matlabak.ir

کد خبر: ۱۲۲۳۳
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰ - 11 April 2018
آیا جنگ ایران و آمریکا صحت دارد؟ / آخرین اخبار جنگ ایرا ن و روسیه با آمریکا
طبق اطلاعات بدست آمده کارشناسان مرکز کنترل ترافیک هوایی اروپا سه شنبه شب گزارش دادند که یک «اطلاعیه آماده باش فوری» به تمام هواپیماها در شرق مدیترانه هشدار داد که نسبت به وقوع یک حمله موشکی غافلگیرانه هوشیار باشند.

«ایرلایو» نیز اعلام کرد که این اطلاعیه آماده باش سه شنبه شب توسط «سازمان ایمنی ناوبری هوایی اروپا» برای «یک حمله احتمالی ظرف ۷۲ ساعت آینده» صادر شد.

ایرلایو در ادامه اعلام کرد: «بنابر گزارشها، انگلیس در حال تجهیز و بسیج نیروهای نظامی مستقر در پایگاههای این کشور در قبرس است و جتهای جنگنده رافائل نیز ممکن است از پایگاه هوایی سنت دیزی در فرانسه برای حمله هوایی به سوریه برخیزند».

سازمان ایمنی ناوبری هوایی اروپا در این اطلاعیه آماده باش اعلام کرد: «با توجه به احتمال آغاز حملات هوایی علیه سوریه با موشکهای هوا به زمین و/یا موشکهای کروز ظرف ۷۲ ساعت آینده و امکان ایجاد اختلالات متناوب در تجهیزات جهت یابی رادیویی، لازم است که [خطوط هوایی] برای برنامه ریزی  عملیات پرواز در مدیترانه شرقی/ منطقه نیکوزیا این ملاحظات را مدنظر قرار دهند».

این درحالی است که انگلیس پیشتر اعلام کرده بود که در پی حمله شیمیایی به شهر دوما در سوریه، امکان مداخله نظامی وجود دارد.

گفتنی است که اوایل روز سه شنبه، «ترزا می» نخست وزیر انگلیس و «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در گفتگویی تلفنی تأکید کردند که برای پاسخگو ساختن عاملان حمله شیمیایی به شهر دوما در سوریه، جهان باید وارد عمل شود (!) و اینکه در واکنش به این حمله شیمیایی، واشنگتن خواستار اجرای یک عملیات نظامی چندملیتی است.


 اعزام کشتی‌های نظامی آمریکا به منطقه با صدها موشک و جنگنده

خطر جنگ مستقیم ایران و آمریکا / اعلام آماده باش در شرق مدیترانه


همچنین امروز چهارشنبه 22 فروردین  ناو هواپیمابر یواس‌اس هری اس. ترومن با همراهی هفت کشتی تهاجمی مسلح به موشک‌های کروز و ۶۵۰۰ ملوان در حال حرکت است. این ناو در بخش اول از سفرش در کنار ناوچه آلمانی اف‌جی‌اس هسن خواهد بود.

براساس گزارش‌ها، همچنین ناوشکن یواس‌اس دونالد کوک که مسلح به موشک‌های هدایت‌شونده است قبرس را ترک کرده و در حال حرکت به سمت شرق خاورمیانه است. این کشتی جنگی کلاس آرلی بورک حامل ۶۰ موشک تام‌هاوک است.

تحرکات نظامی مذکور در شرایطی انجام می‌شود که کاخ سفید به استفاده از گزینه نظامی علیه سوریه به بهانه حمله شیمیایی ادعایی در شهر دوما واقع در سوریه تهدید کرده است. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا گفته است در حال رایزنی با مشاورانش است تا برای پاسخ به این حادثه تصمیم‌گیری کند. ترامپ دوشنبه به خبرنگاران گفت: به لحاظ نظامی، گزینه‌های بسیار زیادی داریم و به‌زودی شما را مطلع خواهیم کرد.

ارتش روسیه که محل وقوع حمله شیمیایی ادعایی را مورد بازرسی قرار داده اما تاکید دارد "هیچ ردی" از تسلیحات شیمیایی یافت نشده است.

لازم به ذکر است که هم‌اکنون آسمان سوریه و حتی کیلومترها آن طرف‌تر از آسمان سوریه هم هیچ هواپیمای مسافربری پرواز نمی‌کند.

 خطر جنگ مستقیم ایران و آمریکا / اعلام آماده باش در شرق مدیترانه


گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها