matlabak.ir

کد خبر: ۵۰۵۱
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۱ - 21 February 2017
برخی از مواد غذایی که مصرف می کنیم را نباید در یخچال نگهداری کنیم زیرا باعث از دست دادن تازگی و طراوت و از همه مهمتر کم شدن خاصیت این مواد غذایی می شود

 

 

این 5 ماده غذایی را هرگز در یخچال نگهداری نکنیم

 

 

 


 

 

 

برخی از مواد غذایی که مصرف می کنیم را نباید در یخچال نگهداری کنیم زیرا باعث از دست دادن تازگی و طراوت و از همه مهمتر کم شدن خاصیت این مواد غذایی می شود .

 

 

 


هندوانه وخربزه و خیار :

 

 

 


 

 

 

دمای یخچال باعث کاهش آنتی اکسیدان های موجود در این میوه ها می شود و تعداد آن ها را به نصف کاهش می دهد .
مطالعات نشان داده است هندوانه ای که در دمای معمولی اتاق نگهداری می شود دوبرابر ترکیباتی مانند بتاکارون (برای سلامت چشم و زیبایی مفید است) بیشتر از هنداونه یا خربزه ای را که در یخچال نگهداری می شود دارد.آنتی اکسیدان موجود در این مواد غذایی بعد از برداشت محصول شروع به رشد کردن می کنند حال اگر این مواد را در یخچال نگهداری کنیم هوای سرد مانع رشد این آنتی اکسیدان ها می شود .

 

 

 


سبزی ریحان :

 

 

 


 

 

 

این گیاه گرمسیری است و اگر در دمای زیر ۴۰ درجه سانتی گراد نگهداری شود به سرعت رنگش تغییر می کند و سیاه می شود. این سبزی را می توانید در یک گلدان بکارید و نگهدارید و روزانه به مقدار مصرف خود استفاده کنید.

 

 

 


سیب زمینی :

 

 


 


هرگز سیب زمینی را  در یخچال نگهداری نکنید زیرا هوای سرد نشاسته سیب زمینی را به قند تبدیل می کند.و باعث تغییر بافت و عطر و سیب زمینی و کمی شیرین شدن آن می شود. سیب زمینی باید در دمای ۴۵ درجه قرار گیرد . دمای بیشتر یخچال ها از ۳۵ درجه فارنهایت تا ۳۸ درجه فارنهایت تنظیم شده است . اگر می خواهید سیب زمینی را در یخچال نگهدارید آن را در کیسه های کاغذی در قسمت جا شربتی یخچال  قرار دهید .

 این نکته راهم بدانید که نور خورشید باعث جمع شدن کلروفیل در سیب زمینی می شود که این باعث سبز شدن و تلخ شدن سیب زمینی می شود.

 

 

 


پیاز ها:

 

 

 


 

 

 

پیاز برای تازه ماندن به گردش هوا احتیاج دارد.برای نگهداری پیاز در یخچال باید آن را کیسه کاغذی سوراخ پانچ شده در قسمت جاشربتی یخچال نگهداری کنید. هیچ وقت پیاز را در یخچال در کنار سیب زمینی نگهداری نکنید زیرا پیاز از خود گاز و رطوبتی را منتشر می کند که سیب زمینی را ازبین می برد و خراب می کند.

 

 

 

 

گوجه فرنگی:

 

 هوای سرد باعث تغییر مسیر شیمیایی در گوجه فرنگی می شود. و باعث از بین رفتن طعم خوب و تازگی گوجه فرنگی می شود . 

 

 

 


 

 

 

اختصاصی مطلبک

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها