matlabak.ir

کد خبر: ۱۲۳۲۴
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴ - 31 July 2018
دکتر راغفر تحریم‌ها و افزایش نارضایتی مردم در کشور را هدفمند اعلام کرد و گفت: این ھا تلاش می‌کنند با ایجاد درد در مردم آن را وادار به طغیان علیه نظام بکنند و بعد ما می‌بینیم که خیلی از مقامات کشور ما در زمین آمریکا و اسرائیل بازی می‌کنند.

همان‌طور که می‌دانید این روزها در شرایط بد اقتصادی به سر می‌بریم ،قیمت دلار سر به فلک کشید و 10500 تومان را نیز رد کرد،اختلاف قیمت خودروی تحویل کارخانه و بازار در ایران به ده‌ها میلیون تومان رسیده است. سکه در چهار ماه گذشته افزایشی 56 درصدی داشته است. مسکن هم گران شده است. اکثر کالاهای ضروری هم قیمتشان هفته‌به‌هفته بیشتر می‌شود

افزایش قیمت کالاها و خدمات در حالی این روزها خبرساز شده که مسئولان دولت کنار نشسته و هیچ اقدامی برای اصلاح امور انجام نمی‌دهند،حتی فراتر از آن خود را کنار کشیده و در جهت توجیه و توضیح این نابسامانی‌ها نیز وارد نمی‌شوند

مسئله افزایش نرخ دلار و گرانی و مشکلات امروز مردم کشورمان در شبکه چهار در دومین قسمت از مجله تحلیلی «این.ج.ا» با حضور دکتر احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دکتر حسین راغفر اقتصاددان و عضو هیئت‌علمی دانشگاه الزھرا موردبررسی قرار گرفت و در این برنامه کارشناس محترم برنامه علت اصلی مشکلات مردم و گرانی  را اشرافی گری مسئولین اعلام کرد!!

در این برنامه دکترحسین  راغفر تحریم‌ها و افزایش نارضایتی مردم در کشور را هدفمند اعلام کرد

دکترراغفر با معرفی کتاب هنر تحریم نوشته ریچارد نفی و که مرکز پژوهش ھای مجلس ھم آن را ترجمه کرده است از مردم خواست که بامطالعه این کتاب بدانند که چگونه این ھا تلاش می‌کنند با ایجاد درد در مردم آن ھا را وادار به طغیان علیه نظام بکنند و بعد ما می‌بینیم که خیلی از مقامات کشور ما در زمین آمریکا و اسرائیل بازی می‌کنند.

دکتر راغفر درباره اشرافی گری مسئولان کشور گفت: بسیاری از مسئولین ما نمی‌دانند که در شھر تھران، در جنوب شھر تهران چه فضاحتی از فقر و فساد و فحشا وجود دارد. نمی‌دانند. اگر این ھا بدانند و کسانی این ھا را ببرند و به آن ھا نشان بدھند.

چرا؟ برای این خاطرکه مگر چند درصد از مسئولین ما از میدان ونک به پایین می‌نشینند؟ ما یک اشرافیتی درست کردیم که افرادی که در مسئولیت ھای کلان کشور نشسته‌اند به زندگی ھای خیلی لوکس و اشرافی عادت کرده‌اند و بچه ھای آن ھا، خانواده ھای آن ھا اصلاً درد مردم را نمی فھمند و بنابراین درجایی نشسته‌اند و به ھمین سادگی و سھولت تصمیم می‌گیرند. تقریباً دولت کنونی و دولت ھای قبلی، به‌خصوص این مسئله از دولت نھم به این‌طرف خیلی باب شد و خیلی از این مرزها دریده شد و مرزی‌ای اخلاقی دریده شد

وی در ادامه گفت: مسئله‌ای که ما امروز داریم این است که بسیاری از مسئولین دولتی ما خودشان در بخش خصوصی فعال ھستند. این مصداق بارز فساد در غرب است. یعنی در کشورھای صنعتی نمی‌شود یک نفر ھم در بخش عمومی بنشیند و ھم در بخشی خصوصی باشد. ولی چرا اتفاق می‌افتد؟ چرا دولت این وزیر را معرفی می‌کند؟ چرا مجلس به این وزیر رأی اعتماد می دھد؟ به  این خاطر که ھمه ی این ھا از این حضور منتفع ھستند. بحث ما این است که خود حاکمیت تصمیماتی می‌گیرد که این تصمیمات به زیان مردم است. اعتماد عمومی را سلب می‌کند و بعد ھیچ کسی به پیامدھای آن پاسخگونیست.

 یعنی ھیچ کسی نیست که بیاید بگوید مسئول این فسادی که صورت گرفته کیست.

در فیلم زیر گزیده صحبتهای دکترراغفر را درباره اشرافی‌گری ببینید

 

 

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها