matlabak.ir

کد خبر: ۶۲۵۸
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱ - 18 April 2017
خیلی از ما فکر می کنیم که خانه داری کار راحت و آسانی است اما باید بدانیم که خانه داری کاری پرزحمت و سخت است . باید برنامه ریزی داشته باشیم تا بتوانیم آن ها را به نحو احسن انجام دهیم و وقت کم نیاریم .

 

 

چگونه خانه دار حرفه ای باشیم ؟

 


 

 

خیلی از ما فکر می کنیم که خانه داری کار راحت و آسانی است اما باید بدانیم که خانه داری کاری پرزحمت و سخت است . باید برای انجام کارای خانه برنامه ریزی داشته باشیم تا بتوانیم آن ها را به نحو احسن انجام دهیم و وقت کم نیاریم . در این مطلب شما رابا چند ترفند خانه داری آشنا می کنیم تا مهارت شما در انجام امورخانه افزایش یابد با ماهمراه باشید.

 

 

سعی کنید خانه را مرتب نگه دارید :

 

وقتی که داخل خانه ای می رویم اولین چیزی که به چشم می آید مرتب و منظم بودن خانه است پس برای اینکه یک بانو خانه دار عالی باشید سعی کنید یک برنامه ریزی روزانه برای مرتب کردن خانه داشته باشد . این برنامه ریزی کمک می کند که مرتب کردن وقت زیادی ازشما نگیرد و همچنین همیشه خانه شما منظم و مرتب باشد.

 

 

 

نکاتی برای تمیزکردن خانه :

 

گردگیری را هرروز انجام دهید .

برنامه ریزی برای فعالیت های روزانه داشته باشید.

سرویس بهداشتی و آشپزخانه به دلیل اینکه رفت آمد زیادی دارند باید هرروز نظافت شوند.

سعی کنید همیشه آبچکان آشپزخانه خالی باشد وهمه ظرف ها را به سر جایی خود قراردهید.

بهترین کار این است که هرهفته یخچال را تمیز و پاکسازی کنید.

سعی کنید باقی مانده غذا را طولانی در یخچال نگهداری نکنید.

نظافت کلی منزل را فراموش نکنید که می توانید آخر هر ماه این کار را انجام دهید.

اگرتردد زیادی دارید یا فرزند کوچک دارید خانه را زود به زود جارو بزنید.

به کرتب بودن فضای داخل کابینت ها و کمدها اهمیت بدهید.

وسایل حمام و سرویس بهداشتی را زود به زود عوض کنید.

    

 

 

مرتب بودن کمد لباس :

 

اولین نکته ای که باید رعایت کنید جمع کردن لباس های اضافی ، لباس هایی که دیگر نمی توانید در این فصل بپوشید ، لباس هایی که لازم ندارید یا تنگ و کوتاه شده اند و خلوت کردن کمد لباسی است . بعد لباس ها را مرتب تا زده و در جای مخصوص به خودش بگذارید.

 

 

 

 

مرتب کردن خرید ها :

 

خریدکردن که عمدتا که خانم ها نیز مسئول آن هستند یکی دیگر از کارهایی است که باید برطبق اصول انجام شود . برای خرید همیشه لیستی را از همه انچه نیاز دارید تهیه کنید تا هنگام خرید چیزی را که نیاز ندارید نخرید و یا اینکه فراموش نکنید چه چیزهایی لازم دارید و درکوتاهترین زمان خرید خودراانجام دهید. بعد از اینکه خرید کردید بلافاصله همه وسایل را درجای مناسب خود قراردهید.

 

 

لباس های چروک را فراموش نکنید :

 

اتو کردن لباس ها را دراولویت قراردهید زیرا ممکن است که به یک مهمونی فوری دعوت شوید . پس همیشه لباس ها باید تمیز مرتب و اتو کشیده باشند . زمانی که به هردلیلی خواستید جایی بروید وقتی که سر کمد لباس رفتید دیگر نگران این نباشید که به عنوان مثال پیراهنم اتو ندارد !! و یا شلوارم کثیف است !!  . پس دربرنامه ریزی وقتی را برای اتو کردن لباس ها قراردهید.

 

 

خوشبو بودن خانه را فراموش نکنید :

 

یکی از بهترین راه حل ها برای داشتن خانه دلچسب و خوشبو نگهداری از گل های زیبا در خانه است . گل ها یه فضای آرام و دلنشینی به خانه می دهند درعین حال خوشبو هستند و حال و هوای خانه را تازه نگه می دارند.

 

 

برای مهمانی دادن و رفتن آماده باشید:

 

اگر می خواهید یک خانه دار نمونه و عالی باشید همیشه برای مهمان اماده باشید. و این آماده بودن مستلزم داشتن خانه مرتب و منظمی است. پس نکات زیر را رعایت کنیدتا وقتی که مهمان می آید شلخته و بهم ریز نباشید:

وسایل پذیرایی همیشه تمیز و مرتب داشته باشید .

مواد غذایی لازم برای پذیرایی همیشه وجودداشته باد.

یک خانه دار نمونه همیشه وسایل بهداشتی مانند حوله ، ملحفه و ... جداگانه برای مهمان دارد.

داشتن وسایل خواب و استراحت اماده و جداگانه برای مهمان .

 

 

یک خانه دارنمونه باسلیقه است :

 

به صراحت بگویم خانه داری ارتباط مستقیم با سلیقه دارد . سعی کنید برای باسلیقه بودن الگو وایده داشته باشید و همیشه در منزل به کار ببرید.

 

 

منبع : چیدانه.

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها