matlabak.ir

کد خبر: ۶۰۰۶
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹ - 10 April 2017
ازشرسوسک ها خلاص بشویم با شکر و جوش شیرین . زنگ زدگی ماشی لباسسشویی را ازبین ببریم. تمیزکردن لک روی خودرو . از بین بردن لک فرش فوری با ...

 

لکه گیری و تمیز کردن خانه بدون استفاده از مواد شیمیایی

 

 


 

 

محصولاتی که ما برای تمیزکردن خانه استفاده می کنیم پر از مواد شیمیایی هستندکه سمی و سرطانزا هستند. دراین مطلب ازسایت مطلبک برای شما موادی را برای نظافت منزل معرفی می کنیم که جایگزین موادشیمیایی کنید و سلامتی خودرا تضمین کنید.

 

 

 

لکه های سطوح مر مر ، آبلیمو و نمک :

 

آبلیمو و نمک را با هم مخلوط کنید تا یک محلول غلیظ بدست آید بعد آن را بر روی سطح های پر از لکه  بسابید. فقط دقت کنید به صورت خشن نسابید، بعد طوری آبکشی کنید که لکه های آغشته به  آبلیمو به خوبی پاک شوند.

 

 

تمیز کردن ماکروویو با حررات دادن آبلیمو :

 

2 فنجان آب را با 1.4 فنجان آبلیمو مخلوط کنید و در ظرفی که در برابر حرارت مقاوم هست بریزید و در ماکروویو قرار دهید. بعد ماکروویو را در دمای بالا به مدت 8 دقیقه تنظیم کنید؛ بخار این محلول باعث می شود تا ذرات سفت غذا در فضای داخلی نرم و سست شوند و به راحتی با یک تیکه پارچه تمیز شوند.

 

 

 

از بین بردن زنگ زدگی های ماشین ظرفشوی: از kool – aid استفاده کنید:

 

ساختار فضای داخلی ماشین ظرفشوی از فلزات است بنابرین زنگ می زند. برای از بین بردن زنگ زدگی می توانید یک بسته از لیموناد kool-aid  در قسمت صابون دستگاه قرار دهید بعد ماشین را با آب داغ راه بیاندازید بعد از آن خواهید دید ماشین ظرفشوی شما برق می زند.

 

 

 

از شر سوسکها خلاص شوید ، شکر و جوش شیرین :

 

اگر شما بچه یا حیوان خانگی دارید از محصولات سمی استفاده نکنید چون ممکنه باعث کشته شدن بچه های وروجک شود. به جای آن شکر و جوش شیرین را به طور مساوی مخلوط کنید و آن را در گوشه ها یا پشت کابینت ها بپاشید، سوسک بخاطر وجود شکر جذب آن می شود و با خوردن جوش شیرین خواهند مرد.

 

 

 


 

 

از بین بردن لکه های لباس یا فرش ، نوشانه :

 

بجای اینکه از لکه پاکن های شیمیایی استفاده کنید لکه ها را با نوشابه خیس کنید و یا آن را بروی لکه فرش بریزید و با یک حوله به آرامی روی آن را بسابید.

 

 


 

 

براق کردن نقره ، آرد ذرت :

 

شما می توانید به آرامی بدون استفاده از مواد شیمیایی سخت نقره های خود را برق بیاندارید. ابتدا آرد ذرت را با آب مخلوط کنید تا یک محلول غلیظ بدست آید بعد نقره ها را در این محلول قرار دهید طوریکه ظرف نقره با آن پوشیده شود.بعد با یک تکه پارچه ی آغشته به محلول آن را برق بیاندازید.

 

 

تمیز کردن مس و برنج ، سرکه :

 

دو قاشق غذاخوری آرد ، دو قاشق سرکه سفید، و دو قاشق نمک یددار( ید در نمک باید متعادل باشد) را با هم ترکیب کنید. خمیر بدست آمده را در ظروف مس و برنج بدون پوشش(قلا نشده) بمالید و صبر کنید تا خشک شود بعد آنها را با یک پارچه بدون پرز براق کنید. 

 

 

از مایونز برای از بردن لکه های رنگی خودرو :

 

در این مورد از هیچ سابنده ای برای تمیز کردن استفاده نکنید. به جای آن سس مایونز را به آرامی بروی لکه بمالید و صبر کنید تا به مدت 10 دقیقه روی آن بماند بعد با یک پارچه نرم سس و لکه را پاک کنید. بعد از آن خودروی  خود را طبق معمول بشویید، خواهید دید که یک ماشین نو دارید

 

 

سطوح چوبی را برق بیاندازید ، روغن زیتون :

 

بیشتر مواد شیمیایی براق کننده دارای سیلیکون silicone می باشند که به مرور زمان کدر و تار می شوند. بجای آن ، مقداری روغن زیتون خالص روی سطوح چوبی  مورد نظر بریزید و با یک تکه پارچه آن را پاک کنید تا براق شود و لذت بخش به نظر برسد

 

 


 

 

تمیز کردن مواد چسبناک روی اجاق گاز ، آب نمک :

 

محلول آب  و نمک را روی حرارت، داخل فر یا روی اجاق گاز قرار دهید تا بجوشد و سر رود، طوریکه محلول غلیظ نمک روی لکه های چسبناک را بگیرد، وقتی که خنک شد آن را با یک اسفنج تمیز و پاک کنید.

 

 


 

 

از بین بردن حلقه های جا مانده از آب بروی سطوح چوبی ، با جوش شیرین :

 

اگر کسی فراموش کرده از زیر لیوانی استفاده کند، نگران نباشید، او می تواند یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک قاشق چای خوری آب مخلوط کند و آن را به صورت دورانی روی حلقه بماند تا لکه مورد نظر از بین برود.

 

 

فرش یا قالی خود را تمیز کنید ، از پودر بچه :

 

هیچ احتیاجی به فرش شوی های سخت و قوی نیست مخصوصا در جاهای که بچه یا حیوان خانگی تردد یا بازی می کند.ابتدا پودر بچه را در الک آرد بریزید و آن را روی فرش بپاشید، طوریکه بوی آن همه جا را بگیرد. بعد بگذارید یک شب بماند، صبح با جارو برقی آن را جارو کنید.بعد با یک گالون آب گرم و یک فنجان سرکه سفید محلولی درست کنید و یک جارو یا تی سفید را در آن فرو ببرید و روی فرش بکشید و بگذارید خشک شود.  این روش شگفت انگیز با پودر بچه را حتما  امتحان کنید.

 

 

تمیز کردن پنجره های شیشه ای ، سرکه سفید :

 

آب و سرکه سفید را به طور مساوی دریک اسپره بریزید و خوب مخلوط کنید و بعد آن را روی سطوح شیشه ای اسپره کنید، بعد با یک پارچه تمیز آن را برق بیاندازید. این محلول نه تنها تاثیر زیادی در تمیز کردن شیشه دارد بلکه ارزانتر از همه شوینده های موجود در مغازه هستند

 

 


 

 

واکس زدن کفش ها ، با روغن بچه :

 

کافیست چند قطره از روغن بچه را روی سطوح چرمی (کفش ، کیف، کت) بریزید و با یک پارچه نرم برق بیاندازید. آنقدر بسابید که هیچگونه روغن اضافه ای روی آن باقی نماند

 

 

از بین بردن لکه های سطوح کاشی، سرامیک و وان حمام ،  کرم :

 

چند قاشق غذاخوری از کرم را در یک ظرف بریزید بعد پراکسید هیدروژن (یک عامل تمیز کننده غیر سمی) قطره قطره به آن اضافی کنید تا تبدیل به یک محلول غلیظ شود؛ بعد آن را بروی سطوح و لکه های مورد نظر پخش کنید و بگذارید تا خشک شود و در آخر کافیست با آب گرم آبکشی کنید.

 

 


 

 

 

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها