matlabak.ir

کد خبر: ۱۲۱۸۸
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵ - 26 February 2018
سؤال از اِبی: چرا دماغت رو عمل نکردی؟ و پاسخ جالب اِبی

ابراهیم حامدی با نام هنری ابی خوانندهٔ موسیقی پاپ ایرانی است. او از دسته خوانندگان تنور ایران است. وی در سبک‌های مختلف موسیقی صاحب اثر است: راک، بالاد، موسیقی فولکلور، پاپ، دنس، هاوس و ترنس.

 برخی او را با تام جونز خوانندهٔ سرشناس بریتانیایی مقایسه کرده‌اند، با این تفاوت که ابی را برخلاف تام جونز دارای تمایلات سیاسی می‌دانند. بسیاری از طرفدارانش او را «آقای صدا» در حوزهٔ موسیقی پاپ فارسی می‌دانند.

ابی پیش از انقلاب، تک‌آهنگ‌های زیادی را بر روی صفحه منتشر کرد ولی هیچ‌گاه آلبوم مستقلی از وی ارائه نشد. آثار این دورهٔ او بعد از انقلاب و در خارج از کشور بود که در قالب آلبوم‌های مستقل و به‌صورت کاست به بازار عرضه شد. در کارنامهٔ کاری وی، همکاری با ترانه‌سرایان برجسته‌ای چون ایرج جنتی عطایی، اردلان سرفراز، منصور تهرانی و شهیار قنبری و آهنگسازان سرشناسی چون فرید زلاند، سیاوش قمیشی، واروژان، محمد شمس، شادمهر عقیلی، حسن شماعی زاده، اسفندیار منفرد زاده و بابک بیات به چشم می‌خورد.

ابی به خواندن ترانه‌هایی با مضامین سیاسی، اجتماعی و نیز عاشقانه علاقه نشان می‌دهد. او ترانه‌های متعددی در مورد ایران خوانده که بسیاری از آن‌ها دارای مضامین سیاسی اعتراضی و گاه بحث‌انگیز بوده‌اند.


اخیرا در یک برنامه تلویزیونی ابی مورد سوال و جواب طرفدارانش قرار گرفت

در میان سوالاتی که از ابی می‌شد یکی از سوال‌ها توانست توجه بیشتری را به خود جلب کند و سوژه شد

از اِبی سؤال شد: چرا دماغت رو عمل نکردی؟

پاسخ ابی به این سؤال را در فیلم زیر ببینید


گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها