matlabak.ir

کد خبر: ۲۶۵۵
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۳ - 31 December 2016
لوستر را از منبع انرژی قطع کنید. سیم وصل کردن لوستر را از جا در بیاورید یا برق کلی اتاقی که لوستر در آن است را خاموش کنید. در حینی که اجازه می‎دهید لامپ‌ها خنک شوند، تمام وسایل شکستنی و مبلمان را از ناحیه‌ی کاری‎تان دور کنید...

 

 

 تمیز کردن لوسترهای کریستالی با بهترین روش

 

 


 

 

تمیز کردن لوستر های کریستالی کمی وقت گیر و سخت انجام می شود در صورتی که مهارت نداشته باشید بسیار کسل کننده است اما با روش هایی که در زیر به آن اشاره می شود می توانید به راحتی و به سرعت و بدون خطر این لوسترهای کریستالی را تمیز کنید.

 

 

با تمیز کردن حسابی، روشنایی را به لوستر کریستالیتان برگردانید! مهمانیهای شامتان از این به بعد روشن تر خواهند شد.

 

مرحله‌ی اول :

لوستر را از منبع انرژی قطع کنید. سیم وصل کردن لوستر را از جا در بیاورید یا برق کلی اتاقی که لوستر در آن است را خاموش کنید. در حینی که اجازه میدهید لامپ‌ها خنک شوند، تمام وسایل شکستنی و مبلمان را از ناحیه‌ی کاریتان دور کنید.

 

 

مرحله‌ی دوم:

روی زمین، پتویی بندازید. زیر محل قرار گیری لوستر روی زمین، پتویی ضخیم قرار بدهید. این کار باعث میشود در صورت افتادن بلورهای کریستالی، شیشه روی سطح نرمی بیفتد و نشکند.

 

 

مرحله‌ی سوم :

قبل از اینکه قطعات لوستر را از هم جدا کنید، از شکل کامل شدهی آن عکس بگیرید تا بعدا هنگام سوار کردن دوباره، کمکتان کند.

 

 

مرحله‌ی چهارم :

لامپها را در بیاورید. از نردبان بالا بروید و همه لامپهایی را که بدون نیاز به ابزار خاصی، جدا میشوند، جدا کنید.

• آنها را کنار بگذارید.

• اگر میتوانید کل لوستر را از قلابش روی سقف جدا کنید و آرام روی میز یا سطحی که با پتو پوشیده شده، قرار دهید.

 

• مراقب قطعات قدیمی و شکستنی باشید. معمولا بازوهای لوستر به قسمت وسطی پیچ شده‌اند. برای این قسمت شما نیاز به پیچ گوشتی دارید. پیچها را آزاد کرده و بازوهای لوستر را تا جایی که می‌شود – بدون وارد کردن فشار بیش از حد – تا کنید.

 

• سیمهای کوچکی که بلورها را به قالب وصل میکنند، کمی جدا کردنشان سخت است. یک انبردستی با نوک سوزنی میتواند در این زمینه کارساز باشد. مراقب باشید که تا جای امکان سیمها را بی‌دلیل خمیده یا غیر خمیده نکنید، زیرا خیلی سریع شکسته میشوند.

 

 

مرحله‌ی پنجم :

راه آبِ داخل سینک ظرفشویی را بپوشانید. روی کانتر دو حوله‌ی بزرگ حمام یکی برای کریستالهای کثیف و یکی برای تمیزها قرار دهید.

• قبل از شستن بلورها را در یک صافی پلاستیکی داخل سینک بگذارید. این هم راه دیگری است برای محافظت از بلورها قبل از اینکه آنها را بشویید.

 

 

مرحله‌ی ششم :

تمیزکاری را قسمت به قسمت انجام دهید. با احتیاط، کریستالهای یک قسمت از لوستر را بیرون آورده و آنها را روی اولین حوله قرار بدهید.

 

• آنها را در آب صابونی بشویید.

• سپس با آب داغ آبکشی کرده و کامل خشکشان کنید.

• سپس آنها را روی حولهی دوم قرار بدهید.

• وقتی کارتان با اولین قسمت تمام شد، قبل از رفتن به قسمت بعدی، بلورها را سر جایشان برگردانید. این کار را تا تمیز کردن بلورهای کل لوستر ادامه دهید.

 

 

مرحله‌ی هفتم :

قاب لوستر را تمیز و براق کنید. پارچهای کهنه را در آب صابونی مرطوب و سپس قاب لوستر را با آن تمیز کرده، سپس خشک و براقش کنید.مراقب باشید تا سیم کشیها را خیس نکنید. قابهای آهنی باید با یک تمیزکنندهی مخصوص آهن تمیز شوند.

• بگذارید قاب لوستر کاملا خشک شود.

 

 

مرحله‌ی هشتم :

لوستر را دوباره به پایهاش روی سقف برگردانید، مواظب باشید تا زیاد چرخ نخورد چون این ممکن است باعث شل شدن لوستر روی سقف بشود. حالا از انرژی بینظیر موجود در اتاقتان حیرت زده شوید!

 

• اگر سیمها را از لوستر جدا کردهاید، پس بهتر است فرآیند وصل کردن لامپها به لوستر توسط یک متخصص الکتریکی انجام شود.

 

 

منبع :نازوب

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها