلگرام تصمیم درستی بوده است؟

هر چند که فیلتر تلگرام موجب کارشکنی دراهداف سود جویان شد اما فیلتر تلگرام، بخش عمده‌ای از مردم را به‌سمت قانون‌شکنی و نصب فیلترشکن‌ها سوق داده،تخمین ها نشان می‌دهد محدودسازی این پیام‌رسان منتهی به نصب بالغ بر ۳۰ میلیون فیلترشکن شده ‌است.

این در حالیست که فیلتر تلگرام، به موجی تازه از رونمایی از نرم‌افزارهای ناشناخته منتهی شده که می‌تواند به‌شدت حجم جرایم اینترنتی را افزایش دهدوضعف سواد رسانه‌ای در کشورمان، این آسیب را گریزناپذیر می‌کند.

 

نکته جالب توجه اینجاست که فیلتر تلگرام در صورتی انجام شده است که مسئولین کشور قبل از مردم اقدام به استفاده از فیلتر شکن برای اتصال به تلگرام کرده اند

اذعان نعمتی (سخنگوی هیئت رئیسه مجلس) به استفاده از فيلترشکن برای اتصال به تلگرام
گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها