matlabak.ir

تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۵ - 27 October 2016
با آمدن فصل پاییز میوه های مخصوص این فصل به بازار آمده است. حال برای شما عزیزان بیان می کنیم هنگام خریدو نگهداری انار چه نكاتی را باید رعایت كنید؟..

 

 

راهنمای خرید و نگهداری انار

 

 


 

با آمدن فصل پاییز میوه های مخصوص این فصل به بازار آمده است. حال برای شما عزیزان بیان می کنیم هنگام خریدو نگهداری انار چه نكاتی را باید رعایت كنید؟

 

 

انار

 

* انار تازه را میشود در دمای اتاق و البته در محیطی تاریك و خنك، تا یك هفته نگه داشت.

 

 

* برای نگهداری بیشتر، باید انار ترک خورده را توی یخچال گذاشت. اینطوری، تا 2 هفته میشود انار سالمی داشت.

 

 

* آنهایی كه میخواهند انار تابستان را برای زمستان انبار كنند، چارهای ندارند جز اینكه دانههای آن را در ظرف درداری، در فریزر بگذارند. تجربه نشان میدهد تا 6 ماه میشود از سلامت دانههای انار مطمئن بود.

 

 

* شپشك، شته و كنه آفتهای مهم انار هستند اما «كرم گلوگاه» اصلیترین دشمن این میوه است كه واقعا از گلوگاه انار وارد میشود و خرابكاری میكند. بدترین مسئلهاش هم این است كه سخت میشود حریفش شد. اما بعضی انارها ذاتا نسبت به این كرم مقاوماند.

 

لذا هنگام خرید، اول به گلوی انار نگاه كنید؛ اگر سیاه باشد، احتمال وجود كرم گلوگاه در آن زیاد است.

 

 

* انار اصولا میوه ماندگاری است، به شرطی كه در محیطی مناسب نگهداری شود. محیط مرطوب، حتی اگر یخچال باشد، باكتریها و قارچهای پوسته انار را فعال میكند و كپك میزند؛ پس انار را در ظرف دردار یا پلاستیكی - كه رطوبت را حفظ میكند - نگه ندارید.

 

 

* همیشه بهتر است انار را تازه بخرید، بهویژه در فصل پاییز، چون از ابتدای این فصل، زمان برداشت انار شروع میشود.

 

 

انار حتی بعد از رسیدن كامل، تا 2 ماه میتواند روی درخت سالم بماند.

 

 

* برای نگهداری انار به مدت طولانیتر میتوانید آن را لای كاغذ روزنامه پیچیده و در سبد چوبی در جایی دور از آفتاب و خنك مثل زیرزمین، از سقف آویزان كنید. البته در بازار كاغذهای مخصوصی آغشته به مواد نگهدارنده هم وجود دارند.

 

 

 

 

سیب سبز

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها