matlabak.ir

کد خبر: ۷۶۴۹
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹ - 27 May 2017
رفع تشنگی و رفع تشنگی ماه رمضان و برای رفع تشنگی ماه رمضان و نکات تغذیه در ماه رمضان و نکات تغذیه سالم

مقابله با تشنگی در ماه مبارک رمضان !!

 

 

 


 

 

با توجه به زمان روزه داری امسال هم  که مصادف با فصل گرما  است دانستن راهکارهای مقابله با تشنگی در ماه رمضان از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود. اما باید دانست که مجموعه ای از امور می تواند با تشنگی ما مقابله کند. شما هم اگر به تذکرات زیر عمل کنید قطعا در طی زمان روزه داری با تشنگی کمتری مواجه خواهید بود.

 

۱- باید بدانید که برنامه غذایی مناسب و از قبل تهیه شده اولین گام در جهت تشنه نشدن و البته روزه داری سالم تر و راحت تری است. بنابراین همین الآن برای امروز و روزهای آینده برنامه ریزی غذایی انجام دهید.

 

۲- باید بدانید که خوردن آب زیاد و یا مواد غذایی پر آب در فاصله زمانی کوتاه و چاره رفع تشنگی شما نیست. چه بسا که این امر سبب تشنگی بیشتر شما شود چرا که وارد کردن حجم زیادی آب در فاصله زمانی کوتاه سبب می شود بدن آب اضافی را دفع کند و این باعث می شود شما احساس تشنگی بیشتری داشته باشید.

 

۳- سعی کنید در فاصله بین افطار تا سحر از میوه های آبدار مثل مرکبات و هندوانه و هلو استفاده کنید و حتما میزان کافی آب بنوشید. فقط توجه کنید که مصرف مواد آبدار با فاصله های منطقی باشد.

 

استفاده از سبزیجات تازه مانند کاهو نیز در هنگام افطار و سحر بسیار در رفع تشنگی شما موثر است.

 

۴- چای به خودی خود فایده شایانی برای بدن شما نخواهد داشت. اگر تمایل به نوشیدن چای دارید حتما از چای کمرنگ استفاده کنید چرا که چای پررنگ باعث از دست رفتن سریع آب در بدن می شود.

 

۵- زمان کافی برای خوردن سحری قرار دهید تا بتوانید در آرامش غذا بخورید و از مواد مفید تری استفاده کنید. شربت آبلیمو و عسل در هنگام سحر به میزان بسیار زیادی از تشنه شدن شما جلوگیری می کند.

 

۶- برای مسواک کردن از میزان کمی خمیردندان استفاده کنید. و بعد از مسواک یک لیوان آب بنوشید.

 

۷- در هنگام افطار و سحر حتی الامکان از شیرینی های طبیعی مثل خرما و کشمش استفاده کنید و مصرف شیرینی های مصنوعی مانند زولبیا بامیه و شکر را به حداقل برسانید.

 

۸- سعی کنید برنامه روزانه تان را در ماه رمضان طوری تنظیم کنید که هنگام روز و در هوای گرم فقط برای کارهای ضروری از منزل خارج شوید و استراحت کافی داشته باشید علاوه بر اینکه حتما فعالیت سبکی برای خود در نظر بگیرید تا روز برای شما به سرعت و راحتی بگذرد و شما کمتر به روزه داری و تشنگی در ماه رمضان فکر کنید.

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها