matlabak.ir

تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۷ - 09 May 2017
آموزش بستن کراوات . گیره کراوات استفاده کنیم یا خیر . همه نکاتی که باید هنگام زدن کراوات بدانید . اندازه کراوات باید چقدر باشد و...

 

کراوات مردانه باید چه اندازه ای باشد ؟ گیره کراوات بلی یا خیر ؟

 

 


 

 

کراوات یکی از اکسسورهای مهم برای تیپ آقایان است کاربرد آن، شیک و جذاب جلوه دادن پوشش مردان است . جالب است که بدانید اولین چیزی که در برخورد با دیگران به چشم می آید ، کراوات است . اما زدن کراوات باید ها و نباید هایی دارد اگر درست کراوات بزنید و پهنا و بلندی کراوات را تنظیم کنید به طرح کراوات دقت کنید تیپ شما تکمیل می شود در این مطلب از مجله اینترنتی مطلبک شما را یاری می کنیم تا کرواتی با طول و پهنای مناسب انتخاب کنید تا با تیپ شما هماهنگی داشته باشد.

 

 

 

طول کراوات اهمیت زیادی دارد ؟

 


 

 

یک قاعده کلی برای اندازه کراوات این است که نوک کراوات تان باید تا خط کمربندتان باشد، نه چند سانت بلندتر و نه چند سانت کوتاهتر

سه انتخاب برای بستن کراوات دارید :

1- طول لبه جویی و لبه عقبی کراوات یکسان باشد.

2- لبه جلویی از لبه عقبی کوچک تر باشد .

3- لبه عقبی از لبه جلویی کوچک تر باشد .

 

در تصویر زیر طول کراوات مطابق قاعده کلی تا خط کمربند است . این تصویر کمک می کند تا بفهمید تا چه اندازه ای مد نظر است .

 


 

 این سه حالت شما می تونید کراواتتان را ببندید ، قبل از خرید و بستن کراوات دقت کنید که طول کراوات متناسب با قدتان باشد. اگر کوتاه تر از قاعده کلی که در بالا ذکر کردیم باشد تیپ شما قدیمی و از همه بدتر بچگانه به نظر می رسد.

 

 

 

اندازه عرض کراوات را فراموش نکنید :

 


 

 

کروات هرچه پهن تر و عرض بزرگتری داشته باشد گره آن بزرگتر می شود و اندازه کروات کوچک ترمی شود . کروات های باریک طرفدار زیادی دارند اما توجه کنید که برطبق یک استاندارد کلی کروات شما باید بین 5 تا 7 سانتی متر باشد که باید متناسب با هیکل شما باشد اگر هیکل بزرگی دارید سعی کنید کراوات پهن تری داشته باشید اما یادتان باشد پهن تر از7 سانت دیگر شبیه اعضای کنگره آمریکا می شوید.

 

 

 

گیره کراوات بله یا خیر؟

 


 

 

اگر فرد پرجنب و جوشی هستید سعی کنید گیره کراوات ببندید تا کراوات مانند بادبادک درهوا نچرخد! رئیس جمهور آمریکا را که یادتان است . بعضی افراد گیره را بالا بعضی دیگر زیادی پایین می زنند. زدن گیره قاعده کلی دارد که باید حتما دقت کنید : « گیره را بین دکمه سوم و چهارم پیراهن خود بزنید ». گیره نباید از کراوات کوچکتر یا بزرگتر باشد به تصویر زیر نگاه کنید تا متوجه منظور ما به خوبی بشوید :

 

 


 

گیره فقط برای زدن به دولبه کراوات نیست بلکه باید با آن هردولبه کراوات را به پیراهن بزنید. بد نیست بدانید اگر طول گیره از پهنای کراوات بزرگتر باشد یک افتضاح بزرگ برای تیپ شما است.

 

 

 

آموزش بستن کراوات :

 

 


 

 

به طور کلی روش بستن کراوات، بیانگر استایل فردی شماست و هیچ چیز کاملاً درست یا کاملا غلطی در مورد آن وجود ندارد. نکته‌ی مهم این است که بستن کراوات را آگاهانه و صحیح انجام دهید و هربار بتوانید دقیقاً همان سبک را تکرار کنید. تصویر زیر مدلی از بستن کراوات را به شما آموزش می دهد..

 

 

 

آنچه باید بدانید این است :

 


 

 

کراوات طرح دار گلدار شلوغ مثل کاغذ دیواری نپوشید . قرار نیست که کراوات روی تن شما حرف بزند ، پس از مدل هایی که طرح های ساده و یا ریز دارند استفاده کنید.

 

بیشتر کراوات‌ها، طول و بلندی یکسانی ندارند و شما باید با چندین بار آزمون و خطا، مناسب‌ترین و بهترین روش بستن کراوات را پیدا کنید.

 

اگر می خواهید ظاهری مدرن داشته باشید کراوات های باریک بزنید.  

 

یک کراوات مشکی باریک از جنس سیلک حتما در کراوات هایتان داشته باشید و آن را با هرلباسی که دوست دارید بپوشید.

 

پاپیون یک ایده زیبا است که دوباره مد شده اند می توانید برای متفاوت و جذاب بودن از پاپیون استفاده کنید.

 

 

 

 

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها