matlabak.ir

کد خبر: ۷۶۶۷
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴ - 28 May 2017
به نقل از webmd.com تحقیقات جدید نشان می دهد که شیرینی ممکن است به ما کمک کند خطر ضربان قلب نامنظم از سر راهمان کنار برود.

آیا شکلات می تواند از ما در برابر ضربان قلب نامنظم محافظت کند؟

 

تحقیقات جدید نشان می دهد که شیرینی ممکن است به ما کمک کند خطر ضربان قلب نامنظم از سر راهمان کنار برود.  مطالعه بر روی بیشتر از 55000 دانمارکی نشان داد که عاشقان شکلات کمتر در معرض خطر فیبریلاسیون دهلیزی که یک ضربان قلب نامنظم است که خطر سکته مغزی را افزایش می دهد قرار دارند.

 

 

این مطالعه برای بیشتر از 13 سال بر روی مردم انجام شده که در آن زمان بیش از 3300   مورد ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی پدید آمد. این مطالعه برای اثبات علت و معلول طراحی نشده بود. به هرحال ، در مقایسه با افرادی که یک اونس شکلات کمتر از یک بار در ماه خوردند ، کسانی که یک یا سه بار در ماه شکلات خوردند خطر فیبریلاسیون دهلیزی 10 درصد کمتر،  کسانی که یک بار در هفته شکلات خوردند 17 درصد کمتر ، و کسانی که 2 تا 6 بار در هفته شکلات خوردند خطر ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی  20 درصد کمتر بود.

 

اما پس از آن مزایای خوردن شکلات به این شکل سطح بندی شد که بزرگسالانی که یک یا بیشتر از یک اونس شکلات در روز خوردند، 16 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی قرار دارند.

 

 

اگرچه این مطالعه با محدودیت هایی همراه بود اما باعث به وجود آمدن یک پیشنهاد شیرین و دلنشین شد که یک رابطه بالقوه و معنی دار بین مصرف بالاتر شکلات و کاهش ریسک ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی وجود  دارد.

 

با این حال سلامت قلب و عروق به عواملی فراتر از خوردن تنها شکلات متکی است . عواملی از قبیل تمرین روزانه ایروبیک و دیگر رفتارهای سالم می تواند مزایایی از این قبیل داشته باشد.

 

بر طبق این مطالعه کاکائو و تمام غذاهای حاوی کاکائو می تواند برای قلب مفید باشد. چرا که آن ها حاوی مقادیر زیاد فلاوانول می باشند که فعالیت عروق خونی را بهبود می بخشند.

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها