matlabak.ir

کد خبر: ۴۸۶۰
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۷ - 17 February 2017
محمود احمدی‌نژاد با اطلاعیه انتخاباتی که این هفته منتشر کرد در صدر اخبار انتخابات قرار گرفت. او در این اطلاعیه با رد برخی شایعات، اعلام کرد ...

 

بررسی رویکرد احمدی نژاد برای انتخابات 96

 


 

محمود احمدی‌نژاد با اطلاعیه انتخاباتی که این هفته منتشر کرد در صدر اخبار انتخابات قرار گرفت. او در این اطلاعیه با رد برخی شایعات، اعلام کرد که از هیچ کاندیدا، حزب یا گروهی در انتخابات ۹۶ حمایت نخواهد کرد.

شاید دلیل این اطلاعیه احمدی‌نژاد، صحبت‌های مطرح‌شده از سوی برخی جریانات اصولگرا بود که اخباری مبنی بر اعلام کاندیداتوری برخی از نزدیکان احمدی‌نژاد مثل مهرداد بذرپاش برای انتخابات ریاست‌جمهوری و حمایت او از این کاندیداها را منتشر کرده بودند و حتی خبرهایی از جلسات مشترک او با مهرداد بذرپاش هم به گوش رسید. علاوه بر بذرپاش از گزینه‌هایی مثل غلامحسین الهام، علی نیکزاد و ثمره‌هاشمی هم به عنوان گزینه‌های جایگزین برای احمدی‌نژاد نام برده می‌شد اما احمدی‌نژاد با این اطلاعیه خود آب پاکی را روی دست اصولگرایان و فعالان انتخاباتی ریخت.

در جناح اصلاح‌طلب هم محمدرضا عارف در چند سخنرانی و مصاحبه صحبت‌هایی از وحدت اصلاح‌طلبان مطرح کرد. وحدتی که به نظر می‌رسد در حمایت از حسن روحانی شکل خواهد گرفت.

از طرفی امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی عضو برجسته جبهه پایداری درگفت‌وگویی اظهار کرد: اطلاع دارم که دوستان (پایداری‌ها) به سراغ حضرت آیت‌الله رئیسی رفتند و ایشان شدیدا و قویا گفتند نمی‌آیند. اگر بودند به طور حتم گزینه مورد حمایت ما بودند. یا مثلا آقای پرویز فتاح به طور قاطع اعلام کردند که نمی‌آیند.

اطلاعیه احمدی‌نژاد در ارتباط با انتخابات ریاست‌جمهوری
محمود احمدی‌نژاد با صدور اطلاعیه‌ای، ضمن رد برخی شایعات درباره حمایت وی از یک کاندیدای خاص اعلام کرد: اینجانب عضو هیچ جناح ، حزب و گروهی نیستم و از هیچ فرد یا جناح، حزب و گروهی حمایت نکرده و نخواهم کرد.

در اطلاعیه محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق آمده است:

ملت شریف و بزرگوار ایران
سلام و درود خداوند بر شما و همه صالحان ، آزادی خواهان و عدالت طلبان و با تبریک ایام الله دهه فجر
در رد برخی شایعات مبنی بر حمایت اینجانب از کاندیدای خاص در انتخابات سال آینده، و پیرو نامه مورخ ۹۵/۰۷/۰۶ اینجانب به حضور مقام معظم رهبری ، متواضعانه به استحضار می رساند؛

۱- اینجانب عضو هیچ جناح و حزب و گروهی نیستم و خود را تنها قطره ای از اقیانوس زلال ملت ایران و خادم آنان می شمارم و این امر را یک افتخار ابدی می دانم.

۲- از هیچ فرد یا جناح و حزب و گروهی حمایت نکرده و نخواهم کرد. این موضع قطعی و غیرقابل تغییر اینجانب است.

۳- ممکن است برخی افراد یا جریانات و جناح ها به خاطر منافع گروهی ، اخبار و شایعاتی تحت عنوان حمایت از شخص خاصی به نقل از اینجانب منتشر نماید. صریحا اعلام می نمایم که این نوع شایعات و اخبار حتی اگر از زبان نزدیکان اینجانب باشد ، خلاف واقع است و قویا تکذیب می شود.

با آرزوی طول عمر مقام معظم رهبری ، از خداوند منان دوام سعادت، عزت و موفقیت ملت ایران را تحت عنایات خاص امام عصر(عج) مسالت دارم.

 

منبع: ایسنا

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها