matlabak.ir

کد خبر: ۱۲۱۲۸
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹ - 21 January 2018
پشت پرده حادثه دلخراش كشتی_نفتکش سانچی چه بود و چرا از کشتی چینی چیزی نشان داده نشد!آیا ایران تحریم هارا دور زده است؟پس دستاورد برجام پس‌ازاین همه زحمت چه بود؟

همانطور که قبلا به اطلاع رساندیم روز شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶  ام‌وی سانچی متعلق به شرکت ملی نفت‌کش ایران که از عسلویه حرکت کرده بود و قرار بود جهت تحویل میعانت گازی عازم داسان کره جنوبی شود، درراه با یک کشتی فله‌بر چینی با بار لوبیا به نام «کریستال» در سواحل چین برخورد کرد،در اثر این حادثه نفت‌کش سانچی که حامل نفت فوق سبک با درجهٔ اشتعال بسیار بالابود دچارآتش‌سوزی فوق‌سریع شد.   

 

مدتی است که ازآتش گرفتن و سوختن و غرق شدن کشتی سانچی میگذرد اما هنوز اخبار این کشتی داغ است و همچنان در فضای مجازی و رسانه‌ها شاهد جنجال‌هایی در ارتباط با سانچی هستیم!

اخیرا در فضای مجازی کلیپی مبنی برفاش راز اصلی آتش گرفتن سانچی و اخباری در همین زمینه منتشر شده است که ادعا می‌کنند ،ماجرای سانچی غیر از آنچه که گفته‌شده هست ونفتکش سانچی نه به سمت کره جنوبی که به سمت کره شمالی در حال حرکت بوده!!

در این اخبار آمده است تمام رادارها و چراغ‌ها برای دیده نشدن توسط نیروهای کره جنوبی، آمریکا و حتی چین خاموش شده بود

نفتکش ایرانی برای رساندن محموله به کره شمالی تغییر مسیر داده و باوجود خاموش بودن رادارها و چراغ و حتی قطع تماس رادیوئی توسط چین شناسایی‌شده و پس از بارها اخطار چین و بی‌توجهی خدمه نفت‌کش به اخطارها، چین با پرتاب موشک به سمت نفت‌کش ایرانی، آن را غرق کرده و حتی از نجات خدمه هم سر باز زده، فقط چینی‌ها به اسرعت وارد عمل شده و جعبه سیاه نفتکش را به دست آورده تا از بازتاب گسترده ماجرا توسط رسانه‌ها و واکنش‌های افکار عمومی جلوگیری کنند.

 اخبار منتشرشده حاکی از آن است که سانچی 274 متر طول داشته و در دریایی که خبری از طوفان نبوده حتی از فاصله دورهم قابل رویت بوده، و احتمال اینکه کشتی باری هنگ هنگی نفتکشی با آن عظمت را حتی در سیاهی شب ندیده باشد بسیار کم است‌.

حتی اگر بگوییم به دلیل خاموش بودن رادار و چراغ‌های سانچی، کشتی باری نتوانسه نفت‌کش را ببیند، نفت‌کش ایرانی به‌راحتی می‌توانسته چراغ‌های کشتی باری را ببیند و تغییر مسیر بدهد!!


این در حالی است که کره شمالی تحت سخت‌ترین تحریم‌های آمریکا و سازمان ملل قرار دارد و هیچ کشوری حق فروش نفت را به کره شمالی ندارد.


درجایی دیگر از اخبار و شایعات منتشرشده آمده است که دولت ایران پرچم کشور پاناما رو به‌جای پرچم کشور ایران در کشتی سانچی برافراشته و دولت ایران برای این کار هدفی جز دور زدن تحریم‌ها نداشته استهمچنین در فضای مجازی و رسانه‌ها سوالاتی از قبیل اینکه چگونه این دو کشتی به هم برخورد کرده‌اند ، درصورتی‌که هر دو مجهز به سامانه‌های ناوبری بودن ،هیچ کدوم همدیگه رو ندیدن؟ هر کشتی حدود ۳۰ نفر پرسنل داشته و هیچ‌کس متوجه نشد؟ چین چرا کمکی نکرد؟ چرا اجازه بازدید از کشتی فله‌بر نمیده؟ !!! آیا ایران تحریم هارا دور زده است؟پس دستاورد برجام پس‌ازاین همه زحمت چه بود؟!!

 

در پی انتشار اخبار فوق کلیپی در جهت رفع شایعه‌سازی منتشرشده است که در کلیپ فوق به سوالات و شایعات منتشرشده پاسخ داده است

 


لازم به ذکر است که منطقه ای که حادثه سانچی در آن رخ داد منطقه پرترافيكی است كه به منطقه‌ی كريتيكال و اسپشيال(حساس و خاص)معروف است ، كه در این منطقه،ترافيك سنگين،محدوديت عرض،عمق آب،علائم دريايي همه و همه محدويت مانور را به همراه دارد و سانچي با ٢٧٤ متر طول و بارفوق سمي كاندنسيت احتمال برخورد را داشته واین کشتی با کوچک‌ترین برخوردي منفجرشده در ضمن دودهاي اين بار سمي و كشنده استً!

 

لینک‌های مرتبط:

اعتراضات همسر سرمهندس نفت‌کش سانچی به کوتاهی دولت نسبت به نجات خدمه سانچی

تصویر تنها زن جان‌باخته در حادثه نفتکش سانچی/نوعروسی که در کشتی سانچی بود!!

کم‌کاری کشور چین در امدادرسانی به کشتی سانچی جنجال به پا کرد!!

قصور احتمالی وزیر کار و سهم چینی‌ها در حادثه سانچی

انتقاد تند خانواده‌ی درگذشتگان نفتکش سانچی از وزیر نفت+فیلم

 

 

 

 

 

 

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها