matlabak.ir

کد خبر: ۲۴۳
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۱ - 07 September 2016
به منظور ذوب کردن برف فریزر: 1- ابتدا مدت 3 ساعت دکمه تنظیم سرما را روی درجه 4 قرار دهید. سپس سبدها و یا کشوهای حاوی مواد منجمد شده را در چند ورق روزنامه پیچیده و آن را در جای خنک و تا حد امکان داخل یخچال قرار دهید. 2- دوشاخه را از پریز کشیده و در فریزر را باز بگذارید. سپس درپوش آب پذر را خارج ساخته و لوله تخلیه را بیرون آورده و با استفاده از پنکه یا سشوار و یا قرار دادن یک قابلمه حاوی آب جوش روی سیم طبقه میانی فریزر، برفک ها را ذوب نمایید. پس از خارج شدن آب از محل آب گذر، کف فریزر را خشک نموده و با محلول جوش شیرین پاک نمایید و سپس با پارچه تمیز خشک نمایید.

 

به علت تبخیر رطوبت موجود در مواد غذایی و هم چنین رطوبت هوایی که وارد فریزر می گردد، پس از مدتی سطح داخلی آن از برفک پوشیده شده و بازدهی آن کاهش می یابد. به منظور ذوب کردن برف فریزر:

 

1- ابتدا مدت 3 ساعت دکمه تنظیم سرما را روی درجه 4 قرار دهید. سپس سبدها و یا کشوهای حاوی مواد منجمد شده را در چند ورق روزنامه پیچیده و آن را در جای خنک و تا حد امکان داخل یخچال قرار دهید.

 

 

2- دوشاخه را از پریز کشیده و در فریزر را باز بگذارید. سپس درپوش آب پذر را خارج ساخته و لوله تخلیه را بیرون آورده و با استفاده از پنکه یا سشوار و یا قرار دادن یک قابلمه حاوی آب جوش روی سیم طبقه میانی فریزر، برفک ها را ذوب نمایید. پس از خارج شدن آب از محل آب گذر، کف فریزر را خشک نموده و با محلول جوش شیرین پاک نمایید و سپس با پارچه تمیز خشک نمایید.

در پایان مجددا درپوش آب گذر و لوله تخلیه را در محل اولیه قرار دهید. ( درمورد فریزرهای خارجی پس از شست و شوی داخل فریزر، آب از قسمت پایین فریزر خود خارج می شود و نیازی به این مورد نیست).

 

پس از گذشت 30 دقیقه، سبدها را در فریزر چیده و دستگاه ها را طبق دستورالعمل های راهنمای آن روشن نمایید.

 

به هنگام تمیز کردن فریزر از برفک و یخ احتمالی، هرگز متوسل به زور نشوید. ذوب کردن برفک های ضخیم موجود در فریزر، در صرفه جویی انرژی و کارایی بهتر دستگاه موثر است.

 

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها