matlabak.ir

کد خبر: ۴۱۱
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۲ - 18 September 2016
روی کمد لباس یا کابینت های آشپزخانه را اگر با چند ورقه روزنامه باطله بپوشانید، خواهید توانست هر چند وقت یک بار، روزنامه های خاک گرفته را با روزنامه های تمیز عوض کنید و به این ترتیب بدون زحمت نظافت یا شست و شو، خاک روی آن ها را از بین ببرید.

 

 

 

شیشه خالی عطر:

شیشه های خالی عطر و ادکلن تان را دور نیندازید بلکه آن ها را، بدون در، لابلای لباس های زیرتان قرار دهید تا همه را خوشبو سازد.

 

ضد خاک:

روی کمد لباس یا کابینت های آشپزخانه را اگر با چند ورقه روزنامه باطله بپوشانید، خواهید توانست هر چند وقت یک بار، روزنامه های خاک گرفته را با روزنامه های تمیز عوض کنید و به این ترتیب بدون زحمت نظافت یا شست و شو، خاک روی آن ها را از بین ببرید.

 

دردسر سکسکه:

اگر گاهی سکسکه دست از سرتان برنمی دارد کافی است چند قطره آب لیمو ترش بخورید.

 

دود سیگار:

در اتاقی که دود سیگار زیادی جمع شده، یک شمع روشن بگذارید یا تکه ای از پوست پرتقال تازه یا خشک شده را در اتاق بسوزانید.

 

سوختگی با اتو:

زرد شدگی و سوختگی مختصر ملافه و پارچه های نخی از اتو را می توان با کمی نمک و اشعه خورشید از بین برد. کافی است که قسمت زرد شده پارچه را کمی مرطوب کرده و روی آن نمک فراوان بپاشید و مدت دو روز در آفتاب تند قرار دهید تا به کلی رفع شود. هم چنین می توان با مالیدن آب پیاز و سپس شستن آن در اب سرد، زردی آن را از بین برد. گفته شده مالیدن قند نیز زردی سوختگی پارچه های نخی را از بین می برد.

 

 

لکه نوشابه:

لکه نوشابه های قهوه ای یا زرد رنگ را تا مرطوب و تازه است نمک زیاد بپاشید، سپس ساعتی بعد بشویید از بین میرود.

 

خار در پوست دست:

خارهای ریز در پوست دست فرو می رود و بیرون آوردن آن ها مشکل است. در این صورت کافی است که آن قسمت از پوست را چرب کنید. خار در مدت کوتاهی سر خورده و خارج می شود.

 

کارت تبریک فوری و ارزان:

اگر کارت تبریک ندارید،کاغذی را به مدل سر گربه، قلب یا گل چند پر ببرید و رنگ کنید و یا قسمت هایی از نقوش همان کاغذ کادویی بسته بندی تان را ببرید و روی یک ورق کوچک کاغذ سفید بچسبانید سپس جملات زیبای تبریک را در کنار آن بنویسید.

 

نظافت یخچال:

برای اینکه بتوانید سریع برفک و یخ یخچال را از بین ببرید سیم یخچال را از برق بکشید و چند بار، چند ظرف پر از آب جوش را در جایخی آن قرار دهید. یخ و برفک آن، به سرعت آب خواهد شد.

 

نخ کفش:

برای اینکه نخ کفش به راحتی در سوراخ کفش برود سر آن را لاک بی رنگ بزنید.

 

جوش صورت:

اگر یک جوش در جای نامناسب روی صورت تان درآمده، اول جوش را ضدعفونی کنید سپس با یک سکه ضدعفونی شده روی آن را به آرامی بسایید، ورم آن به مقدار زیادی فروکش خواهد کرد.

 

 

ظروف چرب:

شستن ظروف و قابلمه و دیگر وسایل چرب آشپزخانه بسیار مشکل است. برای آسانی کار، بهتر است اول چند قاشق سرکه، همراه با آب در ظروف چرب بریزید و بعد از چند دقیقه آن ها را به راحتی بشویید.

 

لکه جوهر روی انگشت:

لکه جوهر را از روی انگشت تان با مالیدن قسمت داخلی پوست موز، پاک کنید.

 

شمع های شما دیرتر می سوزند، و سرانجام هنگام سوختن، اشک کمتری می ریزید، چنان چه قبل از روشن کردن آن ها را مدت چند ساعت در فریزر قرار دهید.

 

برای از بین بردن لکه های قدیمی، چندین بار روی آن ها، سرکه سفید بریزید تا خوب به سرکه آغشته شوند. آن وقت با ملایمت روی آن ها برس بکشید.

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها