matlabak.ir

تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۲ - 01 September 2016
ماسک آناناس این میوه تاثیر جالبی بر جوش های غرور به ویژه گلوله های چربی زیر پوستی ( جوش های کیستیک) دارد. برای تهیه ماسک آناناس کافی است یک آناناس رسیده را پوست بکنید و در مخلوط کن بریزید تا به صورت مخلوط غریزی درآید. سپس به اندازه وزن آن به آن الکل میوه بیفزایید و یک لیوان روغن آفتابگردان را نیز به مخلوط حاصل اضافه کنید. اکنون می توانید روزی یک بار، هر بار مدت 20 تا 30 دقیقه، این مخلوط را به صورت ماسک روی صورت خود قرار دهید و سپس آن را با آب سرد بشویید.

 

ماسک آناناس

 

 

این میوه تاثیر جالبی بر جوش های غرور به ویژه گلوله های چربی زیر پوستی ( جوش های کیستیک) دارد. برای تهیه ماسک آناناس کافی است یک آناناس رسیده را پوست بکنید و در مخلوط کن بریزید تا به صورت مخلوط غریزی درآید.

سپس به اندازه وزن آن به آن الکل میوه بیفزایید و یک لیوان روغن آفتابگردان را نیز به مخلوط حاصل اضافه کنید. اکنون می توانید روزی یک بار، هر بار مدت 20 تا 30 دقیقه، این مخلوط را به صورت ماسک روی صورت خود قرار دهید و سپس آن را با آب سرد بشویید.

 

ماسک پرتقال

 

 

یک پرتقال را پوست بکنید و هسته و پوست های نازک پره های آن را جدا کنید، سپس گوشت پرتقال را به مدت 20 تا 30 دقیقه روی صورت بگذارید و بعد صورت خود را با آب سرد بشویید. این ماسک برای درمان جوش های غرور جوانی (آکنه) موثر است، ولی در کسانی که پوست خشک دارند نباید مصرف شود.

 

ماسک آلوی قرمز

 

 

هفت یا هشت عدد آلوی قرمز تهیه کنید و هسته آن را خارج نمایید. سپس آنها را با افزودن 10 قطره روغن بادام کاملا با یکدیگر مخلوط کنید تا به صورت یک مخلوط خمیری درآید. آن گاه این مخلوط را به مدت 20 دقیقه روی صورت خود قرار دهید و سپس با آب بشویید. این ماسک به ویژه در کسانی که منافذ پوستی آنها مثلا در پوست روی بینی، باز و زشت منظره شده موثر است و پوست را زیبا می کند.

استفاده از این ماسک را به کسانی که پوست جرب دارند توصیه می کنیم.

 

ماسک خیار

 

 

1 یا 2 خیار را رنده کنید و به صورت ماسک روی پوست صورت خود قرار دهید و 20 دقیقه بعد آن را با آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست خود پاک نمایید. ماسک خیار تاثیر زیادی در ایجاد طراوت و شادابی و لطافت پوست دارد.

 

ماسک زرده تخم مرغ

 

 

به کسانی که پوست خشک دارند توصیه می کنیم که از این ماسک استفاده کنند تا پوست آنها نرم و لطیف شود.

برای تهیه ماسک زرده تخم مرغ کافی است یک زرده تخم مرغ را با چند قطره سرکه سیب و چند قطره روغن بادام یا زیتون یا مخلوط کنید یا آفتابگردان مخلوط کنید و مدت 20 دقیقه روی پوست صورت خود قرار دهید. سپس آن را با آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست خود پاک نمایید.

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها