matlabak.ir

کد خبر: ۵۸۳۲
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹ - 29 March 2017
ابتدا سبزی کوکو (تره، جعفری، شوید، گشنیز و کمی شنبلیله یا ترخون،سس روی هم نیم کیلو) را بعد از شستن کنار بگذارید و بعد به همراه برگ کاهو و سیر داخل آسیاب سبزی خردکن ریخته بعد در دو قاشق روغن خوب سرخ کنید ، وقتی سبزی کاملا سرد شد در یک پیاله کوچک تخم مرغ ها را یکی یکی شکسته بعد نمک ، فلفل ،زرد چوبه و بیکینگ پودر را به مواد اضافه نمایید . در صورت تمایل از نصف فنجان مخلوط زرشک و مغز گردو هم داخل مواد استفاده کنید . و در آخر یک قاشق غذا خوری شیر را به مواد اضافه کنید.و بعد از بهم زدن در روغن داغ سرخ کنید. نوش جان

 

با این غذا در ماه رمضان تشنه نشوید ، غذای مناسب سحری و افطار

 

کوکو سبزی با گردو و زرشک

 

 

 


 

مواد لازم :

 

 

سبزی کوکو........................ ( تره ، جعفری ، شوید ، گشنیز و کمی شنبلیله ) 500 گرم

تخم مرغ .......................... ( سفیده و زرده با هم ) 2 عدد

نمک و فلفل و زردچوبه........  به مقدار لازم

بیکینگ پودر.......................  نصف قاشق چایخوری

شیر.................................. یک قاشق غذا خوری

زرشک و مغز گرد................و (درصورت تمایل ) روی هم نصف فنجان کوچک

برگ کاهو........................... 1 عدد در صورت تمایل برای طعم بهتر

سیر................................... 2 پر

روغن مخصوص سرخ کردن ......به میزان لازم

 

 

طرز تهیه :

 

 ابتدا سبزی کوکو (تره، جعفری، شوید، گشنیز و کمی شنبلیله یا ترخون،سس روی هم نیم کیلو) را بعد از شستن کنار بگذارید تا کاملا خشک شود و بعد به همراه برگ کاهو و سیر داخل آسیاب سبزی خردکن ریخته و آنرا ریز و یکدست خرد کنید سبزی کوکو می بایست از سبزی پلویی ریزتر خرد شود بعد در دو قاشق روغن خوب سرخ کنید ، توجه داشته باشید که سبزی شما در این مرحله باید خوب سرخ شود ، وگرنه در هنگام پخت نهایی در تاوه روی کوکوسبزی شما سیاه شده در صورتیکه مغز آن خام می باشد .

 

 

 وقتی سبزی کاملا سرد شد در یک پیاله کوچک تخم مرغ ها را یکی یکی شکسته و پس از اطمینان از سالم بودن آنها ظرف مناسبی تهیه کرده و سبزی و تخم مرغها را در آن خوب مخلوط نمایید تا خوب پف نماید بعد نمک ، فلفل ،زرد چوبه و بیکینگ پودر را به مواد اضافه نمایید . در صورت تمایل از نصف فنجان مخلوط زرشک و مغز گردو هم داخل مواد استفاده کنید . و در آخر یک قاشق غذا خوری شیر را به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مواد یک دست شوند .

 

سپس روغن مخصوص سرخ کردنی را در تابه بریزید و بگذارید کاملاً داغ شود، در غیر این صورت کوکو به تابه می چسبد و موقع برگرداندن خرد می شود . بعد مواد را آهسته داخل تابه بریزید و کف تابه پخش کنید و با پشت قاشق آنرا صاف نموده و درب تابه را بگذارید تا کوکو مغز پخت شود . حرارت را *** ابتدا کمی زیاد کنید تا مواد خودشان را بگیرند و بعد زیر تابه را کم کنید تا یک روی مواد کاملا برشته شود ( حدود 15 دقیقه )

 

وقتی روی مواد کاملا برشته شد آنرا به شکل دلخواه برش داده کوکو را برگردانید طوری که خرد نشود . و دوباره حرارت را کمی زیاد کنید تا مواد خودشان را بگیرند و بعد اجازه دهید تا با حرارت ملایم روی دیگر کوکو هم برشته شود میتوانید کوکو سبزی را در فر هم آماده کنید . در این صورت فر را از قبل با 350 درجه فارنهایت گرم کنید و کوکو را به مدت 40 دقیقه داخل آن قرار دهید تا کاملا برشته شود .

 

 

 

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها