matlabak.ir

تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۸ - 12 January 2017
در انتخاب اجاق و فر خود نهایت دقت را داشته باشیم.انواع فر از نظر نوع و محل نصب در آشپزخانه به دو دسته توکار و معمولی تقسیم میگردد در شیوه توکار نصب از داخل کابینت صورت میگیرد و در روش معمولی یا به اصطلاح مبله بصورت پرتابل یا قابل جابجایی میباشد.

 

 

چه فری برای آشپزخانه خوب است؟+راهنمای خرید

 

 

 


 

 

 

فر برقی

 

دستگاهی کامل برای آشپزی است که دارای چندین طبقه فضای بسته و گاهی با جوجه گردان میباشد که از جریان برق برای حرارت دهی استفاده می کند.بیشتر برای محل هایی مناسب است که لوله کشی گاز وجود ندارد یا برای مشتریانی که میخواهند فر حرفه ای داشته باشند که عمل گرم کرد یا یخ زدایی غذا را داشته باشد مفید است ولی فرهای برقی معایبی هم دارند که میتوان به خشک کردن غذا و یا هزینه برقی که دارد اشاره نمود.

 

 

 

فر گازی

 

نیز دستگاهی است که دارای چندین طبقه محصور با جوجه گردان و بدون آن می باشدکه جوجه گردان آن با برق کار می کند .

 

 

فر گازی برقی:

 

این فرها در عین واحد باید هم به برق و هم به گاز وصل باشند که برای گرم کردن فضا از شعله گازی و برای جوجه گردان ، تایمر ، جرقه زن و … از برق استفاده میکند این فرها خیلی حرفه ای نیستند ولی اگر امکان استفاده از لوله کشی گاز برای فر شما وجود دارد میتواند انتخاب خوبی باشد زیرا هم هزینه جانبی زیادی ندارد و هم طول عمر بالا و تقریبا تمامی نیازهای شما رو برآورده خواهد نمود.

 

 

فر هالوژن

 

دستگاهی است که برای پخت از تابش مستقیم و شدید نور لامپ مخصوص استفاده می کند

و پخت غذا از سطح بیرون شروع می شود .

 

گاز هالوژن

صفحه گاز شیشه ای با المنت برقی پرقدرت و قابل تنظیم کار می کند .

تسترها با المنت های تابشی کار می کنند

و برای ذوب کردن پنیر پیتزا و غذا و برشته کردن نان ها مورد استفاده قرار می گیرند .

برخی انواع کاملتر برای سرخ کردن و بریان کردن سطوح کوچکتر نیز بکار می رود .

 

سولاردام

دستگاهی با سرعت پخت بالا با ترکیب امواج ماکرو و حرارت دهی با فن و گریل تابشی همزمان است

که جهت پخت مواد غذایی خشک مناسب تر می باشد .

 

گاز اینداکشن

دستگاهی بر اساس تکنولوزی القای مغناطیسی است

که در ظرف مخصوص خود می تواند گرما را انتقال دهد .

برای مثال اگر کتری محتوی آبجوش را از روی دستگاه و ظرف مخصوص اینداکشن بردارید سطح کتری کاملا سرد است .

 

 

 

 

مزیت فر گازی به فر برقی :

 

به دلیل اینکه در کشور ما هزینه‌های مصرف گاز از انرژی برق خیلی ارزانتر است طبیعتا فر گازی هزینه پخت کمتری برای خانوار‌ها ایجاد می‌کند چراکه ( برای مثال ) برای پخت  یک مرغ با برق شما حداقل ۱۰ کیلووات بر ساعت برق مصرف می‌کنید که هزینه زیادی برای پخت غذا به حساب می‌آید. ولی اگر همین پخت را با گاز انجام بدهید هزینه‌های به مراتب کمتری را متحمل خواهید شد.

 

 

مزییت فرهای ساده به الکترونیکی پیشرفته :

 

فرهای الکترونیکی به دلیل داشتن برنامه‌های غذایی از پیش تعیین شده، ممکن است غذاها را مطابق با ذائقه ما ایرانی‌ها نپزد. یعنی ممکن است در برنامه پخت یک مرغ کامل ، آنرا کمتر یا بیشتر از مقداری که ما انتظار داریم طبخ کند. از این رو ممکن است برخی از برنامه‌های پخت غذا در فرهای الکترونیکی پیشرفته با روشهای پخت ما منطبق نباشد و برای همیشه بلا استفاده قرار بگیرند. از طرفی ، فرهای ساده به دلیل سادگی در عملکرد ، مناسب برای هرگونه پخت و پز هستند ( از غذاهای متنوع گرفته تا انواع کیک و شیرینی )

 

 

 


 

 

    مقدمه راهنمای خرید فر

 

 در انتخاب اجاق و فر خود نهایت دقت را داشته باشیم.

انواع فر از نظر نوع و محل نصب در آشپزخانه به دو دسته توکار و معمولی تقسیم میگردد در شیوه توکار نصب از داخل کابینت صورت میگیرد و در روش معمولی یا به اصطلاح مبله بصورت پرتابل یا قابل جابجایی میباشد.

فرها از نظر نحوه پخت و پز غذا به فر گازی و فر برقی و فر کانوکشن دسته بندی میشوند که به ترتیب از گاز شهری ، المنت های برقی و امواج مایکروویو استفاده میکنند.

 

 

 

انواع سیستم حرارت دهی و مزایای آن :

 

توجه داشته باشید معمولا کمترین حالت حرارت دهی در فر نیز احتیاجات شما را بر آورده خواهد کرد چرا که برای پختن کیک ، پیتزا ، مرغ ، سوسیس ، مرغ و سایر مواد غذایی ،  اگر فری با المنت “بالا-پایین” و “هوای سه بعدی” داشته باشید کفایت خواهد کرد . سایر سیستمهای حرارت دهی فقط کار شما را راحت تر یا سریع تر انجام خواهد داد.

اما از این مقایسه کوتاه که بگذریم به مواردی می رسیم که باعث بالارفتن تنوع فر در بازار می شود. همین تنوع زیاد ممکن است گاهی انتخاب را برای ما سخت کند.

 

 

ودرپایان به این چندنکته مهم توجه کنید:

 

مصرف انرژی فر

 

عایق بندی بدنه برای حفظ دمای داخلی

 

تحمل دمای شیشه داخلی

 

دارای ضمانت معتبر

 

جنس بدنه داخلی، کیفییت درب فر

 

سیسیتم فر

 

سایز و اندازه فر را هنگام خرید مد نظر قرار دهید.

 

 

 

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها