matlabak.ir

کد خبر: ۱۲۲۴۱
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵ - 19 April 2018
اصول رنگ آمیزی نشیمن و پذیرایی از سیر تا پیاز ، اصول ترکیب رنگ برای رنگ دیوارهای نشیمن ، از روانشناسی رنگ ها چه می دانید ؟


چه رنگی مناسب اتاق نشیمن است ؟


اتاق نشیمن یکی از مهمترین قسمت‌های داخلی خانه محسوب می‌شود به دلیل اینکه محل تجمع افراد خانواده و مهمان است و می توان گفت بیشترین وقت افراد خانواده در این قسمت از خانه می گذرد انتخاب رنگ مناسب برای نشیمن به اندازه برنده شدن در قرعه کشی حس خوبی می دهد ، پس باید به دکوراسیون آن توجه زیادی کرد البته وقتی که ما صحبت از دکوراسیون اتاق نشیمن می‌کنیم منظور از دکوراسیون ، فقط نحوه چیدمان مبلمان ، انتخاب پرده  یا وسایل تزیینی نیست، بلکه شامل نورپردازی پذیرایی یا نشیمن و رنگ‌آمیزی آن و ... نیز می شود. شما در این مقاله در بخش چیدمان منزل مطلبک اصول رنگ آمیزی اتاق نشیمن (پذیرایی) را خواهید آموخت با ما همراه باشید:

 

چه رنگی مناسب اتاق نشیمن است ؟رنگ دیواراتاق پذیرایی یا نشیمن یکی از مهمترین مسائلی است که شاید تا به حال به آن فکر نکرده باشید و یا اینکه آن را جدی نگرفته باشید. اما خوب است که بدانید اگر شما بهترین چیدمان و زیباترین وسایل را برای پذیرایی خود انتخاب کنید اما رنگ اتاق پذیرایی (نشیمن) خود را براساس قوانین و اصول رنگ‌آمیزی اتاق نشیمن انتخاب نکنید همه زحمت‌های خود را در دکوراسیون این اتاق به هدر داده‌اید. به دلیل اینکه رنگ‌ها بر اساس گفته روانشناس‌ها هر کدام انرژی و احساسی را به ما منتقل می‌کنند.

 

 

رنگ اصلی اتاق پذیرایی و نشیمن :

رنگ دیوارهای اتاق پذیرایی و نشیمن رنگ اصلی در دکوراسیون داخلی محسوب می شود که نمی توان برای آن از همه رنگی استفاده کرد. اما رنگ وسایل پذیرایی مانند مبلمان و پرده ها و... را می توان به دلخواه و سلیقه شخصی از هررنگی استفاده کنیم. در تصاویر زیر شما می توانید یک هماهنگی رنگ ؛ بسیار زیبا را در وسایل و دیوارها این پذیرایی ببینید:

 

چه رنگی مناسب اتاق نشیمن است ؟از روانشناسی رنگ ها چه می دانید ؟

 

هر رنگ بار معنایی روانی خاصی دارد اگر به حسی که رنگ‌ها به شما می‌دهند فکر کنید این احساسات می تواند از آرامش تا خشم متفاوت باشند. به عنوان مثال: در دکوراسیون پذیرایی یا نشیمن از رنگ آبی  به عنوان رنگ اصلی استفاده نکنید . استفاده از آبی در اتاق خواب، حمام و سرویس بهداشتی معمولاً توصیه می شود . رنگ خاکستری یک رنگ مرده و کدر محسوب می شود اما در ادامه بوانید تا بتوانید با روش های خاص از این رنگ ها استفاده کنید.


برای استفاده از این رنگ‌ها باید چکار کنیم ؟

اگر شما رنگ‌هایی را دوست دارید که طبق اصول روانشناسی رنگ‌ها ، احساس و انرژی خوشایندی را منتقل نمی‌کنند و یا مناسب پذیرایی و نشیمن نیستند ، برای استفاده از آنها بهتر است که :

 

راه حل اول : اگر دوست دارید که این رنگ‌ها را به عنوان رنگ اصلی استفاده اصول ترکیب رنگ‌ها را یاد بگیرید تا بتوانید با تریکب کردن ، از این رنگ‌ها باید با درجه اشباع پایین استفاده کنید .مانند تصویر زیر که از یک آبی خیلی ملایم برای دکوراسیون دیوار نشیمن و پذیرایی استفاده کرده است:


آبی ملایم:

چه رنگی مناسب اتاق نشیمن است ؟سبز نعنایی ملایم

چه رنگی مناسب اتاق نشیمن است ؟راه حل دوم : شما می توانید از این رنگ‌ها استفاده کنید اما نه به عنوان رنگ اصلی ، به عنوان مثال از پرده‌ها یا مبلمان رنگ آبی استفاده کنید.

 

چه رنگی مناسب اتاق نشیمن است ؟


راه حل سوم : و اما راهکار اخر این است که برای دیوار‌های نشیمن از دو رنگ استفاده کنید که یکی از رنگ ها می تواند همان رنگ مورد علاقه شما باشد. فقط این نکته را فراموش نکنید که هردو رنگ تیره نباشند. همانند تصویر زیر که رنگ سقف پذیرایی با دیوار های آن متفاوت است همانطور که می بینید یکی از رنگ ها تیره و رنگ بعدی روشن انتخاب شده این کار سبب شده که دکوراسیون این خانه شیک تر و مدرن تر به نظر بیاید.

 

 

 چه رنگی مناسب اتاق نشیمن است ؟

 چه رنگی مناسب اتاق نشیمن است ؟


 

ترکیب رنگ ها را یاد بگیرید :

رنگ بندی مناسب می تواند جلوهی دلنشینی را به اتاق نشیمن شما بدهد ، برای به دست آوردن یک رنگ مطلوب می توانید رنگ‌ها را با یک‌دیگر تریکب کنید. دقت کنید رنگی که برای دیوار‌های پذیرایی استفاده می کنید نباید کاملا با رنگ وسایل پذیرایی هماهنگ باشد که کل فضا یک رنگ شود. چند تریکب رنگ زیبا را می توانید در زیر ببینید.

 

 

رنگ‌آمیزی اتاق پذیرایی و نشیمن: رنگ سبز آبی بسیار روشن


رنگی که در زیر می بینید ، یک رنگ ترکیبی با تناژ سبز، آبی و فیروزه‌ای است. این ترکیب رنگ ‌بر روی دیوارها سبب شده رنگ‌آمیزی محیط با تناژ رنگی روشن دیزاین شده باشد. از همین رو استفاده از وسایل نشیمن با رنگ تیره همانند رنگ مبلی که در عکس مشاهده می‌شود، ایرادی ندارد:

 

چه رنگی مناسب اتاق نشیمن است ؟رنگ‌آمیزی اتاق پذیرایی و نشیمن: رنگ صوتی بسیار ملایم

 

صورتی خیلی ملایم از رنگ‌هایی است که در رده رنگ‌های پرطرفدار برای اتاق پذیرایی و نشیمن به شمار می‌رود. شاید با خود بگوید این رنگ مناسب اتاق خواب دختران است ، اگر اصول ترکیب رنگ را بدانید به راحتی می توانید از این رنگ بسیار زیبا و انرزی بخش برای پذیرایی و نشیمن استفاده کنید. با ترکیب رنگ کرم و صورتی به رنگی که در تصویر زیر می بینید دست پیدا می‌کنید.استفاده از مبل‌های با رنگ تیره در این فضا هیچ مانعی برای شما ایجاد نمی‌کند.


 چه رنگی مناسب اتاق نشیمن است ؟

 


رنگ‌آمیزی اتاق پذیرایی و نشیمن : نارنجی خیلی روشن

 

یکی دیگر از پیشنهاد‌های ما به شما رنگ نارنجی خیلی روشن است. برای دست یافتن به این رنگ زیبا برای نشیمن و پذیرایی می توانید از ترکیب دو رنگ کرم و نارنجی کمک بگیرید. این رنگ یک حالو وهوای بهاری به خانه شما می‌بخشد.

 

 چه رنگی مناسب اتاق نشیمن است ؟

 


رنگی که نباید در اتاق نشیمن از آن استفاده کرد ؟

 

فکر استفاده از رنگ‌های تیره برای دیوار اتاق نشیمن را از سر خود بیرون کنید ، درست است که به اتاق نشیمن شور و اشتیاق می‌دهد اما خیلی از این رنگ‌ها احساس غم و ناراحتی را به ما منتقل می‌کند. خوب است که بدانید اکثر افراد رنگ‌های زنده را دوست دارند. پیشنهاد می‌کنم به جای استفاده از رنگ تیره یا خنثی برای دیوار‌ها از مبلمان با رنگ های تیره یا خنثی استفاده کنید مانند تصویری که در زیر می بینید. اگر با وجود همه‌ی گفته‌های بالا همچنان دوست دارید رنگ تیره را در دیوارهای دکوراسیون اتاق نشیمن خود جایی بدهید دیوار شاخص به شما کمک شایانی می‌کند.

 

 چه رنگی مناسب اتاق نشیمن است ؟اگر دوست دارید پذیرایی شما دیوار شاخص داشته باشد باید چه رنگی برای آن انتخاب کنید ؟

 

شاید الان این سوال سلول های مغزی شما را قلقلک می دهد که ، اصلا دیوار شاخص چیست ؟ چه ویژگی دارد ؟ در دنیای دکوراسیون داخلی ، دیوار شاخص به دیواری گفته می‌شود که طراحی آن نسبت به سایر دیوارها در اتاق نشیمن متفاوت می‌باشد. این تفاوت می تواند شامل رنگ ، جنس ، طرح این دیوار باشد. به تصاویر زیر دقت کنید تا بتوانید مطلب را درک کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دیوار شاخص اینجاراکلیک کنید. چه رنگی مناسب اتاق نشیمن است ؟شما می‌توانید با کمک دیوار شاخص علاقه شدید استفاده از رنگ تیره را در دکوراسیون نشیمن خالی کنید ، به عبارت دیگر می توانید به راحتی یک رنگ کاملا تیره را برای این دیوار انتخاب کنید. انتخاب رنگ بستگی به سلیقه شما دارد. تصاویر زیر را ببینید:

 

 چه رنگی مناسب اتاق نشیمن است ؟

چه رنگی مناسب اتاق نشیمن است ؟

 


رنگ مناسب برای پذیرایی و نشیمن کوچک ؟

 

اگر پذیرایی و نشیمن خانه شما کوچک است بهتر است که رنگ های تیره را از ذهن خود بیرون کنید زیرا که فضا را کوچک‌تر نشان می ‌دهند. از استفاده از رنگ‌های پررنگ در این فضاها نترسید زیرا که به شما کمک می‌کند تا فضا را بزرگتر جلوه دهید. به عنوان مثال شما می‌توانید در کنار استفاده از یک رنگ روشن ملایم برای پذیرایی و نشین کوچک خود قسمت‌هایی از دیوار را رنگ خیلی روشن بزنید این کار به بزرگتر شدن فضا کمک می‌کند.مانند تصویر زیر:

 

 چه رنگی مناسب اتاق نشیمن است ؟

چه رنگی مناسب اتاق نشیمن است ؟

چه رنگی مناسب اتاق نشیمن است ؟


نویسنده : زهرا.ا
گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها